[Nasze Zestawy AV] Od poddasza do salonu :-)

kaziu106

Member
Tak...audiolab zyskał brata w postaci końcówki mocy 8200P. Kolumny zmienione z Pylon Sapphire 31 na Monitor Audio RX8. Wstępnie miały być Pylony Diamondy 28 ale... Nic nie było w czarnym lub białym kolorze używanego i trafiły się na niemieckim portalu ww. RXy...cena dobra to i kupiłem ;-) Wzmacniacz wymieniony trochę z konieczności...tj. Nad C275 kawał pieca..ale moje drugie dziecko 9 miesięczny synek zaczął się za bardzo interesować sprzętem stereo..., a że nie mogłem nigdzie schować Nada zapadła decyzja o sprzedaży i kupno coś co mogę upchnąć do szafki. Znalazłem używaną końcówkę Audiolaba 8200P...to...kupiłem;-) Co do brzmienia...kolumny angielskie...pre+końcówka angielskie...to i brzmienie angielskie :) Jest naprawdę fajnie. Kolumny grają cieplej od Pylonów S31 z dużo większym basem, który ma też pomimo ciepełka większy wykop np. w stopie perkusji. Góra pasma jest delikatniejsza, jest jej dużo ale nie kłuje po uszach....Jakby to porównać do Pylonów S31?... w PS31 była bardziej selektywna, a tutaj taka delikatniejsza..ale przyjemna. Średnica troszkę wycofana w stosunku do zestawienia PS31+ Nad 275. Plus takiego zestawienia jest taki, że moim zdaniem nadaje się na dłuższe odsłuchy. W PS31 nie było, źle ale jednak tutaj muzyka jest jakby trzymana na liniI kolumn i nie jest tak ofensywna..przy pierwszym odsłuchu wrażenie może być takie mniej efektowne granie ale na dłuższą metę jest przyjemnie. Ogólnie podsumowując. Zestaw Audiolab 8200DQ+Audiolab 8200P +Monitor Audio RX8 gra.." przyjemnie". Na początku miałem problem z opanowaniem basu, który trochę dudnił ale dołączone zatyczki do bas refleksu plus zabawa z ustawieniem załatwiły sprawę. Co do porównania końcówek mocy Audiolab 8200P vs Nad C275. Audiolab gra kulturalniej tak typowo po angielsku. Wszystkie pasma są równe, żadne się nie wybija. Taki naturalizm. Nad C275 to kawał pieca, który na pewno jest bardziej ofensywny i ma większy bas, choć też na swój sposób trzyma wszystko w ryzach ( moim zdaniem zasługa dużej mocy ). Podsumowując zmiana trochę z konieczności ( schowanie wzmacniacza przed małym gałganem ) ale zmiana na pewno na plus. Mimo iż PS31 są dobrymi kolumnami w relacji cena/jakość to czuć, że MA RX8 są z wyższej półki cenowej i jak dla mnie warte dopłaty ( choć ja kupiłem używane więc dopłata nie była duża ;-) ) Tak czy siak pomimo, że Audiolaba 8200P kupiłem trochę przypadkowo to naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyło...dlatego też myślę o zmianie końcówki stereo na dwa monobloki Audiolaba 8200m. Podoba mi się sygnatura brzmienia Audiolaba...i tak myślę, że dwa monobloki jeszcze poprawiły by kontrolę...a i mógłbym je także schować w szafkę... tylko żonce muszę jeszcze powiedzieć...;-)
 

kaziu106

Member
W audio ubyło w video przybyło...zmiana tv z Samsung 65nu8052 na Samsung 75q90t... jeszcze przed "kalibracją"...ale i tak jest dobrze:) miało być wstępnie 82-85 jednak po negocjacjach z towarzyszką małżonką stanęło na 75. Przed zakupem porównywałem Samsungi 75q70t, 75q80t oraz 82q70r. Z tych wszystkich wybrałem q90t. Dla mnie subiektywnie prezentował najlepszą jakość obrazu. Fakt że większa przekątną w 82q70r też robiła robotę ale ze względu na to iż tv oglądają także dzieciaki w domu z bliższej odległości to wybór padł na 75 cali. Przesiadka z 65 na 75 może nie na efekt wow ale jednak znacząco odczuwalna. Pomimo że nu8052 był wyjątkowym tv w stosunku jakość/cena to jednak q90t prezentuję lepszą jakość obrazu szczególnie pod względem jasności oraz widoczności szczegółów w czerni. Cloudingu oraz dse brak. Z minusów to jeśli już miałbym coś wypomnieć to dźwięk, który mimo wszystko odstaje od jakości obrazu oraz ceny tv choć udało mi się go kupić w dobrej promocji. Jest wprawdzie korektor ale jakbym miał podsumować to obraz 9/10 , a dzwiek 6/10....na szczęście wzmacniacz z kolumnami kiedyś powróci na miejsce więc problem będzie rozwiązany ale to jak dzieciaki przestaną dusić guziczki w wzmacniaczu:)... Ps. Ocena obrazu nie jest 10/10 ... gdyż czerń jednak lepsza na Oledzie...ale ta cena za 77 cali...ps. myślę że w ciągu dwóch tygodni po lewej stronie tv stanie regał więc nie będzie tak pusto...po tym czasie napiszę coś więcej jak spisuje się tv.... pozdrawiam;)..ps. sorry za pionowe fotki... jutro zrobię "normalne"...:)
 

