[Nasze Zestawy AV] Moje wymarzone KD

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednym wystarczy, innym nie, mi, czy generalnie rodzinie nie wystarczy i to nie podlega dyskusji. Można, ale po co się męczyć.
Wierz mi, że nikt po tylu latach z większym tv nie chciałby już wracać do 65", to byłby duży krok wstecz, ucierpiałby na tym komfort oglądania i przyzwyczajenia.
Mam tu na myśli odległość ok. 3m, a nie 1m.
Podobny schemat z projektorem, można i 90", ale dla mnie te minimum to graniczne 110", a sam mam 120" i jest w sam raz do seansów.

Ja też sobie założyłem, że nigdy nie zejdę poniżej tv 80" jeżeli będę miał odległość nie mniejszą jak 3m.
 

Noisy

Member
Ja tam nie mam problemu z uruchomieniem całego kd nawet dla godzinnego serialu ;) tv dla mnie jest bo jest
A tak na prawde to szkoda mi zasłaniać tej ściany dużym tv
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Armani, nie neguję wyborów innych osób, jedynie napisałem, że niektórzy, w tym ja, mogą mieć inne preferencje i potrzeby. 😉

Noisy, zgadza się, szkoda było by ją zasłaniać 😉
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedyny "problem" z dużym tv (chociaż dla mnie takie 80" już dawno nie jest duże, a normalne, duże to jest 120" z projektora) to dziwne dysproporcje względem kolumn/sprzętu na frontowej ścianie. Co nie postawisz, zawsze będzie wyglądało na małe. No i jeszcze optycznie pomieszczenie się zmniejsza :)
Zresztą nie ma co gadać, ja już od 6 lat na 80" i wzrusza mnie jak zeszłoroczny śnieg :) - lub Atmos który już też żadnego wrażenia na mnie nie robi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
65" z 3m to w miare duzy ekran. No bez przesady.

Dla wielu właśnie tak jest... ale każdy i tak pochodzi swoimi preferencjami.. Ale też jest prawdą to co Armanig napisał jak ktoś ma tv powiedzmy 75 cali to raczej ciężko, aby przesiadł się na 65 czy 55 cali.. przyzwyczajenie jak i komfort robią swoje, że ludzie nie chcą się cofać w swoich wyborach. Choć czasami niestety samo życie wymusza...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jedyny "problem" z dużym tv (chociaż dla mnie takie 80" już dawno nie jest duże, a normalne, duże to jest 120" z projektora) to dziwne dysproporcje względem kolumn/sprzętu na frontowej ścianie. Co nie postawisz, zawsze będzie wyglądało na małe. No i jeszcze optycznie pomieszczenie się zmniejsza :)
Zresztą nie ma co gadać, ja już od 6 lat na 80" i wzrusza mnie jak zeszłoroczny śnieg :) - lub Atmos który już też żadnego wrażenia na mnie nie robi.
Na tydzień przynieść stary 32calowy TV, do tego boomboxa lub mniwieżę i słuchać/oglądać.
Po tygodniu normalny sprzęt na powrót przyniesie uciechę :)
A byłbym zapomniał, na ten tydzień przesiadka na Malucha/Tico - doceni się też swoją furmankę.
Czyli powrót do przeszłości 1 ;)
 

Noisy

Member
A ja wam powiem Panowie, ze ja mam 42" i powaga nie mam ciśnienia zeby kupowac większy. Mam zajebista ściankę która żal mi zasłaniać byle telewizorem. Jak potrzebuje konkret to opuszczam ekran, włączam projektor, opuszczam surroundy, reguluje sobie borderem, zasłaniam kotary. Po tych wszystkich czynnościach nawet godzinny seans jest zajebisty :D Po prostu lubię ten rytuał ha ha
A teraz jak doszedł taki sub to juz w ogóle nic tylko kożystać i ogladac ;)
Aaaaa w ogóle zapomniałem napisać iz ta ścianka działa jak rozpraszacz ;) Po mimo tego iz akustyka u mnie kuleje, to odsłuchy stereo sa bardzo przyjemne. Po opuszzceniu ekrany dopiero zaczyna być odczuwalny dyskomfort nad którym będe pracował w niedalekiej przyszlosci.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla wielu właśnie tak jest... ale każdy i tak pochodzi swoimi preferencjami.. Ale też jest prawdą to co Armanig napisał jak ktoś ma tv powiedzmy 75 cali to raczej ciężko, aby przesiadł się na 65 czy 55 cali.. przyzwyczajenie jak i komfort robią swoje, że ludzie nie chcą się cofać w swoich wyborach. Choć czasami niestety samo życie wymusza...

