[Nasze Zestawy AV] Na biało, przy kominku...

werf

Active member
Bez reklam
Łał Krzysztof okazale gratulacje. Coś na wzór relacji projektów z Minhembio

Tylko brakuje naklejek OE D&M do dopieszczenia okablowania
 

Attachments

  • FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    56,6 KB · Wyś: 60

Borixon

Active member
Bez reklam
W końcu dowiedziałem się i zobaczyłem wszystko.

Stary, brak słów, gacie przez głowę ściągnąłem, lubię patrzeć jak coś jest budowane, i tu widać że potrzeba było tylko czasu.

Całość salonu zasługuje na ogromne brawa za włożony trud, pomysł i realizację. Wierza Marasia wygląda obłednie.
Frontowa ściana po ułożeniu ostatecznym z kablami itp pokazuje tylko że można działać samemu wiele w temacie i efekt końcowy powala, reszta sprzętu w pokoju a przy nich detali na każdym kroku to tylko wisienka na torcie.

Choć ani Marantz ani Ikon to nie mój konik to salka bo pewnie śmiało można nazwać tak owy salon jest dla mnie TOP ONE, NO 1, VERY BEST OF i inne.

Na forum, głównej stronie powinna być pokazana właśnie Twoja strona a później Bipa dla ludzi, którzy planują kino, z całą historią żeby nie myśleli że tak łatwo.
Wszystkie banany i młotki uczcie się od najlepszych!!
Kasa to nie wszystko, drudzy uczcie się czytać, dla ogółu was, wyciągnięcie wnioski że nie wszystko przyszło od tak, wiedza nabywana przez lata i dziesiątki zmielonych klocków przynosi efekty, nie mówiąc o czasie spędzonym przy muzyce czy filmie.

Krzychu szacun.

Idę się napić.....
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof, najszczersze gratulacje zestawu, pokoiku i żony, która znosi całą tą elektronikę:D

Trochę szkoda, że koledzy zaspamowali Ci wątek podczas wklejania fotek i nie jest to po kolei.

btw
Na jednej z fotek dobrze widziałem, że do surroundów masz gniazdo w podłodze?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba o te "zaczepki" do TV. Mi też ciekawie jak to zrobiłeś? Czy to sam robiłeś czy "gotowiec"?

Dokładnie, czy jest to własnoręcznie wygięty płaskownik, czy jakiś rodzaj "gotowca", bo przyznam szczerze, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
Oczywiście gratulacje za super efekt. Ilość włożonej pracy jest b. duża i to widać. Wszystko zrobione jest ze smakiem i z głową.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ok. Thank's. Poszukam. Bo jego chyba można do "konstrukcji" wbudować. Na bateriach , tak? Czy za bardzo "gruby" jest?
Można stosować baterie, ale płaskie, tzw "zegarkowe". Głebokość to ok 4-5 cm.


Krzysztofradio doczekaliśmy się fotek i Twojego wątku do którego gwarantuje Ci będą walić tłumy.... ;-) Bravo Ty.
Teraz wszyscy już wiedzą i widzą, że kino czy stereo to nasza pasja, która nie trwa miesiąca a lata. Systemy, które prezentujemy w naszych wątkach budujemy latami a nie w jeden weekend. Ciesząc się jak małe dziecko z każdej nawet najmniejszej zmiany czy w sprzęcie czy też końcówce od kabelka.
Dla wielu osób zaczynających dopiero zabawę w kino czy stereo nasze systemy są niekiedy marzeniem, realnym wyznacznikiem do którego chcą dążyć... ;-) Ja sam po sobie wiem, że jak pierwszy raz przeglądałem forum i widząc co niektóre zestawy to robiłem sobie je za wzór. Co niektórzy po zobaczeniu pierwszy raz np. Twojego pokoju pewnie powiedzą, że to już przegięcie, wywalanie kasy w błoto, po co aż tyle sprzętu... ale po pewnym czasie Te same osoby zaczną zadawać inne pytania w stylu czy jak dołożę końcówkę to wpłynie to na plus...tzn. że zgłębiły temat i zaczynają rozbudowę swojego systemu. Wskutek czego mamy kolejną osobę pozytywnie zakręcona.
Od siebie napisze jeszcze jedno:
Krzysztofradio wielkie brawa i gratulacje za cały ogrom pracy i wyrzeczeń jakie musiałeś włożyć aby osiągnąć to co widzimy na zdjęciach. Wiem na własnej skórze ile to nasze hobby czasu zajmuje dlatego jeszcze raz chłopie wielki szacun. Życzę przyjemności z odsluchu zarówno czarnej płyty w stereo jak i plików oraz chwili czasu na obejrzeniu w końcu przynajmniej jednego filmu na tydzień.. ;-)
Ps. Powiedz swojej Żonie, nie tylko ona ma tak pozytywnie zakręconego męża, znajdzie się tu więcej takich osób... ;-)
Ps2.: nie mów, że to koniec bo zawsze się coś znajdzie aby podmienić lub dołożyć, sam już napisałeś o kondycjonometrze... ;-)
PS3: Załamę Cię ale muszę Ci coś powiedzieć, chyba u Ciebie się nie sprawdzą ,,podstawki pod kable"...... właśnie wycieram monitor...hi hi ;-)
Ps4: Pozostał nam Armanig...;-)
Bipo, wszystko co napisałeś się zgadza, nawet z podstawkami :D
Nie dostrzegłem nigdzie fotki najmłodszego Marantza ;)
Bo to inny pokoik ;) Savron, właśnie innym pokoiku wylądował docelowo Twój lampowy stojak na pilota. Tam wg mnie dobrze współgra z małym Marantzem ;)
W dużym leżał kilka tygodni na stoliku obitym skórą. Niestety, jak tylko ktoś go dotknął, to kolce spadały z podstawek dziurawiąc skórę. Teraz ma się dobrze i nikt go nie szturcha :D
P.s. te boczne kolumny masz jakoś przytwierdzone do stojaków?
Pytam, bo już widzę takie ustawienie przy moim młodszym zbóju :p
.
użyłem tej popularnej taśmy, blue track, czy jakoś tak ;)
Aha... no i na koniec poproś Admina, żeby usunął wszystkie te posty pomiędzy Twoimi ;-)
Będzie to super wyglądało. Cała galeria z Twoimi opisami a dopiero później nasze komentarze.
Może nawet niech zostaną, nie świadczą o mnie :D
Ponoć dziś profil bez hejtu jest passe :D
Łał Krzysztof okazale gratulacje. Coś na wzór relacji projektów z Minhembio
Tylko brakuje naklejek OE D&M do dopieszczenia okablowania
Celowo ich nie zastosowałem. Wolałem wszystko w moim języku i jednego koloru, a nie krasiato-pisiate :D
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Krzysztofie, zatkało mnie.
Wielki szacunek kolego za przemyślane rozwiązania i pracę z tym związaną :)
Sprzęt wygląda świetnie, salon nadal funkcjonalny mimo ogromu audio.
Szkoda, że nie pisałeś dat tych zmian, widać by było czas jaki musiał upłynąć od początku do dnia dzisiejszego :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również przyłączam się do gratulacji. Widać Krzysiek , że włożyłeś dużo pracy. Ładnie ogarnąłeś ten gąszcz kabli. Musze też u siebie nad tym popracować.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Stary, brak słów, gacie przez głowę ściągnąłem,
Po co co takie akrobacje? :D
Choć ani Marantz ani Ikon to nie mój konik to salka bo pewnie śmiało można nazwać tak owy salon jest dla mnie TOP ONE, NO 1, VERY BEST OF i inne.
Bez przesady. Teraz armanig szykuje asy z rękawa :D
Kasa to nie wszystko, drudzy uczcie się czytać, dla ogółu was, wyciągnięcie wnioski że nie wszystko przyszło od tak, wiedza nabywana przez lata i dziesiątki zmielonych klocków przynosi efekty, nie mówiąc o czasie spędzonym przy muzyce czy filmie.
To prawda, trochę to trwało ;)
Idę się napić.....
NIe za wcześnie? :D
Krzysztof, najszczersze gratulacje zestawu, pokoiku i żony, która znosi całą tą elektronikę:D
Bidulka już nic nie mówi... ;)
Na jednej z fotek dobrze widziałem, że do surroundów masz gniazdo w podłodze?
Nie, do tylnych mam gniazda ścienne, a boki bez gniazd. Jeden idzie w szafie, drugi w listwie przypodłogowej


Tu przy okazji wskazówka dla wszystkich planujących;
Nawet jeśli myślicie, że chcecie "tylko" 5.1, podczas remontów zaplanujcie mimo to instalacje bardziej rozbudowaną. Ja tego nie zrobiłem, więc potem musiałem kombinować


Szkoda, że nie pisałeś dat tych zmian, widać by było czas jaki musiał upłynąć od początku do dnia dzisiejszego :)
Myślę, że ok. 5 lat można przyjąć od drugiej fotki, do dzisiejszych
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Może nawet niech zostaną, nie świadczą o mnie :D
Ponoć dziś profil bez hejtu jest passe :D
Jasne, od tego mamy forum, żeby komentować ;-)
Mnie chodziło o to, że super by się oglądało gdyby była na początku galeria z Twoim opisem a później wpisy reszty bez "przerywników" typu: a gdzie reszta fotek? :) ;-)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ładna kolekcja klocków i kabli. Nie szkodzi, że "budżetowych", bo i tak robi wrażenie :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Krzysztofie, gratulacje, świetna robota. "budżetowy zestaw", oj posłuchałoby się takego zestawu. Pytanko, jaką farbą pomalowałeś ekran i czy nic się z nią nie dzieje przy zwijaniu?. Pzdro.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, czy jest to własnoręcznie wygięty płaskownik, czy jakiś rodzaj "gotowca", bo przyznam szczerze, że pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
Oczywiście gratulacje za super efekt. Ilość włożonej pracy jest b. duża i to widać. Wszystko zrobione jest ze smakiem i z głową.
Dalej nie kumam, chodzi o te "napinacze" do ekranu (bo telewizor wisi na zwykłym uchwycie)?
Krzysztofie, gratulacje, świetna robota. "budżetowy zestaw", oj posłuchałoby się takego zestawu. Pytanko, jaką farbą pomalowałeś ekran i czy nic się z nią nie dzieje przy zwijaniu?. Pzdro.
Odpowiednia farbę znalazłem w sklepie plastycznym, to jakiś specjalny rodzaj tuszu, akwareli, itp. Kupiłem małą próbkę i okazało się, ze bardzo dobrze kryje, wsiąka w strukturę "płótna" ekranu, wiec kompletnie się nie łuszczy. Nie tworzy skorupy, bo taka zapewne już odpadałby.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Budżetowy system..... dobre :) to policzcie sobie ile te zabawki jako nowe kosztują/ kosztowały i zsumujcie.. ;-) ładna kwota, więc jeśli to jest budrzetowy dla Was system to ja wymiekam... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzychu gratuluje!

Znam większość fotek, od niemal kilku lat omawiamy nasze podboje na priv i chyba jako nieliczni wiemy ile to kosztuje wysiłku, czasu i przede wszystkim chęci.
To nie jest tak, że się idzie do sklepu i kupuje gotowce, a tak wielu właśnie sądzi.

Tak czy inaczej cieszę się, że w końcu możesz spocząć ;)

PS.
Te węże wpięte do UPS APC piękne.
Gdybym miał wybierać fotkę nr.1 to właśnie tą.

Ps2. Monitoring w mieszkaniu mam nadzieje, że już jest.
Ja mam, bo wiesz jak jest.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Tu przy okazji wskazówka dla wszystkich planujących;
Nawet jeśli myślicie, że chcecie "tylko" 5.1, podczas remontów zaplanujcie mimo to instalacje bardziej rozbudowaną. Ja tego nie zrobiłem, więc potem musiałem kombinować

Sam wiesz, że takich rad nikt nie słucha i zawsze planuje po swojemu, że zrobię tylko 5.1 bo mi wystarczy ;)
a potem się zaczyna... ;)
 

sentyzibi

Well-known member
Krzysztof, jako że wszystkie pochwały zostały już wymienione przez szanownych poprzedników, więc żeby nie powtarzać po innych , pozostaje mi tylko dołączyć się do gratulacji. Gratuluję wytrwałości i dbałości o szczegóły, cierpliwości i pomysłowości, no i wspaniałego efektu końcowego. Czy może jeszcze nie końcowego?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponoć sporo złodziei odpuszcza jak widzi oko wielkiego brata.
Wypowiadali się kiedyś w programie złodziejaszki.
Piszę o typowych, a nie o tych co wiedzą po co przyszli, na tych nie ma bata.
 
Do góry