Attachments

  • IMG_20210219_074206_1.jpg
    IMG_20210219_074206_1.jpg
    26,2 KB · Wyś: 40
  • IMG_20210219_074151_1.jpg
    IMG_20210219_074151_1.jpg
    24,9 KB · Wyś: 30
  • IMG_20210219_080104.jpg
    IMG_20210219_080104.jpg
    26,1 KB · Wyś: 33
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Żona była przy wieszaniu... także już widziała:) Ale fakt teraz trochę pusto... myślę że regał trochę wypełni przestrzeń..a co do audio to...sprzedane w całości..( poza mini wieżą Phillipsa:)....na razie brak kompletnie czasu na spokojny odsłuch , a drugi powód to młody ( 1, 5 roczny gałgan ) zbytnio się interesował sprzętem, a nie zawsze byłem w stanie go upilnować....tak czy siak audio na pewno wróci:)...ale tak z rok muszę odczekać.... przynajmniej budżet się zbierze:)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jaka odległość oko -tv ?
Nie prościej zrobić kącik tv , przesuwając sofę (?) na środek pokju ? A , za sofą cześć jadalnianą
 

kaziu106

Member
Jaka odległość oko -tv ?
Nie prościej zrobić kącik tv , przesuwając sofę (?) na środek pokju ? A , za sofą cześć jadalnianą
Nie za bardzo...na tych zdjęciach tego nie widać... jutro wkleje inne ale salon jest w kształcie prostokąta o wymiarach 4,9 m. na około 9 m. i tworzy otwartą przestrzeń z częścią jadalną i kuchnią. Odległość do tv od kanapy to około 4,7 m. Te zdjęcia trochę wizualnie pomniejszają rozmiary tv. Na pewno w przyszłości pomyślę o większym tv choć tęgo już się przyjemnie ogląda:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kaziu, nic nie pomniejszają, 75" dokładnie tak wygląda przy tej odległości.
Dobrze, że wkleiłeś, bo przynajmniej teraz +/- widać, że 75"-85", duże nie jest, jak to niektórzy rysują. Fajny model, gratuluje zakupu ; )
 

dmk84

New member
No mi sie jakos taki maly wydaje na tych zdjeciach bo w wiekszosci szafki rtv sa ok 160cm szer a sam mam komode ok 160 szer i wisi 65 cali i proporcje szer szafki do szer tv takie same j.w
Tez myslalem o zmianie na 75 ;) bo 80+ to juz pod sufitem bedzie wisial hehe
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z takiej odległości nawet 80" będzie mały, dla mnie 130" z 3,7m jest optymalnie...:)
Na ochronę sprzętu mogłeś wykorzystać mój patent z płotkiem odgradzającym cały sprzęt audio od małych rączek. Miałem tak 3 lata odgrodzony sprzęt i święty spokój. Nie zawsze jesteś wstanie upilnować małe raczkujące i ciekawskie rączki.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Komoda ma 85cm wys plus ok 20cm centralny. Obecny tv wisi 53cm od sufitu. Chata to cale 250cm wys.

Faktycznie zdjecia Kazia moga nie oddawac tej wielkosci tv dlatego dobytalem z ciekawosci ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To faktycznie, miałbyś jak w hamerykanskich posiadłościach, czyli zazwyczaj duży tv nad kominkiem i oglądanie z zadartym nosem : ) Ja mam jakies 60cm od podłogi i jest idealnie.
Natomiast kino 120" z 3.5m, chociaż do filmów 21.9 przydałoby się 130-140" : )
 

kaziu106

Member
U mnie tv wisi ok. 59 cm od podłogi ( dolna krawędź tv ). W załączeniu przesyłam " poziome " fotki oraz zdjęcia z boku salonu ( z połowy długości salonu ). Ponadto dodaje też zdjęcie kartonu od tv który ma wymiary 187x110 cm czyli prawie takie jak telewizor 85 cali ( zdjęcie kartonu robione także z miejsca kanapy ) to tak dla porównania...no i na przyszłość :) ps. te zdjęcia na wprost troszkę pomniejszają rozmiary w stosunku do rzeczywistości...
 

Attachments

  • IMG_20210220_130651.jpg
    IMG_20210220_130651.jpg
    34,2 KB · Wyś: 41
  • IMG_20210220_142626_1.jpg
    IMG_20210220_142626_1.jpg
    35 KB · Wyś: 37
  • IMG_20210220_143726.jpg
    IMG_20210220_143726.jpg
    41 KB · Wyś: 39
  • IMG_20210220_131001.jpg
    IMG_20210220_131001.jpg
    33,2 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Jak by nie bylo to przy 75calach na bank jest gites. Tutaj troche jest pusto i dlatego nie ma do czego porownac i tv nie wyglada na taki jaki jest w rzeczywistosci. Jakby doszly kolumienki po bokach,centralny i jakis ampek to dopiero by sie okazalo jak wielki jest tv:D
 
Do góry