[Nasze Zestawy AV] Moje wymarzone KD

donsalieri

Active member
Bez reklam
może dla estetyki?
Niektórzy lubią jak jest ładniej niż fabrycznie, szczególnie jak sami te estetykę poprawią.
 

Noisy

Member
Dla czego ?
Miałem taki kaprys :D
A tak poważnie, subwoofer z Klipsch to najgorzej wyglądający element w secie. Nie pasuje mi wizualnie do frontów, centralki itd itp. A ze mam możliwości techniczne, mam swój warsztat to mogłem sobie pozwolić na wykonanie tej modyfikacji.
Szczerze mówiąc to nie wiem co miał na myśli projektant z Klipsch. Po zastosowaniu tego panela, sub wygląda dużo ale to dużo lepiej. Wydaje się większy, głośnik wygląda na większy i pasuje idealnie do całej reszty.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla czego ?
Miałem taki kaprys :D
A tak poważnie, subwoofer z Klipsch to najgorzej wyglądający element w secie. Nie pasuje mi wizualnie do frontów, centralki itd itp. A ze mam możliwości techniczne, mam swój warsztat to mogłem sobie pozwolić na wykonanie tej modyfikacji.
Szczerze mówiąc to nie wiem co miał na myśli projektant z Klipsch. Po zastosowaniu tego panela, sub wygląda dużo ale to dużo lepiej. Wydaje się większy, głośnik wygląda na większy i pasuje idealnie do całej reszty.

Miał jeden cel, aby sub był tańszy w zakupie, bo bezwzględnie Twoje zabiegi zarówno w subie jak i w centralnym głośniku są na plus i tak powinny być robione oba głośniki.. Do mnie nie trafia np centralny głośnik bez nóżek i dlaczego ich brakuje w oryginale..
 

Noisy

Member
Wiesz co, nie wydaje mi się że w produkcji taśmowej była by aż tak duża różnica. Ja robiłem wszystko ręcznie, więc trwa to naprawdę długo. Ale w fabryce mają wtryskarki, CNC, lakiernie no wszystko. Dla tego jak bym miał robić taki panel to kosztował by troszkę kasy. A w fabryce robią to taśmowo przez co cenę jest znacznie mniejsza ;)
 

Noisy

Member
Cześć Pany ;)

Dawno mnie na forum nie było, praca niestety zajmuje mi stanowczo za dużo czasu. Ale nie jest tak, ze go w ogóle nie mam. Między zleceniami robiłem kilka rzeczy do siebie i chciałem sie wam pochwalić efektem końcowym.
Na początek zakupiłem końcówkę mocy Palladium LA 1200 oraz preamp Palladium LA 1000. Ze względu na to iż klocki są wiekowe, nie maja funkcji bezprzewodowego użytkowania nimi.
Wiec wykonałem sobie listwe zasilająco/sterujacą. W listwie zamontowałem dwa gniazda zanikowe które automatycznie włączaja mi oba klocki w momencie jak włączę amplituner z pilota.
Następnym krokiem był system stereo. Wymyśliłem sobie to tak, że kupiłem adapter hig to low i dzięki niemu połaczyłem amplituner z preampem tak jak przez wyjście preout. Pogrzebalem troszke w preampie, ominąłem całą elektronike z wejscia AUX i przeprowadziłem bezpośrednio do wyjścia RCA. Dzięki temu przełączając na CD mam stereo a na AUX kino domowe.
Do stereo dokupiłem Topping D10 DAC, tak ze muzyki słucham tylko i wyłącznie przez zestaw stereo. Natomiast kino domowe, jest spięte z końcówką mocy i napedzane są fronty w KD.
Reasumując, troszkę kombinując stworzyłem sobie dwa systemy które grają na jednych kolumnach i oba służą do czegoś innego.
Skoro juz mam tyle klocków, postanowiłem zrobić szafkę audio. Poźniej zrobiłem sobie stojak do słuchawek i uchwyty do montażu kabli na ścianie. Bałagan z taka iloscią kabli byl naparwde spory :D


[url=https://postimg.cc/5HW08dNS]























[/URL]
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Stolik bardzo oryginalny,nawet ładny.A końcówka mocy prześliczna !!! Też "choruję" na takie wycieraczki.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Brawo Ty! Za fotkę kota w ramce masz u mnie dożywotni szacunek. Miodzio. Z czego zrobiłeś obudowę dla listwy zasilającej, czy kupiłeś fabryczną?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, za kota plus ; ) Po za tym, zawsze powtarzałem, że wszelkiej maści DIY zasługuje na szacunek ; )
 

DrWredman

Active member
Co tam kot.
Zobaczcie jak aniołek odpłynął... ;)

Nie ma to jak człowiek się na coś uprze i za wszelką cenę zrobi jak wymyślił.
Listwa na kabelki - szacun. Stereo i kino na jednych głośnikach - szacun+.

Tak trzymaj Noisy!
 

Noisy

Member
Oj tam koty i aniołki :D
Co do obudowy listwy zasilającej. Kupiłem obudowę aluminiowa na aledrogo, później wyfrezowalem ręcznie wszystkie potrzebne otwory i polakierowalem na czarny mat. Elektryka wsrodku zrobiona zgodnie ze sztuka.
Fajna zabawę przy tym miałem :D a teraz cieszy oko i jeszcze działa jak należy
 

Noisy

Member
Wiem że nie wygląda to mega audiofilski, ale przynajmniej mam mega pozadek w kablach. Sygnałowe idą osobno, zasilanie idzie osobno. Na dodatek w podczas codziennego użytkowania pokoju nie widzę tego bo kotara zasłania praktycznie wszystko ;)
 

Noisy

Member
Doberek wszystkim
Wczoraj zagościły u mnie na odsłuchach kolumny które zbudowałem dla znajomego. On wszystko wyliczył, zaprojektował, ja zbudowałem paczki.
Głośniki na pokładzie to :
Wysokotonowy - Uher
Sredniotonowe to STX
Niskotonowy to Scan Speak
Kolumny grają wyśmienicie, dużo środka. Bardzo szeroka scena, super stereofonia. Wysokie tony delikatne bardzo dobrze słyszalne.
Niskie tony do Klipsch się nie umywają,ale za to są twardsze i szybsze, bardziej precyzyjne.
Gdyby nie to, że mam już kolumny, zbudował bym sobie sam takie dla siebie :D

http://[url=https://postimg.cc/m1Mzkc62]





[/URL]
 
Do góry