[Nasze Zestawy AV] Pomieszczenie kinowe po blisko dwóch latach użytkowania.PODSUMOWANIE.

Hej.
Dwa lata temu razem z Wami zacząłem realizować swoje małe marzenie by na 18 metrach kwadratowych skonstruować swój własny azyl, swoje małe kino.
Po dwóch latach użytkowania mogę jasno powiedzieć że to najlepszy pomysł na jaki wpadłem i nie zamienił bym swojego kina na nic innego.
Przez ten okres wzbogaciłem dźwięk o Subwoofer i dźwięk przestrzenny 7.1
Głośniki Jamo grają cudnie w filmach i nieźle w muzyce, aczkolwiek polecam je zdecydowanie do filmów.
Jeżeli ktoś realizuje swój plan z myślą o oglądaniu filmów czy seriali, głośnik niskotonowy jest tak istotny w moim przekonaniu jak projektor czy telewizor.
Różnica jest kolosalna.
Tak samo jest z przejściem z 5.1 do 7.1 , przy odpowiedniej manualnej kalibracji głośników (na ucho)
można osiągnąć efekt lepszy niż w prawdziwych kinach .
Żeby uzyskać takowy dźwięk amplituner musi obsługiwać DTS HD MASTER bądź TRUE HD, przy czym ten drugi system daje dużo lepszy dźwięk.(przynajmniej w moim zestawie).
Oczywiście plik źródłowy musi być odpowiedni.
Projektor Benq W1070 oceniam jako idealny dla moich potrzeb.
Obraz jest ostry jak brzytwa, ale też bardzo kinowy i naturalny. |
Po oglądaniu czegokolwiek na BENQ W1070 każdy obraz który widziałem na telewizorach wydaję się sztuczny, może poza plazmami, których już defacto nie ma na rynku.
Z ekranu jak najbardziej jestem zadowolony, 112 cali Adeo Screen Plano.
Odległość od ekranu to około 3,5 metra.
Jeszcze raz chciałem wszystkim podziękować za poświęcony czas, wszystkie cenne rady!!
A do tych którzy zastanawiają się czy zrobić sobie coś takiego to powiem szczerze że nie ma nad czym !
Powodzenia!!!!
 

Attachments

  • 20354150_292941631172374_1391396606_o.jpg
    20354150_292941631172374_1391396606_o.jpg
    61,5 KB · Wyś: 92
  • 14570566_108723512927521_8114531566006091377_o.jpg
    14570566_108723512927521_8114531566006091377_o.jpg
    237,7 KB · Wyś: 85
  • 14525009_108722159594323_6352862048801066472_o.jpg
    14525009_108722159594323_6352862048801066472_o.jpg
    102,4 KB · Wyś: 84
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Nieźle to wygląda, gratuluję pomysłu i wykonania :)
Dwa pytania- gdzie ten sub i jaki?
i czy nie masz pogłosów - widzę dużo płaskich odkrytych powierzchni.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ekran moim zdaniem nieco za wysoko no i wytłumienie ścian poprawi ci kierunkowość dżwięku, podłoga musi mieć jakiś dywan bo odbicia są od nie straszne ale projektor Sony VW-HW65 SXRD to minimum do dobrego home cinema.LCD tylko psuje obraz.Miłego oglądania.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomału ale do przodu, gratulacje za wytrwałość w dążeniu do celu. Jeśli jesteś zadowolony i system spełnia twoje oczekiwania to tylko oglądać filmy i nie czytać już żadnych for.... :) Bravo
Ps. Ja bym tam co nieco zaciemnił ale już nic nie pisze... :)
 
Nieźle to wygląda, gratuluję pomysłu i wykonania :)
Dwa pytania- gdzie ten sub i jaki?
i czy nie masz pogłosów - widzę dużo płaskich odkrytych powierzchni.

Pokój był robiony od stanu surowego, w ścianach, podłodze i suficie jest wełna akustyczna, nie ma pogłosów. wszystko jest z płyty gipsowej podłoga z płyt OSB.


