Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Od poddasza do salonu :-)
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
22-12-2018, 18:02
Domyślnie

I jak ten Xindak się u Ciebie sprawuje? Zawsze mi się wizualnie podobał. Kawał porządnego klocka.
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2012
22-12-2018, 23:25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_Sz85 Zobacz post
I jak ten Xindak się u Ciebie sprawuje? Zawsze mi się wizualnie podobał. Kawał porządnego klocka.
No fakt swoje waży... W porównaniu do Atolla IN 100SE jest to inna szkoła grania. Jakby użyć tylko dwóch słów do porównania to Atolla nazwałbym - wesołym, a Xindaka - szlachetnym. Wysokie tony- Atoll wyraźnie zaznaczone choć nie ostre, Xindak- fajna separacja, mniej widoczna góra i sprawiająca wrażenie mniej rozdzielczej niż w Atollu w Xindaku jest jakby spokojniejsza choć nie wycofana. Średnie tony- powód dla którego zmieniłem wzmacniacz ( choć trzeba wziąć pod uwagę, moje kolumny,Pylon Sapphire 31, które nie mają mocno dociążonej = ocieplonej średnicy ). Moim zdaniem Atoll grał trochę wycofaną średnicą...może nie schowaną ale nie docieploną. Xindak na średnicy gra naturalnie z takim jakby dogrzaniem co w moim systemie sprawdza się lepiej. Bas- Atoll zaokrąglony, dość mocno zaznaczony jednak minimalnie mało zróżnicowany. Xindak- mniej obszerny niż w Atollu ale za to bardziej zróżnicowany, też sięga nisko ale nie ma go tak dużo. W porównaniu do Atolla Xindak gra spokojniej, jakby dostojniej no i przede wszystkim cieplej. Atoll miał przewagę w dynamice i....głośności. Do Atolla pasuje określenie " fajny " To był trochę mały wariat potrafił dodać muzyce efektowności. Xindak gra spokojniej i jest bardziej zrównoważony...bardziej sprawdza się na długie odsłuchy i w bardziej spokojniejszych klimatach. To co trochę przeszkadza w Xindaku to nie sprawdza się przy głośnym słuchaniu. Wydaje mi się, że ogranicza go mała moc, choć jest to klasa A to nominalnie ma tylko 20W. Fakt, że wynagradza to barwą dźwięku. Z uwagi, że mam małę dziecko więc duża głośność mi na razie nie jest tak potrzebna ale obiektywnie trzeba zaznaczyć, że jeśli ktoś chciałby grać głośno to musiałby mieć najlepiej wysokoefektywne kolumny. Jednak, jeśli, ktoś chce sobie po prostu usiąść i posłuchać muzyki na średnio niskim poziomie głośności to myślę, że Xindaka P-AM II powinien odsłuchać. Ps. taka moja rada-uwaga, którą zauważyłem..jest to klasa A i mocno się grzeje ale jeśli, ktoś będzie go odsłuchiwał to koniecznie dać mu pograć przed właściwym odsłuchem tak z 20-30 minut bo dźwięk zmienia się diametralnie w stosunku do" zimnego" wzmacniacza.

Ostatnio edytowane przez kaziu106 ; 22-12-2018 o 23:31
Odpowiedź z Cytatem
kaziu106 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Apr 2010

23-12-2018, 08:06
Domyślnie

No gratulacje, jednak nie słyszę jakiegoś entuzjazmu w wypowiedzi, czyżby nie do końca to czego szukamy? Pzdr
Bd Philips 7500mkII-Mini PC Beelink bt3+DSD DAC Topping d10-Mele D10 Delux.
Glosniki-HecoF-HecoC-MAfx-JamoSub
Kable-Supra-speakers,usb,/Rca M&b Cable/DC-blocker/Alphard-hdmi
Inne - WD-Segate-Sennheiser
http://www.hdtv.com.pl/forum/members...albums-zd.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/members...szkanie-p.html
Odpowiedź z Cytatem
ikar1975 jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

