[Nasze Zestawy AV] Betonowo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wierzę, że ludzie słyszą różnicę jak podstawki antywibracyjne podłożą pod cdika czy tez pod wzmaka , ale pod listwę .. to już wyższy poziom.. :)

Accu teraz będzie dokładał do swoich zabawek (tylko jakoś trzeba będzie się dogadać ) podstawki antywibracyjne do swoich zabawek, Kolega właśnie takie testuje .... Specjalnie dla Accu firma robi rozmair na gwint żeby można było odkręcić te co sie kupuje daną zabawkę, a przykręcić można właśnie tą antywibracyjną. 3 rodzaje wysokości jest do wyboru..
 

GleNinja

New member
Świetnie wygląda.
Ściana tylna robi wrażenie - jeszcze u nikogo nie widziałem takiego rozwiązania :)

Stolik pod RTV ładny - tylko pytanie- czy w upalne dni, nie grzeje się tam zbytnio sprzęcik?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeszcze nie sprawdziłem czy się grzeje, bo nie tak dawno skończyliśmy remont. Ale ja jestem z tych zimnolubnych, więc klima w lecie szaleje. :)

Piramida, fajnie to ująłeś. :) Ale ja jeszcze nie widziałem takiej klatki. :)

Bezpiecznik już gdzieś chyba Krzyśku pokazywałeś? Na pewno go gdzieś widziałem. Ale ja z tych mniej wymagających, więc tak naprawdę nie wiem po co poprowadziłem ten dodatkowy kabel? Choć lepiej przewartościować, niż potem żałować, że była taka możliwość, a cena 20m kabla żadna. Bezpiecznik na pewno nie będę wymieniał, chyba że będzie w cenie normalnego. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Osobny kabel do audio to podstawa, szczególnie gdy masz bardzo dużo klocków pradozernych wrażliwych na śmieci w sieci. Dlatego warto na etapie budowy takiego pokoju od podstaw puścić sobie taki kabel, koszt mizerny a efekt murowany.
Ja ostatnio zakładałem klimatyzacje 3.5kV i na chwilę była podłączona pod gniazdko do której jest włączony cały sprzęt. Odpaliłem cały sprzęt łącznie z klimą i na szczęście wszystko grało i działało bez zarzutu. Chciałem sprawdzić ile jest w stanie wytrzymać jeden kabel ale nic się nie stało . Następnie dla bezpieczeństwa klima została zasilona z innego kabla i gniazdka a sprzęt ma swój kabel i gniazdko.
Podobno te kabelki co mam położone wytrzymuja 4500watt poboru pradu w jednym czasie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mam i ja 😉

Rabit, co do kabli, to u siebie zauważyłem, że Kimber wprowadził u mnie właśnie taki efekt.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Jeszcze nie sprawdziłem czy się grzeje, bo nie tak dawno skończyliśmy remont. Ale ja jestem z tych zimnolubnych, więc klima w lecie szaleje. :)

Klima klimą ale za wiele przestrzeni oprócz braku tylnej ścianki ten Denon nie ma. Po bokach to prawie na styk. Ja dla swojego ostatnio całą półkę usuwałem :D

Salon klasa, podzielam zachwyty kolegów :mrgreen:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek my tu sobie beke robimy a na audiostereo nie dość, że jest rzeczywiście wątek założony o audiofilskich bezpiecznikach i gniazdkach to w klubie warszawskim są kolesie co podstawek pod listwy zasilajace słuchają... i minimalnie słyszą różnice
Jak to czytałem to nie wierzyłem, że są zdroworozsatkowi ludzie którzy rzeczywiście potrafią takie bzdety usłyszeć...
Dzisiaj wystarczy wymyśleć totalna audiofilską głupotę, którą otoczyć reklamą i audiofilski mi testami w opłacone branży audio i zawsze znajdą się na to kupcy, których autosugestia będzie mówić a jednak słychać....
Dokładnie. Mi to w takich chwilach przypomina się słynny już przypadek amplika Moon z bebechami budżetowego Denona. Najlepsze jest to, że "audiofile" słyszeli różnice na plus i płacili 15x więcej :D
Bezpiecznik już gdzieś chyba Krzyśku pokazywałeś? Na pewno go gdzieś widziałem:)
Pewnie tak ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Salon jeden z ładniejszych, brakuje tylko jeszcze jednego akcentu w postaci pomalowania części A/V na czarno jak uczynił to kolega Bipo ;)

Z VdH polecam przetestować Windy, u mnie w stosunku do Cordiala wyłącznie same plusy.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Szafka ma otwór 465mm szerokości a Denon 434mm. Na wysokość jest jeszcze lepiej, bo chyba ze 3-4cm. Na razie nie zauważyłem nadmiernego nagrzewania. Temperatura "na dotyk" jest taka sama, jak stał wcześniej na szafce. Zobaczymy w lecie.

Henry, wczoraj na szybko po namowie Borixona, kupiłem Equlibrium tune 11light. Zobaczymy, ewentualnie się sprzeda, ten który będzie gorzej grał i kupi Kimbera.

Drunku, też wcześniej myślałem o VDH , ale dużo ludzi pisze, że przyciemnia mocno górę, a tego bym nie chciał. Nawet wolę bardziej rozjaśnioną niż matową. Ale kto wie, czy i tego kabla nie spróbuję? Co do malowania na czarno, lubię jasność i dlatego raczej nie będę miał ciemnych ścian. Dlatego też inwestycja w lepszy projektor chyba nie dla mnie. Może kiedyś 4k, ale na pewno nie jakość kontrastu. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Rabit,
Polecam Kimbera VS, fajnie dociąża dół i "uspokaja" górę.
Razem z Krzychem słuchaliśmy Arii w połaczeniu z Creek'iem i wydaje mi się, że taki zabieg mógłby być na plus.
Ja teraz będę chciał jeszcze poeksperymentować z jakimś Chordem, a może Krzychu jeszcze przywiezie coś od siebie ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie wiem jak te niższe modele VDH, ale Wind jak na moje ucho niczego nie ucina, bo słychać idealnie wszystkie niuanse na górze, przy czym zapomniałem o czymś takim jak sybilanty, które w przypadku Cordiala dawały ostro po uszach. Wind po prostu uaksamitnił brzmienie bez efektu przymulenia. W moim zestawie się sprawdził i na razie nie planuję go zmieniać, a tymczasem żongluję IC żeby nadać brzmieniu ostatni szlif ;)

ps. z tym malowaniem na czarno oczywiście to żartowałem ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rabit,
Polecam Kimbera VS, fajnie dociąża dół i "uspokaja" górę.
Razem z Krzychem słuchaliśmy Arii w połaczeniu z Creek'iem i wydaje mi się, że taki zabieg mógłby być na plus.
Ja teraz będę chciał jeszcze poeksperymentować z jakimś Chordem, a może Krzychu jeszcze przywiezie coś od siebie ;)

O jakim Chordzie myślisz?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślałem , że Ci pomogę ale ja troszkę wyższych modeli słuchałem.. ale z tych co wymieniłeś to chyba ten po środku będzie najlepszy,, choć to też kwestia w jakim systemie..
 

Kejup

Member
Bez reklam
Hejo.
Jeśli chodzi o kabelki mogę polecić Qed Ruby. Ostatnio testowałem i bardzo pozytywne wrażenia :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Co Ty Henry. Żywa dyskusja jak najbardziej wskazana. :) Daj adres na PW to postaram się wysłać na testy mój Wireworld. Tylko raczej końcem tygodnia lub w następnym. Nie ma problemu. ;) Z Kefem może być ciekawie. Takie ożywienie z całkiem niezłą przestrzenią. Myślę że Werf może mieć rację.

Qeda mam IC i musiałem go wymienić, na stary Shark Wire, żeby troszkę utemperować wysokie. Tak wiec w moim zestawieniu było by za jasno i za mało dołu.

Drunk, Onkyo jest bardzo żywym zestawem, tym bardziej z Twoimi kolumnami, więc myślę że z VDH trafiłeś idealnie. U mnie jednak Creek gra bardziej środkiem, Arie górą i dołem, więc będzie nieco trudniej znaleźć kabel odpowiadający moim wymaganiom. Szczególnie że nie chciałbym za dużo wydać. Ale obawiam się że tak łatwo nie będzie. :) Na razie kupuję i słucham sobie budżetu, a jak nic idealnego nie znajdę, to pójdę klasę wyżej.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
RABIT, pozwól ja też Ci pogratuluje takiego ładnego i gustownego wykonania.:popcorn: Very nice.
Bardzo pięknie dobrane kolory i otoczka. Zacna robota.
Jak by jeszcze dodał fotki z nocnym seansem na projektorze , było by ciekawie zobaczyć.
Gdzie są tę "piękne czarne doniczki " na kwiatki , po które jechałeś aż do Ikea? :) Chcę zobaczyć.
Tę panele są z betonu??! Czy to "imitacja'?
Pozdrawiam i gratuluje fajnego pokoju. :krol:
 
Do góry