[Nasze Zestawy AV] Betonowo

rabit

Active member
Bez reklam
To może i ja wstawię coś swojego, czekając na Armaniga. :)





















Wiem, wiem... można było to i owo zrobić inaczej, ale bądźcie wyrozumiali. Niestety nie mam osobnego pomieszczenia na moje zabawki. :-D:-D:-D

ARMANIG!!! Teraz już musisz zapodać swoje miedziane pomieszczenie. :hihi::razz:
 

rabit

Active member
Bez reklam
Myślałem że będzie gorzej. Test klaśnięcia w dłonie w normie. Zauważyłem że dużo dały płyty betonowe (ściana 400kg) i pustka za nimi która jest spowodowana klejem na "packi". Za nimi jest jeszcze wełna akustyczna. Tak samo na przeciwległej ścianie. Panele winylowe też robią robotę. Więc akustycznie jest lepiej niż chciałem. Pozdrowienia.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Bardzo ładnie ! Minimalizm to jest to no i szarości betonowe są w modzie ! Prosi się tylko o większy TV na tej ściance !
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Rabit bardzo fajne i z gustem nowoczesno urządzone wnetrze, tylko pustawo. ...
nie masz tam nawet malutkiego dywanu i czegoś pochlaniajcego /rozpraszajacego na ścianach....
Bardzo dużo daje dywan typu shaggy min.5cm dl.włosa, u Ciebie
W miejscu pierwszych odbić masz pustki.
Ja bym jeśli mogę coś doradzić to dałbym chociaż za miast tego dużego płaskiego stolika gruby dywanik biały pasujący do wnętrza, kurcze nie za bardzo jest co tam wstawić aby nie zepsuć wystroju.... :-(
Niestety ale nowoczesny i minimalistyczny wystrój wnętrza to masakra dla naszego hobby audio. Też to przerabiane u siebie, ale musiałem dodać ustroje akustyczne np.dywan, zaslony i firany, kwiaty, półki z plytami bo bez nich miałem dźwięk jak w kościele... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I w końcu jakieś inne kolumny :- ) na forum sie pojawiły.. focale fajne zabawki.. także Kolego teraz tylko czas na słuchanie i oglądanie :- )
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Lolek jak już Focale to inne kolumny to nie wiem co byś powiedział na temat moich... Swoją drogą masz trochę racji, jak widzę Heco to żygać mi się chce.
Focale piękne zabawki.

Rabit w końcu widzę cały efekt końcowy, piękna sprawa, w moim guście, gratuluje bo pokoik świetny!!!

Ps. Posłuchaj Bipo i wrzuć dywan, teraz nawet do surowego wnętrza dobierzesz fajny, nie musi być kudłaty, byle gesty.

Jeszcze raz gratki, piękny salon!!
 

werf

Active member
Bez reklam
Fajnie Rabit minimalizm to jest to gratulacje . Widzę że finalnie zdecydowałeś się na Wireworldy ,brałeś coś innego do domu ?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dzięki lolo2. Chciałbym tak jak Ty osobny pokój , ale niestety dzieci już starsze i musiałem im udostępnić pokoje. :)
Pieniążek... stolik wymiarami szukałem pod sprzęt, i udało się znaleźć Hubertusa Andora. Niestety nie udało się bez perypetii i musiałem podjechać do firmy bo boczek był uszkodzony (reklamacja od ręki więc firma super). Widziałem ostatnio u jakiegoś kolegi z forum identyczny. :)
Ataszek, większego tv nie potrzeba, bo do ekranu 100" mam ok 2m. :)
Bipo, masz rację. Też tak mi się wydawało, że bez dywanu i innego rodzaju rozpraszaczy (zasłony) będzie lipa, a tak jak pisałem wcześniej do kolegi Ikara, nie mam wcale pogłosu. Myślę że dużo daje przemyślana konstrukcja pokoju, i panele winylowe. Dużo czytałem i dokształcałem się w tym zakresie (dużo mi dały Twoje zbiegi z Aku-pro140, czyli waga, przenikalność, uskok na suficie itd. za co bardzo dziękuję). Cały sprzęt jest przeniesiony na drugą stronę pokoju, żeby lepiej współgrać z pomieszczeniem. Została część na choinkę w miejscu fotela. :)
Lolek126, tak jak piszesz, teraz delektuję się słuchaniem. :)
Borixon mój "kumpielu" :), dziękuję bardzo i jak najbardziej, też bym wszystkim doradził kudłaty dywanik, ale wierz mi że u mnie efekt pogłosu nie występuje. Nie wiem czy to wina wielu rozpraszaczy w pokoju, czy winyla na podłodze, ale po jakiejś tam wędrówce za swoim dźwiękiem mam PRAWIE to co chciałem. :) Twoje kolumny mnie urzekły i obawiam się że grają lepiej niż moje, ale jak dla mnie, moje są IDEALNE i obym Twoich nigdy nie posłuchał. :)
Werf, jeżeli Twoja oferta na wypożyczenie kabli dalej aktualna, to z chęcią bym spróbował. Dobrze zgadłeś, że moje to Wireworld Solstice 7 w mojej DIY. :) Są tak dokładne, że nawet nie wiem czy nie przesadziłem? Muszą się trochę wygrzać, ale ich przejrzystość jest aż za dokładna. Każdy instrument mam jak na dłoni i jeżeli utwór jest zrealizowany dobrze, to ten kabelek jest nie do przecenienia, ale gdy jest coś nie tak, to obnaża wszystkie niedostatki i z ręką na sercu powiem że wolę mojego starego Cordiala. A może tak jak mi pisałeś, Inkakustik, ewentualnie Van Den Hula? Muszę jednak potestować.
Subek też by się przydał, ale jak widać, mam duże parcie aby był w kolorze białym i dlatego zastanawiałem się nad Jamo J112. Ale bez odsłuchu się nie obejdzie. Może będzie trzeba lakierować tak jak Bipo, a może wybrać BK w lakierze za radą lolo2? Mam czas na przemyślenia. Teraz najważniejsze żeby stereo grało pod moje ucho. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też dorzucam swoje dwa zdania zachwytu. Nie będę odkrywczy; ładnie, z gustem, surowo, nowocześnie, tak jak lubię (lub raczej chyba wszyscy lubimy). Focale - świetna sprawa. Na początku oczywiście też jak reszta, zwróciłem uwagę na brak "rozpraszaczy", ale skoro piszesz, że jest dobrze, to penie tak jest, choć spróbować nie zaszkodzi - usłyszysz różnice ;)
Co do Wirewolda - one tak mają, nic nie zrobisz, dają dużo góry, przez co może wydawać się, ze są dokładne. Wireworld ma taką charakterystykę. Z VDH bym uważał - w moich wielu testach z różnymi kablami od 122 do 352 grał tylko dół i zero góry przez co przekaz był zamazany i bardzo ciemny. Nie wiem jak u Ciebie gra system, wiem jak brzmi Creek, wiem jak Arie, wiem jak Solstice, ale nie wiem jak razem i w Twoim pomieszczeniu i nie znam Cordiala. Mogę sobie wyobrazić, że energetyczny Creek i reszta systemu w podobnym tonie to może być już nadmiar. Może akurat u Ciebie VDH się sprawdzi...?
Gratulacje!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pięknie Rabit, kawał dobrej roboty.
No i znowu kolejny biały zestaw z czarną elektroniką ;)