23-12-2018, 09:11
Domyślnie

[QUOTE=ikar1975;1506144]No gratulacje, jednak nie słyszę jakiegoś entuzjazmu w wypowiedzi, czyżby nie do końca to czego szukamy? Pzdr[/
hmmmm.....Wiesz jak to jest tym gonieniem króliczka A tak poważnie to mam go krótko i od jakiegoś czasu po zmianie sprzętu staram się dać mu czas, pokombinować z ustawieniem kolumn, osłuchać się, wyłapać wszystkie za i przeciw i dopiero po jakimś czasie, gdzie wiem co mi pasuje lub co mi nie pasuje, a dopiero później napisać bardziej szczegółowy osąd Najgorsze jest to, że z każdą zmianą sprzętu jest lepiej i to mnie przeraża bo człowiek chce więcej...a jak żona zacznie liczyć to..... Na razie powiem tak- barwowo jest ok. , a z minusów to ta głośność. Plusem tego wzmacniacza jest jego intymność i bliskość grania nawet na niewielkiej głośności i to jest jego duża jak dla mnie oczywiście przewaga nad Atollem, który miał inną szkołę grania. Przy Xindaku siadasz i się relaksujesz, a przy Atollu bardziej chcesz tańczyć Choć mam małe dziecko to czasem lubię pograć głośniej jak nikogo nie ma w domu. Myślę jeszcze o przesłuchaniu Xindaka XA 6800R II, który barwowo gra podobnie, a ma większego kopa. Ideałem byłoby połączyć barwę Xindaka i trochę wariactwa Atolla IN100 No chyba, że pomyślę o zmianie kolumn na bardziej efektywne...macie jakieś propozycję do xindaka?
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Apr 2010

23-12-2018, 09:23
Domyślnie

Wiem, o czym mówisz, ja gram na atollu 200 i jest spokojniej niż w setce, i tak jak mówisz posłuchasz przyzwyczaić się ocenisz, ja po zmianie np na creeka a50 nie byłem zachwycony po osluchaniu było już lepiej i nawet granie mi pasowało jednak niektóre aspekty brzmienia mi nie pasowały i sprzedałem. Tak że życzę zadowolenia i Wesołych. Pzdr
Bd Philips 7500mkII-Mini PC Beelink bt3+DSD DAC Topping d10-Mele D10 Delux.
Glosniki-HecoF-HecoC-MAfx-JamoSub
Kable-Supra-speakers,usb,/Rca M&b Cable/DC-blocker/Alphard-hdmi
Inne - WD-Segate-Sennheiser
http://www.hdtv.com.pl/forum/members...albums-zd.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/members...szkanie-p.html
Odpowiedź z Cytatem
ikar1975 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
23-12-2018, 11:43
Domyślnie

Dzięki kaziu za opis. Miałem okazję posłuchać tego Xindaka (niestety nie u siebie) i mam podobne odczucia. Bardzo fajny wzmacniacz, gęsto grający. Przy odpowiednim doborze kolumn (odpowiednia skuteczność i małe zapotrzebowanie na prąd) można stworzyć super grający zestaw. To trochę inna prezentacja niż In100se, choć oba mają ładne barwy na średnicy. Atoll jest bardziej efekciarski. PA-M bliżej już do 200 Atolla (charakterem brzmienia bo moc wiadomo po stronie Atolla) niż do 100. XA 6800R II mógłby być ciekawy. Nie miałem okazji go posłuchać.
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
Klub HDTV.com.pl

16-01-2019, 13:46
Domyślnie

Podobno żony i samochodu się nie pożycza ....no to z kolegą zamieniliśmy się na chwilę kolumnami. Niedługo coś skrobnę z testów....Indiana Line Tesi 260 vs Paradigm Monitor 11v7...napędzane A -klasowym Xindakiem PA-M
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Od poddasza do salonu :-)-img_20190106_103833.jpg  
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania