[Nasze Zestawy AV] Salon z funkcją kina domowego.

Caparzo

New member
Bez reklam
Wiem że są, ale po wymianie frontów czy nie lepiej dać stare na tyły ? Tym bardziej że jest miejsce
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ano ciekawe? Choć myślę, że dwójki mają większy potencjał i lepiej się zgrywają z przodami. Jak by nie było, Silver 2 ma dość duży głośnik średnio-niskotonowy.
 

Dingo

Member
Na tyłach zostają Silver2-ki. Doskonale dają sobie radę jako głośniki surround na takiej przestrzeni. BX6 poszły do gabinetu gdzie posłużą przy zabawie z konsolami jako drugi zestaw (stereo).

Sub prędzej czy później też zmienię, ale najpierw central i sufit w kolejce czeka.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ano ciekawe? Choć myślę, że dwójki mają większy potencjał i lepiej się zgrywają z przodami. Jak by nie było, Silver 2 ma dość duży głośnik średnio-niskotonowy.

Moim zdaniem stwierdzenie dosc duzy patrząc na 20 cm membrane jest nietrafione. Ale calkowicie sie zgadzam, maja wiekszy potencjal od BX6. U mnie tez stoja jako surround... az żal je tam trzymac😉
 

Dingo

Member
Wrazenia odsluchowe na ta chwile (sprzet jeszcze nie wygrzany). W stereo bas stal sie bardziej donosny i jest go wiecej. Musialem odjechac glosnikami dodatkowe 30cm od sciany aby pozbyc sie poczatkow dudnienia (bas reflex w Silver 10 tylko z tylu). Musze potestowac jeszcze wykorzystanie dolaczonych zatyczek/gabek. Scena otwarla sie i jest zdecydowanie pelniejsza. Wokale umiejscowione centralnie, natomiast reszta instrumentow w przestrzeni miedzy sluchaczem a glosnikami na calej szerokosci salonu. Jedno co mnie zszokowalo to glosnosc zestawu - M5000 an 1/3 glosnosci to 80% mozliwosci RZ800. Wyglada na to ze chyba nigdy nie rozkrece glosnosci na ponad polowe potencjomentru w obawie przed uszkodzeniem konstrukcji domu ;)

W kinie rowniez jest lepiej, ale slychac ze glosnik centralny odstaje od reszty zestawu. Musialem podbic glosnosc dialogow w trybach DD i DTS aby moc spokojnie ogladac film. Wyglada tez na to ze ostatnia kalibracja podniosla poziom glosnikow surround bo sluchac wiecej tylu.

Podsumowujac - sporo zmian ale nie jest to jakas wielka rewolucja. Wrazenia odsluchowe napewno na plus zarowno w stereo jak i KD. Duzy potencjal zestawu jesli chodzi o glosnosc , w kinie uwidocznily slabosc glosnika centralnego.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wyglada tez na to ze ostatnia kalibracja podniosla poziom glosnikow surround bo sluchac wiecej tylu.

A ja zauważyłem to samo więc to chyba nie przypadek, w momencie odłączenia frontów i podłączenia ich do końcówki czyli odciążenie amplitunera daje kopa centralnemu i tylnym.
 

Dingo

Member
Pod choinką w tym roku znalazłem :) pilot uniwersalny Logitech Harmony Elite.

Pilot_zpsojyd5s0h.jpg


Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Pełne wsparcie całego mojego sprzętu, komunikacja przez WIFI - więc można sterować sprzętem z dowolnego miejsca w domu. Pilot wspiera Amazon Echo, moduły inteligentnego domu i mnóstwo urządzeń Hifi/KD. Można skonfigurować 'scenariusze' typu oglądanie kina, gdzie po naciśnięciu jednego przycisku włączane są kolejno wszystkie niezbędne urządzenia w odpowiednich trybach i kolejności łącznie z przyciemnianiem światła w pokoju. Generalnie - jestem bardzo zadowolony :)
 

Dingo

Member
Nadeszła pora na wymianę ostatniego klocka z serii Bronze. Dotarł do mnie central MA Silver C350. Pierwsze odsłuchy jeszcze bez kalibracji a już mogę powiedzieć że jest zdecydowana poprawa! Test na otwarciu filmu '300': Dialogi wyraźne a środek sceny dużo bardziej wypełniony. Scena otwarcia z 'Den of Thieves' pozamiatała!! To jedna ze scen na których pokazuję znajomym możliwości sprzętu i muszę powiedzieć że jest klasa!!

A tak to teraz wygląda:
IMG-0672_zps317lilz7.jpg


IMG-0673_zpsyye8n87v.jpg


IMG-0674_zps9epbusgb.jpg


Przy okazji wymianie uległ również wysłużony już Med8ER a na jego miejsce pojawił się Zappiti Mini 4K HDR. Jakość obrazu - świetna! Odtwarza każdy rodzaj plików audio/video jaki tylko miałem. Materiał UHD po LAN bez najmniejszych przycięć. VideoWall - sposób prezentacji biblioteki wideo - bardzo mi się podoba. Trochę mniej soft do odtwarzania muzyki. Youtube działa szybko i płynnie. Narazie oceniam bardzo pozytywnie.

IMG-0676_zpsat2optiy.jpg
 
Do góry