To jest tak, jak ze automatem. Jeżdzę często manualem na zmianę, wszak wychowałem się na nim.
Zresztą jak większość, to nie USA gdzie już w latach 60-tych pozbyli się tego ustrojstwa na dobre.
Przecież nie będę płakał za każdym razem, a gdzieś w innych okolicznościach mógłbym powiedzieć, po co mi automat, jak tym też się fajnie jeżdzi i "wystarcza", ale jak wsiadam na automat, to zmienia się wszystko i dopiero doceniam myśląc sobie jak archaiczną i zacofaną konstrukcją jest manual.
Dla mnie duży tv, to nic innego jak komfort o każdej porze i w dowolnej chwili. Nic więcej.
Projektor natomiast tylko do seansów, do grania się nie nadaje na dłuższą metę, seriale wolę oglądać na tv, nie wspominając o YT który u mnie lata w większości.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Witam
Malutkie zmiany w pokoju :)
Panele posiadam już od miesiąca i powiem że poprawa jest. Może nie jest diametralna ale na plus. Ogólnie miało być to wszystko inaczej zrobione ale przeoczyłem pewna sprawę i musiałem zrobić tak jak widać na zdjęciach. Mam w zanadrzu jeszcze jeden panel które widać na ścianie pod projektorem. Mam również cztery piankowe panele które myślałem zamontować na suficie. Cały czas myślę czy to coś da, na dywan nie mam szans że względu na Darię która jest alergiczką no i moje koty xD
Co usłyszałem po zamontowaniu paneli na ścianie bocznej oraz tylnej.
Po pierwsze to zmniejszone echo, dla mnie to była zmora.
Po drugie, lepsza punktowość dźwięku. Posiadam atmosa i czasami nie rozróżniałem z której strony leci dźwięk. Teraz jest to bardziej namacalne i lepiej wyczuwalne. Stereo również się poprawiło, zwiększyła się przyjemność ze słuchania ulubionej muzyki.
Zastanawiam.sie nad montażem reszty paneli, wiadomo jest to pomieszczenie użytkowe i nie chciał bym go za bardzo naszpikować różnymi różnościami






 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ależ macie fajną te "norę" :)
Są takowe panele na rynku, ale znają Ciebie - sam robiłeś wzorując się na rynkowych, czy zaszalałeś? ;)
 

Noisy

Member
Nie mam CNC żeby coś takiego zrobić, a ręcznie się nie opłaca szkoda czasu ;)
Te panele są z megaacoustic, 56 zł za sztukę jak dobrze pamiętam tak że więcej zarobię niż zaoszczędzę robiąc sobie samemu ;)
 

Noisy

Member
Byłem ostatnio w odwiedzinach u naszego kolego KrzysztofRadio a u niego czekała na mnie niespodzianka od naszego kolego Savrona :D Stary dzięki wielkie za plakat 3D, jak widać na zdjeciach od razu powiesiłem go na mojej ceglanej ścianie zamiast mojego rysunku xD tak ze zajął główne miejsce :D Mojej żonie również sie podoba ;)
Przy okazji chciałem sie pochwalis nowym zakupem.
Mój laptop padł więc zacząłem szukać alternatywy. Nie chciałem juz laptopa i zastanwialem sie nad android tv, nvidia shield, mini pc i apple tv. Wygrał mini pc od gigabyte, a dokładnie model gigabyte brix j4105. Bardzo fajne urządzonko, śmiga na nim praktycznie wszystko. Bez problemowo wyświetla pliki 4K HEVC, HDR nie obsługuje niestety. Ale za ta cene nie można mieć wszystkiego. Do tego kupiłem airmouse z klawiatura na drugiej stronie pilota. Pilot działa perfekcyjnie, bardzo dobrze działa funkcja powietrznej myszy.

Savron, jeszcze raz dziękuje za prezent ;)

[url=https://postimg.cc/VSzSJLp8] [/URL]
 
Ostatnia edycja:
Do góry