[Nasze Zestawy AV] Moje wymarzone KD

rabit

Active member
Bez reklam
Ładnie Ci to wyszło. To jest prawdziwe drzewo czy okleina? Ja bym je chyba tylko lekko pochylił górą do tyłu, tak jak to jest w Twoich Klipsch-ach, żeby wszystko było zgodne ze sztuką. Gratulacje dla znajomego za pomysł i dla Ciebie za umiejętności.
Pzdr
 

Noisy

Member
Kolumny zrobione z MDF i ręcznie fornirowane przeze mnie. Nałożona specjalna bejca oraz specjalny lakier który pozostawia drewno "surowym" .Co do nachylenia, miałem zastosować dwa rodzaje kolców niższe z tyłu, wyższe z przodu. Ale doszedłem do wniosku że przecież można sobie kolcamy wyregulować nachylenie. Podczas odsłuchu tego nie zrobiłem, a szkoda bo zapewne efekty były by jeszcze lepsze ;)
 

Noisy

Member
Jakieś 4,5 tysiaka same materiały
Głośniki,elementy zwrotnic, BR, terminale, kolce, kable, wytłumienie, MDF, fornir,kleje, lakiery,bejca itd itp
Roboty przy tym troszkę było, całe obudowy to ręczna robota. Wszystkie otwory frezowalwm ręcznie bez użycia CNC ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
No Stary, jak zwykle kawał dobrej roboty:eek:k:
Co prawda kolor nie mój... ale wykonanie prima sort ;)
 

Noisy

Member
Doberek wszystkim
Przygoda z KD uważam za zakończoną na dzień dzisiejszy. Wymineiłem ostatie kolumny w systemie i na pokłąd trafiły PRO 180 RPW na sufit oraz RP 502 SA na surround.
W stereo też poczyniłem malutkie zmiany.
Od żony dostałem na urodziny przedwzmacniacz/bufor lampowy FX Audio Tube3.
W buforze wymineiłem lampy na rosyjskie no i musze powiedzieć, że taka mała zabaweczka potrafi naprawde zmienić brzmienie.
Klipsze mają więcej środka, wokale, gitary brzmią lepiej i glośniej. Stopa i perkusja niestety lekko poszła do tyłu, ale ma to swoje zalety. W nocy moge sobie głośno słuchać bo nie wali tak po pokoju. Ale za to jak dam po garach to ściany chcą się rozlecieć :D

[url=https://postimg.cc/8jsDQb8H] free upload photos[/URL]
 

Noisy

Member
Krzussztofradio tak, szafkę audio robiłem sam. Z reszta wcześniej kilka stron było foto wstawione i opis delikatny.
Jeżeli chodzi o KD to jak narazie skończyłem dokładać kasy bo mnie żona zabije w końcu xD
Nie napisałem że wymieniłem amplituner, kupiłem sobie Onkyo 696 bo tam już jest normalny preout a nie ten mój adapter.
Kiedyś jeszcze pomyślę nad seria RZ
Dmk84- te wszystkie dziury są wynikiem ciągłego zmieniania sprzętu. A że nie mam czasu na zaprawki no to narazie tak to wygląda he he.
Na jednym ze zdjęć widać wzmacniacz lampowy, dostałem go od kolego bo jeden kanał nie działa a on nie chce się już w to bawić. Więc jak odrobię się z robota to rozbiórek go, sprawdzę i naprawie jak tylko mi się uda i wtedy wymiana tranzystora na lampę :D
 
Do góry