Subwoofer stoi w środku pomieszczenia przy ścianie.
Jamo Sub 210
JAMO STUDIO S 628 HCS 5.0
Onkyo TX-NR636
Głośniki tyle to BOWERS & WILKINS B&W DM 600 s3
 

Attachments

  • 20317093_292941687839035_734408692_o.jpg
    20317093_292941687839035_734408692_o.jpg
    62,3 KB · Wyś: 59

GleNinja

New member
marzenie spełnione - gratulacje :)
ale myślę, że jeszcze czeka cię jeden zakup- wygodny fotel z miejscem na nogi - tak byś mógł wygodnie zobaczyc filmy które mają w okolicach 3 godzin :)
 
Myślałem, że mówisz o subie.
Nie takiego ustawienia nie próbowałem, generalnie rozpoczynam walkę z echem które niestety jest.
Macie jakieś pomysły jak poprawić akustykę pomieszczenia?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Chłopie masz tam pusto na ścianach i suficie wiec nic dziwnego że masz poglos. Musisz zagospodarować przynajmniej miejsca pierwszych odbić na podłodze, ścianach bocznych, froncie oraz za miejscem odsłuchów tak aby nie było płaskiej pustej powierzchni. Wybór pochłaniaczy/rozpraszaczy jest ogromny.
 
Chłopie masz tam pusto na ścianach i suficie wiec nic dziwnego że masz poglos. Musisz zagospodarować przynajmniej miejsca pierwszych odbić na podłodze, ścianach bocznych, froncie oraz za miejscem odsłuchów tak aby nie było płaskiej pustej powierzchni. Wybór pochłaniaczy/rozpraszaczy jest ogromny.
Rozumiem.
Odsunąłem frontowe kolumny idealnie po 20 cm od ściany, dzisiaj zaopatrzę się w dywan 3x4 , postaram sie znaleźć jak najgrubszy, zastanawiam się na dwiema zasłonami nad każdym oknem balkonowym, są tam dwa oba w wymiarach 1x2metry.
Myślę iż to że wszędzie mam wełnę i to akustyczną pod płytą też swoje robi aczkolwiek daje się słyszeć pogłos i echo głośno rozmawiając.
Czy wytłumić ścianę w około ekranu np korkiem ?? bądź czymś innym.
jeżeli chodzi o ścianę tylną to jest tam kanapa i dwa duże kwiaty które w jakimś tam stopniu rozpraszają dźwięk i myślę że tam jest Ok .
Subwoofer jak stanie na dywanie myślę że dźwięk też się poprawi.
Nie mam bladego pojęcia co zastosować by pochłonąć dźwięk z głośników bocznych.....
Dzięki za Wasz czas.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Masz na ścianach za dużo płaskiej powierzchni dlatego u Ciebie sprawdza się nie same pochłaniacze a hybryda tj pochłaniacz z rozpraszacz em. Zasada mówi bezpieczniej więcej rozpraszać niż tłumić.
Zasłony jak najgrubsze, u mnie mam grube blackaut nieprzepuszczajace światła i sprawdzają się bardzo dobrze.
Dywan typu shaggy min.50mm włos , wpisz na alle....o jest tego mnustwo.
Za sofą ja bym dał rozpraszacz np.w postaci panelu ozdobnego nad sofa a skosem wzdłuż całej sofy.
Np. Panele akustyczne BadWave SQM 1 kilka szt.
Na ścianach bocznych spróbował bym dać panele z wełny pt80 z ładną grafika swoją.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Ogólnie jeśli ściany wypełnione są wełną, to można by je ponawiercać wiertarką w miejscu pierwszego odbicia i pochłaniacz gotowy ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ciekawe co na to jego żona..... :)
,,Kochanie nie będziesz się gniewać jak nawierce sobie kilka otworów gdzieniegdzie w salonie....... :)
 
Sprostuje.
Pomieszczenie nie jest salonem, salon mam gdzie indziej , ten pokój służy tylko i wyłącznie do oglądania filmów i seriali.
Żona się nie wkurzy ponieważ ogląda wszystko ze mną:)
Proszę o podpowiedź odnośnie tego wiercenia.
 

Drunk

New member
Bez reklam
W takim razie możesz je doprowadzić do akustycznej perfekcji. W sieci masz sporo poradników jeśli chodzi o DIY w zakresie akustyki, wystarczy tylko zasięgnąć wiedzy i przekształcić ją w czyn ;)
 
Do góry