Myślałeś o kablach Kimbera lub Chorda do Twojego duetu?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dziękuję Krzyśku. Arie, tak jak piszesz, grają bardzo żywiołowo i w połączeniu z Creek-iem, który według mnie gra pięknym środkiem, tworzą zgrany duet. Teraz tylko dopieścić całość kabelkiem. Myślałem że Wireworld będzie tym idealnym i prawie jest tym czego szukałem... ale właśnie to prawie. :) Jeżeli by dodał odrobinę dołu, bez spowolnienia, tak jak jest teraz, byłby idealny. Ale z drugiej strony, zawsze można coś sobie wymienić i życie staje się piękniejsze. :) :)
Co do rozpraszaczy, to nie jest źle, a nawet dobrze. Druga sprawa, nawet ważniejsza, to nie chcemy żadnego "kobierca", bo nie pasował by do surowej aranżacji.
Dziękuję Henry. Zastanawiałem się nad różnymi i chyba będę musiał popróbować. Ale teraz już mam punkt odniesienia. Gdyby jeszcze był czas na to wszystko. :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
No Rabit, mega pokój, coś pięknego.
Focal biały nieźle się prezentuje.

Pokaż jak sobie poradziłeś z kablami .
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Stary nie przepłacaj za kable z zachodu, chyba ze masz dobre rabaty, jak nie to wiesz co zrobić... pomysl o Albedo lub Equilibrium, moim zdaniem te drugie są wycenione bardzo dobrze już w detalu....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek jak już Focale to inne kolumny to nie wiem co byś powiedział na temat moich... Swoją drogą masz trochę racji, jak widzę Heco to żygać mi się chce.
Focale piękne zabawki.

Rabit w końcu widzę cały efekt końcowy, piękna sprawa, w moim guście, gratuluje bo pokoik świetny!!!

Ps. Posłuchaj Bipo i wrzuć dywan, teraz nawet do surowego wnętrza dobierzesz fajny, nie musi być kudłaty, byle gesty.

Jeszcze raz gratki, piękny salon!!

Wiesz ja nic nie mam do Heco tylko, że to już nudne się zrobiło.. więc jak ktoś pokazuje inne kolumny to fajnie jest popatrzeć, że i inni Producenci na naszym forum się odnajdują. Czekam kto tutaj kupi pierwszy np. Triangle, B&W :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci Kolego, że to jeden z najlepiej wyglądających "kwadratów" w Polskim internecie, a mam tu na myśli wszystkie znane mi fora.

Zrobiłeś to ze smakiem, klasą i w szarościach. Beton w połączeniu z resztą robi robotę.
Szczególnie doceniam, bo wiem, że musiałeś iść na kompromisy, a wiem, że w takim wypadku trzeba wszystko pogodzić. Tobie się udało perfekcyjnie. Jest stół dla rodziny, jest projektor, sprzęt i wygodna sofa. Wszystko współgra.
Także moja ocena jest za całokształt, rozplanowanie i przede wszystkim brak zbędnych dupereli.

Gratuluje!!! ;)
 
Do góry