[Nasze Zestawy AV] Kronika W.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Heh, bo to się dobiera pod wystrój, Tobie czarne pasowały, a dla Witta białe :D
Już mi dzisiaj Savron o tym dzisiaj pisał, chyba faktycznie powinienem zmienić branże ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
z dedykacją @armanig :mrgreen: :cool:

IMG_20180714_180010.jpg


IMG_20180714_235410.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No teraz to już mucha nie siada - fotki można wysyłać do katalogów, niebo a ziemia.
W końcu skrzynki dostały godnego sąsiada ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Uwielbiam Was, motywujecie wciąż do ciągłego doskonalenia :-D

BTW: w centrum ogrodniczym sympatyczna dziewczyna doradzała nam jakie rośliny kupić, które lubią więcej światła, które mniej, jakie są łatwe/trudne w utrzymaniu, które rosną szybciej/wolniej itp. Tak jej słuchałem, opowiadała z taką pasją, zachwytem o każdej roślinie... to była taka wersja florystyczna nas :) i pomyślałem że to bardzo cenne mieć pasję / hobby a do tego zarażać pozytywnie nią innych :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Miałem firmy Ferguson dekoder DTV z naziemnej a później dekoder z kablówki (taki mieli do oferty).. to w jakim dużym stopniu degradują jakość obrazu te urządzenia oświeciło mnie dopiero jak podłączyłem sygnał z kablówki do telewizora (z kartą CI od dostawcy). Masakra, jak dla mnie nigdy więcej czegokolwiek od fergusona. I te aktualizacje u nich.. nie dość że raz na ruskie święto to coś naprawiały a coś psuły.

Zabawka Mi BOX TV przednia, coś pięknego ukrytego w takim małym boxie. Filmy mkv ważące po 20-30GB płynnie bez zająknięcia po WiFi 5Ghz. Kodi, Ipla, Youtube.. jakbym nowy telewizor zakupił i to z płynnością działania PC a nie smart(k)ów. Co mnie jeszcze zaskoczyło, to jakość obrazu, nie da się nie zauważyć o ile lepsza jakość niż ten sam materiał odtwarzany przez sieciowego BluRay'a mojego.
Ogółem wspaniały gadżet za 250zł z darmową dostawą z krajowego sklepu. Będzie czym się pobawić w nadchodzące jesienno-zimowe wieczory :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Youtube - FullHD śmiga. Z Netflixa nie korzystam. IplaTV - 576 lub FullHD w zależności od programu lub materiału udostępnionego.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Mi Box? W Pro*Line. (eh te zakazy wymieniania nazw firm)
Jakiś czas temu ustawiłem sobie alert na ten produkt na Ceneo i pewnego dnia przyszło że cena spadła do mojej zakładanej :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tak mi się zachciało coś pozmieniać w swoim systemie, a kto wie co usłyszę i co będzie dalej.. ;)









Przedwzmacniacz Xindak XA-8350 - miał być CA-1 ale zdążył ktoś przede mną wypożyczyć.. i chyba kupił bo nie wrócił. Ok, wypożyczyłem trochę tańszy.
Na weekend przytargałem z ogromnymi nadziejami, toż to osobny klocek przedwzmacniacz, słusznej postury.. ale to musi grać, i mam na cały weekend. No.. ten tego.. jak w piątek rozpakowałem.. tak w piątek również go spakowałem, aż żal był że w sobotę salon akurat był zamknięty, odwiózł bym go z rana. Czy to złe połączenie z moimi kolumnami.. czy moje wygórowane oczekiwania.. nic nie było takie jakbym chciał, średnica jakbym blachą po uszach dostał, dołu praktycznie nie było.. szkoda gadać.

Więc może zły kierunek? Pomysł - osławiona lampa.. co by tu przytargać..













Mam do środy.. i jeszcze dziś posłucham :) początki.. dziwne, na pewno inaczej niż z poprzednim klockiem, lepiej. Trzeba było dać chwilkę lampie aby się rozgrzała i dźwięk miły się pojawił... oraz dotrzeć po różnych gatunkach muzycznych do .. jazzu - o słodki losie.. taaaak :mrgreen: o jaki piękny wieczór był.. to tak gra lampa, no coś pięknego :) jazz dla tego modelu i moich kolumn to miód do słuchania. Zostaje jeszcze dziś, poeksperymentuję jeszcze na gatunkach. Na pewno nie elektroniczna, już lepiej rock, ale brakuje mi dociążenia w basie, musi być tego więcej. Ale chyba dobry kierunek poszukiwań. Muszę gdzieś dorwać Yaqin ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Xindaka jakiegoś... raczej pamiętam z dźwięku masywnego i do przesady ciepłego to powinno w sumie pasować do Twoich kolumn.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Drobna zmiana w systemie ;)









W skrócie co się zmieniło w odbiorze:
- ogromny zapas mocy
- w stereofonii i barwie najwięcej zmian w średnicy (tu głównie zasługa DAC od NAD), b. duża przestrzeń z dobrym ulokowaniem źródeł, fajna góra, bas jak to w NAD czyli jak trzeba to czuć
- bardzo fajny DAC
- pilot faktycznie wg opinii w necie jest mało precyzyjny
- w stosunku do poprzednika nowe NAD mają o wiele lepszą kontrolę nad basem; zrezygnowano z loudness; jest Direct; soft-clipping jest włączone na stałe, nie da się wyłączyć - chyba że ja nie zauważyłem jak.
 
Do góry