[Nasze Zestawy AV] Amplituner Yamaha RX-V381 + Dali Zensor 1

sagitari

New member
Witam,

To mój pierwszy post. Moje doświadczenie jeśli chodzi o audio jest bliskie 0. Nie jestem audiofilem. Zwyczajny użytkownik.
Chciałbym zakupić amplituner i monitory, pod które będzie podłączony TV i Xbox. Pokój ok. 10 m2. Głośniki będą ustawione na ścianie pomiędzy TV. Cena tego zestawu to ok. 2200 do 2600 w zależności od oferty sklepów.
Moje pytania:
1. Czy z punktu technicznego (watty, ohmy) jest to dobre połączenie?
2. Czy ktoś z Was posiada któryś z tych elementów? Jakie są Wasze opinie?
3. Czy macie inne propozycje?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

Attachments

  • Projekt.jpg
    Projekt.jpg
    17,8 KB · Wyś: 273
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgodzę się z Baltazarem, papier to papier. Zensor 3 to budżetowa ale już pełnoprawna podstawkowa kolumna, Zensor 1 bardziej się nadają na kolumny surround do skompletowania kina domowego.

Kolega Borixon miał kiedyś je w połączeniu ze wzmacniaczem Cambridge Audio i pozytywnie się wypowiadał o tym połączeniu.

Myślę że powinieneś podążyć taką samą drogą czyli zamiast amplitunera stereo zakupić wzmacniacz i przetwornik analogowo-cyfrowy z wejściem optycznym aby móc uzyskać dźwięk z Xbox. Da ci to na pewno lepszą jakość dźwięku.

Np.
wzmacniacz

wzmacniacz zintegrowany CAMBRIDGE AUDIO AZUR 550A (6900081460) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cambridge Audio Azur 640 v2 jak nowy ! DPD GRATIS (6904755103) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

DAC

PRZETWORNIK DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100 (6577055922) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kolumny

https://www.olx.pl/oferta/dali-zens...-ma-jbl-klipsch-CID99-IDjqSre.html#087b486245

Dałem ci tu przykładowe oferty, jest jeszcze jedna kwestia do tych Zensorków dobrzy byłoby standy dokupić.

Jeśli chodzi o wzmacniacze to myślę że dobrą alternatywą dla Cambridge może być również Audiolab, wzmacniacz grają dość neutralnie i czysto , z ciepło grającymi Zensorami byłoby to dobre połączenie

WZMACNIACZ AUDIOFILSKI CAMTECH V101 AUDIOLAB 8000A (6908537558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Do góry