[Nasze Zestawy AV] Zestaw audio 7.1.4 + elektronika

kinder

Member
Witam,

Potrzebuje pomocy w doborze głośników i elektroniki do kina domowego. W czerwcu przewidziałem przebudowę domu chciałbym zaadoptować system 7.1.4 do salonu i nie tylko :D
Mam dylemat nie wiem na co się zdecydować myślę nad dwoma zestawami :

1) Monitor Audio Gold
- Gold 300 /X2
- Gold C350 /X1
- Gold W15 /X1
- WT380-IDC /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- CT280 /X4 - sufitowe

2) Kef R Series
- R900 /X2
- R600c /X1
- R400b /X1
- Ci4100QL-THX /X4 - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- Ci200QR /X4 - sufitowe

Salon ma 45mk (10x4,5)
Kino 60% / Stereo 40%

Co do głośników instalacyjnych nie będę miał dużo miejsca w salonie po bokach stąd pomysł na instalacyjne. Co myślicie o takim pomyśle ?

Co byście wybrali który zestaw 1 czy 2 ?

Co do elektroniki będę chciał kupić ( procesor + końcówkę + wzmacniacz ). Co dobrze zagra z takimi setami ?

W salonie będzie jeszcze projektor + ekran


z góry dzięki za pomoc ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko i wyłącznie odsłuch, żadne rady czy ankiety. Za duże pieniądze. Musisz brzmienie wpasować pod siebie.
Chyba, że słuchałeś i jest Ci obojętne.
Jeden i drugi set to mocno zawyżone ceny, musisz mieć tego świadomość.
W kinie lepiej zagra nowy Klipsch, głównie za sprawą centrala który jest kluczowy. Poczytaj opinie użytkowników którzy zestawiali te sety z R włącznie, da Ci pogląd co może Kef czy generalnie skrzynki w tym budżecie, a tyczy się to też innych.
Wybierałem podobnie, z tą różnicą, że brałem pod uwagę Platinium (używka za set ok. 30k) i również R900. Platinium bardzo ok, ale potrzebujesz konkret elektroniki, Ty wspominasz o goldach więc się nie wypowiadam, natomiast R900 składam obecnie do drugiego pokoju. Używki R900 można za granicą można kupić za 6-7k i powiedzmy, że tyle są warte.
Dlatego, z mojej strony z tych dwóch ja brałbym Kefa.

Spokojnie możesz zestawiać z PRE/PRO Marantza, gdyby Cię interesował procesor, to będę miał za nie długo na miejscu i raczej będzie na sprzedaż, no chyba, że mnie zaskoczy - biorąc także pod uwagę cenę, w co szczerze wątpię.

Generalnie powiem Ci tak, wydasz jakieś 50k i nie dostaniesz za to 2,3x lepiej grający sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

kinder

Member
Podoba mi się seria platinum ale pewnie będzie ciężko wyrwać od kogoś używany set ... Bo nowe to koszt już znaczny tym bardziej że planuję zakup całego systemu 7.1.4... Miałem kiedyś KEF iQ9 i dźwiękowo były ok. Pewnie na R900 było by dużo lepiej... Co do muzyki to słucham zazwyczaj rock, pop, akustyczna gitara i takie klimaty 😊 . Planuję zakupić końcówkę + procesor + wzmacniacz żeby zasilić fronty a jednocześnie mieć jak najlepsze stereo. Bardzo podoba mi się Hegel 360 tylko nie wiem czy by się dobrze zgrał z KEF R900... Też nie wiem jak z głośnikami instalacyjnymi jak bym postawił na set KEF to brał bym boczne i tylne z serii niższej bo odpowiednik R kosztują już bardzo dużo. Nie wiem jak dźwiękowo czy wszytko było by spójne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, jak to policzysz to robi się duża sumka.
Zaczyna się mieszanie z tańszymi.
Dla mnie spójność to podstawa.
Jak masz czas, to zorganizuj sobie odsłuchy, niech Ci zestawią skrzynki.
Przy takim budżecie rady forumowe bym sobie odpuścił, ew. przemyśl swój budżet jeszcze raz, a jak nie, to kupuj etapami.
Ja tak miałem brać B&W (zacząć od używanych frontów), ale jak to policzyłem, to dałem sobie spokój.
Nie to pomieszczenie, skrzynki by się marnowały, a Marantz z końcówką (MM7025/MM7055) by sobie nie dał z nimi rady, więc następny wydatek.
Brzmienie też "audiofilskie", nie każdemu odpowiada.
 

kinder

Member
No za gołośniki instalacyjne kef-a z końcówką R trzeba dać 6000zl od sztuki.. To za taką cenę były by 2 głośniki R 100 wolnostojące. Za KEF Ci4100QL-THX trzeba dać 2000zł od sztuki to jeszcze cena jak dla mnie akceptowalna... Jak by nie było 6000zł od jednego głośnika który będzie pchany do ściany to lekka przesada, a wiadomo takich trzeba kupić x4... Pytanie właśnie o spójność. Co do odsłuchów tam gdzie mieszkam to pustynia. A z czasem słabo żeby jeździć gdzieś dalej i słuchać...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odsłuch i jeszcze raz odsłuch.
Ja prawie w ciemno miałem wziąć Goldy, bo cena była rewelacyjna, całe szczęście ich posłuchałem i się wyleczyłem ;)

Piszesz o wakacjach, trochę czasu zostało, słyszałem, że KEF ma odświeżyć nieco swoje produkty, nie wiem dokładnie kiedy serię R, ale Q i coś z instalacyjnych ma się pojawić.
Jest więc szansa, że ceny obecnych serii trochę spadną.

edit. A myślałeś o Bowersach - seria CM mogłaby być ciekawą alternatywą.
 
Ostatnia edycja:

kinder

Member
Odsłuch i jeszcze raz odsłuch.
Ja prawie w ciemno miałem wziąć Goldy, bo cena była rewelacyjna, całe szczęście ich posłuchałem i się wyleczyłem ;)

Piszesz o wakacjach, trochę czasu zostało, słyszałem, że KEF ma odświeżyć nieco swoje produkty, nie wiem dokładnie kiedy serię R, ale Q i coś z instalacyjnych ma się pojawić.
Jest więc szansa, że ceny obecnych serii trochę spadną.

edit. A myślałeś o Bowersach - seria CM mogłaby być ciekawą alternatywą.
No było by super jak by nowy model KEF serii R się pojawił. Tak przyglądałem się CM 10 ale niestety nie słyszałem jak grają ... Kef set 5.1 miałem iq9, iq6c, iq3, psw 3500... Dźwiękowo mi odpowiadały to i pewnie R gorzej by nie było...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Seria R- oczywiście to kwestia indywidualnych preferencji, dla mnie w tym budżecie to nr 1, a sporo w ostatnim czasie słuchałem.

B&W CM10 też są bardzo ciekawe- dynamiczne, z dobrą kontrolą basu i stereofonią, ale są dość wymagające w kwestii elektroniki, lubią sporą ilość prądu.
 
Do góry