Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Od poddasza do salonu :-)
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Mar 2009
01-10-2018, 18:08
Domyślnie

A widziałeś te Diamondy 25 na żywo? Takie małe karakany,ni to pies ni to wydra. W takim Twoim salonie będą się marnie prezentować. A dlaczego upadłeś się tylko na te Pylony?
Odpowiedź z Cytatem
jaco.37 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2012
01-10-2018, 18:38
Domyślnie

Wiem że są "trochę" małe Nie uparłem się tylko na Pylony Jak co jestem otwarty na propozycję w cenie do ok. 4000 pln ( mogą być też używane ale najlepiej na gwarancji....no i ze względu na czynnik damski patrz żona najlepiej białe ) ps. Myślałem jeszcze o Dynaudio Emit 30 ale ciężko je odsłuchać w okolicy Poznania
Wspiera forum

Meldunek: May 2012

01-10-2018, 18:50
Domyślnie

Pylony nie są złe,ale jakoś się tak dziwnie złożyło że nie miałem okazji ich posłuchać "na żywo" stąd właśnie moje pytanie
Kolumny tego producenta widziałem w salonie Maxa w Berlinie a to w rankingu drugi salon w Niemczech i jeden z najlepszych w Europie .Nie ukrywam, że to było dla mnie duże zaskoczenie widzieć Polskie kolumny w towarzystwie konstrukcji za grube dziesiątki tysięcy euro

Ostatnio edytowane przez przemko77 ; 01-10-2018 o 18:51 Powód: literówki
Odpowiedź z Cytatem
przemko77 jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

01-10-2018, 20:03
Domyślnie

Potwierdzam Pylon nie jest złą kolumną tak samo jak wzmacniacz Atoll 100se w swojej cenie jest moim zdaniem bdb wzmacniaczem. Być może wina leży w reszcie mojego toru lub w akustyce salonu w którym ww. elementy się nie dogadały odchudzając średnicę. Będę kombinował. Najłatwiej zmienić mi wzmacniacz lub przetwornik bo najmniej stracę przy odsprzedaży Jak to nic nie zmieni to zmieniam kolumny Napewno pokombinuję coś z kablami rca... Aha tak sobie myślę...kolumny aktualnie mają wygrane ok. 60 godzin. Być może jeszcze potrzeba z 40-50 godz. żeby doszły do siebie...orientuje się ktoś ile godzin potrzebują Sapphiry 31 aby dojść do siebie i ostatecznego dźwięku?
Wspiera forum

Meldunek: May 2012

01-10-2018, 21:44
Domyślnie

Myślę, że ok 100 godzin chociaż spotkałem się z opiniami że potrzeba więcej czasu .Można ten proces przyśpieszyć łącząc je w przeciw-fazie ,ewentualnie stawiając na przeciw siebie aby "grały na siebie"
Klub HDTV.com.pl

16-10-2018, 12:42
Domyślnie

No i udało się Po posłuchaniu dobrych rad kolegów użytkujących Pylony oraz użytkowników Atolla postanowiłem zrobić dwie rzeczy...Po pierwsze kolumny dograły do ponad 100 godzin aby być pewny, że głośniki grają już swoim rytmem, a po drugie wypożyczyłem z ********* trzy pary kabli 2 x rca ( niestety droższych niż Wirewoldy Luna 7 ). Na testy poszły an den Hul The Name, Chord C-Line, Qed Performance 40. To czego szukałem spełnił Qed. Zostawił górę pasma taką jak lubię z Wirewolda, wypchnął delikatnie do przodu średnicę dodając jej naturalnej barwy i masy, a na koniec uporządkował tj. chwycił w ryzy bas. Bas stał się krótszy ale w moim pomieszczeniu nie idealnym akustycznie to pomogło gdyż suma sumarum mam teraz o wiele lepszą kontrolę bez efektu dudnienia. Co do reszty kabli tak w skrócie:
Van den Hul The Name- Bas bardzo podobny do Wirewolda Luna 7 choć trochę lepiej kontrolowany, średnica bardzo mocno wypchnięta do przodu z lekkim nalotem " lampowości " i tu byłoby wszystko ok. gdyby nie to, że ten kabelek bardzo ograniczył wysokie tony, a dokładniej ich detaliczność i rozdzielczość. Poprawił to co chciałem ale popsuł w moich warunkach odsłuchowych górę. Dla tych, którzy mają zbyt jasno grające systemy ten kabelek może się sprawdzić bo daje główny nacisk na dolną średnicę i daje dość duży bas.
Chord C-Line - moim subiektywnym zdaniem kabel bardzo podobnie brzmiący do Wirewolda Luny 7 z tym, że z trochę mniejszym basem. Kabelek dość uniwersalny, który gra dość równo jednak w moim systemie nie poprawił tego czego oczekiwałem czyli nie wypchnął odpowiednio środka. Kabelek może się sprawdzić jako solidny interkonekt w równych systemach gdzie nie chcemy za dużo zmieniać i uzupełniać.
Wirewold Luna 7- dobry kabelek jednak grający trochę skrajami pasma, choć trzeba powiedzieć, że te skraje są fajnie " zrobione" Przede wszystkim góra - delikatna nie kłująca w uszy, a przy tym bardzo rozdzielcza- słychać fajne smaczki. Bas dość mocno zaznaczony lekko okrągły- dobry kabel gdy ktoś ma niedobór basu lub jest on troszkę za którtki ( bas ). Średnica troszkę wycofana co w moim systemie mi osobiście troszkę przeszkadzało. Jesli ktoś ma system z wyraźną średnicą nie powinno to stanowić problemu ale jeśli ktoś posiada system grający skrajami pasma to może przeszkadzać. Tak czy siakja jestem zadowolony. Dziekuję wszystkim za dobre rady i salonowi z Pabianic za wypożyczenie i możliwość doboru sprzętu. Wiem, że można lepiej ale w tym budżecie wg. moich subiektywnych doznań jest ok. Na razie poszukiwania zakończone. Podsumowując: po zmianach kabli i wygrzaniu kolumn dźwięk jast bardzo naturalny z dobrym zszyciem pasm. Być może kiedyś będę próbował zmienić wzmacniacz na hybrdę typu Vincent 227 mk lub na typowego lampowca ale wiem, że trzeba będzie trochę dołozyć...ale na to mam nadzieję przyjdzie czas....wpierw muszę żonkę przekonać do większego tv Pozdrawiam, a w załączeniu fotka z testów
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Od poddasza do salonu :-)-img_20181016_091532.jpg  
Klub HDTV.com.pl

22-12-2018, 16:04
Domyślnie

A u mnie zmiany....Chiny zamiast Francji
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Od poddasza do salonu :-)-img_20181222_121214.jpg  
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania