[Nasze Zestawy AV] hajdzikowe granie

GleNinja

New member
Witam
Mój skromny zestaw 5.1.2 - ale gra całkiem przyzwoicie :). Wiem, że Jamo nie jest potentatem, i mało forumowiczów go ma, to jak na mój gust daje radę :)
Amplituner: Onkyo 676
Kolumny frontowe: Jamo C97 - kable Melodika 2250
Centralny: Jamo C9
Subwoofer: Klipsch R12-SW
Surround: Magnat Pro 110
Atmos: Taga Harmony 280
TV: Samsung 50KU6000 4K
206zwcm.jpg

----
ddylnc.jpg

---
mhskr6.jpg

---
2i7ldzo.jpg

---
ręcznie robione półeczki pod filmy i muzę - koszt 3 razy mniejszy niż w sklepie :)
2e5ph4w.jpg

351ilbk.jpg
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Bardzo fajnie GLE ,co do jamo to troche forumowiczów je ma lub mialo nie koniecznie ten sam model.Mnie osobiscie sie podobaja ale biale.Salonik spoko.Pzdr
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fajny salonik ze smakiem. Podoba mi sie.

Co do jamo, to mam do nich troche wstret. Ten central nawet fajnie wyglada.

Podoba mi sie pomysl z polkami pod skosem.
 

GleNinja

New member
Jamo białe odpadły w przedbiegach- meble są w części białe i nie chciałem żeby się zlewały z otoczeniem. Czarny uniwersalny zawsze pasować będzie.

Jamo brzmieniowo mi odpowiadają - czysta góra - ale nie za mocna jak w przypadku Klipsch-ów, bas całkiem przyzwoity. Mocy oczywiście nie brakuje :).
Natomiast moim zdaniem nie są to kolumny do muzyki rockowej, oczywiście idzie posłuchać, ale chyba zbyt krzyczące. Ale zwykła radiówka, dance, pop - tak faktycznie jest klimacik i można słuchać godzinami.

Takie półeczki widziałem na allegro (jak szukałem do siebie czegoś na płytki). Niestety cena za sztukę była 80zł.
Poprosiłem kumpla o pomoc, i zrobiliśmy 3 (1 do audio, dwie na filmy) - koszt materiału plus jemu na pifko - wyszedł mnie 60zł za 3 sztuki :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Czemu nie dasz ampli we wnękę a dvd, pegasusa i dekoder obok centrala ? ;P
na te śrubki od mocowań półek, białe zaślepki kup w castoramie
 

GleNinja

New member
myślałem, żeby we wnękę dać ampli- ale wtedy nie było aż tak dużo buforowego miejsca :) - w razie gorącego lata - mogłoby sie za bardzo grzać

tak - zaślepki kupie przy okazji - specjalnie nie chce mi się jechać :)

wiem, ze wygląda gorzej niż pewne wzgórze - ale chyba daje radę :)
 

GleNinja

New member
zostały jeszcze na liście trzy rzeczy
surroundy, blu ray 4K i odtwarzacz do MKV - wybrany Nvidia Shield -
i żona się będzie cieszyć - bo już będzie komplet :) - na razie jest dość spokojna i nawet nie prostestuje - ale nie chce przeginać :p
póki co - uczę ją obsługi - jej pamięć RAM jest za mało - i chyba bateria słabe - bo nie podtrzymuje pamięci :p
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Gle ,ja mam cale biale meble i jakos nie odczuwam zeby sie zlewalo,dobrze ze maja czarne maskownice to jakis kontrast jest.Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ładnie, czysto, schludnie i plus za samodzielna pracę ;)
Te Jamo Concert to nie są te same co Jamo 606 co od lat krążą o nich legendy. To zupełnie inna konstrukcja, w sklepach ok. 9 tys. za parę
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego GleNinja nie ma co się tłumaczyć z tego co masz.. Tobie się podoba i to jest najważniejsze, a jak komuś nie pasuje nie musi oglądać .. A z drugiej strony pomyśl inaczej.. wielu jest takich co chciałoby mieć to co Ty masz ... :eek:k:
 

Kjartan

New member
Salon fajny :eek:k: A co do Jamo to tak sie sklada ze mam je juz rok czasu wiec moge cos tam o nich powiedziec w muzyce takiej jak metal , rock , rap tragedia krew z uszu pop jeszcze ujdzie gora drazniaca niemilosiernie :( Plus za design:mrgreen:
 

GleNinja

New member
606-stek - nie słuchałem - więc nie będę się wypowiadać :)
No Jamo troszkę pomijane w odsłuchach - konstrukcje Heco, Dali, Klipsch itd są bardziej znane - i własnie na te są nastawiani przyszli klienci.
Ja słuchałem dość sporo zestawów do 3tyś i C97 najbardziej mi podeszły
Kolega ma Dali 5-tki - posłuchał moich i stwierdził, że góra gra dużo lepiej.

No wybór kolumn frontowych w okolicach 3tyś - jest na prawdę ogromny i jest w czym wybierać. Ale to dobrze - bo dobrze jest mieć wybór :)

PS. Kjartan - masz rację - że do metalu i mocnego rocka średnio się nadają Jamo C97.
Natomiast pop, dance, muza radiowa ogólnie - sprawują się świetnie
A jeśli twierdzisz, że góra drażniąca - to idź na odsłuch Klipsch-ów - które mają jeszcze mocniejszą górę.
Ale z tego co piszesz - wolisz bardziej basowe granie - proponuje Heco 900 - jest inna barwa dźwięku i powinny cię zadowolić :)
tylko nurtuje mnie pytanie - skoro tak cie te kolumny drażnią - to czemu je kupiłeś? brałeś w ciemno czy był odsłuch? jeśli tak to z czym te jamo porównywałeś?
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
teraz leci 4 miesiąc - ale porównywałem je z około 10-cioma konkurentami na różnej muzie i w kilku salonach
Zanim coś kupie, musi minąć odpowiedni czas - na przetworzenie info, oraz na obadanie sprzętu na żywo.
Ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś - z jakimi kolumnami porównywałeś przy zakupie te Jamo?
 

Kjartan

New member
Sorki nie widzialem ze edytowales post;-)Jamo porównywałem z Jbl 290 ktore tez sa niezla zenada
Krotko mowiac zmienilem Jamo na Monitor audio silver 100 i uszy odpoczely:eek:k:Jamo meczyly przy dluzszym odsluchu niemilosiernie oczywiscie mnie i wszystkich domownikow:lol:Klipsch nie sluchalem i nie interesuje mnie jak graja wypowiadam sie o Jamo bo je mam jeszcze niestety:( Ale jak tobie pasuja to luz :)
 

DrWredman

Active member
...
i żona się będzie cieszyć - bo już będzie komplet :) - na razie jest dość spokojna i nawet nie prostestuje - ale nie chce przeginać :p
póki co - uczę ją obsługi - jej pamięć RAM jest za mało - i chyba bateria słabe - bo nie podtrzymuje pamięci :p

:grin::grin::grin:
To coś tak jak moja, czyżby też spod znaku ryb?
:grin::grin::grin:
 
Do góry