[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw Audio Video

Kamil_89

Member
Za zaleceniem DrWredman zakładam nowy wątek.

Panowie, mam nadzieję że doradzicie w wyborze. Aktualnie jeszcze na wynajmowanym mieszkaniu cieszę się tym co mam (stopka), jednakże coraz bliżej odbioru własnego M i coraz częściej zastanawiam się nad wykończeniem salonu.

Z racji małego pomieszczenia (17m2) początkowo miałem iść w standardowe 5.1, ale ostatnio większego klina zasadził mi DrWredman ze swoim Atmosem.

Plan byłby taki: oczywiście dokupienie frontów wstępnie Taga F-60, S-90 na tył, a na sufit np. Taga RB-650 + oczywiście zmiana amplitunera na taki który obsługuje Atmosa, wstępnie myślałem o Onkyo TX-SR444/TX-NR555/TX-NR656 lub Sony STR-DN1080 (nie musiałbym zmieniać BD) oraz z czasem wymiana suba.

Czy takie rozwiązanie miałoby sens i zastosowanie na takim metrażu? Całkiem fajnie to wygląda, pytanie czy dobrze by to zagrało u mnie? Sofa pewnie będzie przy samej ścianie więc tylne już nie będą dobrze ustawione, myślałem też o dipolach bądź ustawieniu jak u Bipo. Co o tym sądzicie?

25q80zp.jpg
 

DrWredman

Active member
No i brawo ;)

Atmosy do przodu przed krawędzią kanapy.

Na tyły mozesz dać klasyczne surroundy jak u Bipo. Ale on odsunął nieco kanapę od ściany.
Ja mam dipole i wciąż jestem z nich zadowolony. Jeśli kanapa jest na ścianie osobiście uważam to za najlepsze rozwiązanie.
 

DrWredman

Active member
A co z drzwiami wejściowymi? Jak sie otwietają?
Jeśli do środka to bedziesz miał ten sam problem co ja.
Jeśli mozesz to zrób je przesuwne albo otwierane na zewnątrz pokoju.
 

Kamil_89

Member
a jaki u Ciebie jest metraż? boję się że na moich marnych 17m nie będzie słychać tego efektu

A co z drzwiami wejściowymi? Jak sie otwietają?
Jeśli do środka to bedziesz miał ten sam problem co ja.
Jeśli mozesz to zrób je przesuwne albo otwierane na zewnątrz pokoju.

nie będzie drzwi w ogóle, płynne przejście do korytaża
 

DrWredman

Active member
Ja mam 6x4 m + wnęka, zobacz mój wątek w sygnaturze.
Spokojnie, bedzie słychać Atmos.
Onkyo 656 wystarczy, albo lepiej inna marka bo te się jak widać psują ;)
 

Kamil_89

Member
ampli wymienię po całkowitym wykończeniu mieszkania :) zobaczymy ile $$$ zostanie, może od razu lepszy sub będzie w zestawie :) co można kupić dobrego budżetowego z Atmosem po za Onkyo?

P.S. wiem że przy niektórych waszych zestawach mój to będzie popierdułka a nie prawdziwe kino, ale ważne żeby choć trochę frajdy dawało a w tym wypadku myślę że tak będzie :)

teraz jest tyle na ile pozwalała modyfikacja wynajmowanego mieszkania oraz na ile pozwala 1,5 roczny Szkrab ale i tak ucho jest zadowolone przy odsłuchach :) przy czym czytając forum chce się więcej i więcej :)

2wd3n95.jpg


t7zslc.jpg


ffba4g.jpg


venc69.jpg


2hwis6v.jpg


i na tyłach małe satelity z Pioneera, oświetlenie led wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach (robione na szybko), szafka przez cały dzień zamknięta, na film otwieram, dodatkowo nad ampli zrobione chłodzenie z dwóch małych wiatraczków :)
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Z subem to będzie najwięcej problemów, Żona pozwoliłaby mi zamontować nawet i kilkanaście głośników byleby sub zniknął :) będę próbował znaleźć dla niego miejsce jak już wszystko powstanie :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jak surroundy mają być na ścianie tylnej to lepiej sprawdzą się głośniki bi-polarne, ponieważ di-polarne zgodnie ze sztuką umieszcza się na ścianach bocznych.
 

Kamil_89

Member
kusisz kusisz :) ale sam jeszcze nie wiem, w weekend mam zamiar trochę potestować 7.1 i zastanawiam się czy aby czegoś nie wymyślić pod system 7.1.2
 

Kamil_89

Member
Uuuu czyli haczyk połknięty głęboko. Witamy w klubie :D
Zdecydowanie, tylko żeby jeszcze Żona połkęła...haczyk, to byłoby cudnie [emoji14]
Kiedyś ktoś napisał że mamy Żony żeby nas stopowały z różnymi decyzjami, może to i lepiej że tak jest :) ale nie przyjmuje się, ona ma swoje thermomixy i zaplanowaną kuchnie, więc ja muszę mieć dobry sprzęt :)

Jak już oddadzą mieszkanie to się zabiorę za działanie, póki co to się bawię tym co mam :)

Wysłane z mojego Huawei P8 przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Kamil odpowiem Ci tutaj bo to Twój wątek,

w mojej ocenie głośniki bipolarne, takie same jak moje lub podobne sprawdzą się tak samo dobrze jak u mnie. Jeśli będziesz miał trochę więcej miejsca przy stole i przy oknie to możesz pokusić się o normalne monitory i postawić je na standach.
Ale uwaga, w tak małym salonie każde miejsce jest na wagę złota, więc ja bym szedł w bipolarne.
Wiszą na ścianie i nikomu nie przeszkadzają. :)

Ale nie bierz tych od Melodiki bo sopranem dostaniesz po uszach :)
 

DrWredman

Active member
Napiszę jeszcze raz. TAK bipole sprawdzą się u Ciebie. Ale to jest moja opinia. Niech się inni wypowiedzą.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam niestety zupełnie odmienne zdanie. Wiem, że tego typu instalacje są spotykane jako tyły, ale prawidłowo (ponoć, bo tez nie jestem ekspertem, ale wg specjalistów) powinno być tak jak na rysunku.
Zakładając, że:
- mamy zwykłe pokoje, nie sale kinowe z nieograniczoną wręcz przestrzeń
- mamy 7.1 i siedzimy w dobrym punkcie
- mamy 2-3- rzędy miejsc siedzących.

takie dipole maja zastosowanie raczej na bokach, gdyż dają lepszą przestrzeń, szczególnie w przrejściach przód-tył w naszych domowych pomieszczeniach. Jako tyły niespecjalnie się sprawdzają, często kalibracja się gubi, odbicia od ścian bocznych, czy tylko od jednej, drugiej nie. Dając je jako tyły nie otrzymujemy niczego więcej vs tradycyjne kierunkowe monitory, wręcz tracimy.
Owszem, można je wieszać z tyłu, ale wtedy gdy mamy wielką salę i długą kanapę, gdzie jest kilku oglądających w jednym rzędzie.
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    21,1 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja mam niestety zupełnie odmienne zdanie. Wiem, że tego typu instalacje są spotykane jako tyły, ale prawidłowo (ponoć, bo tez nie jestem ekspertem, ale wg specjalistów) powinno być tak jak na rysunku.
Zakładając, że:
- mamy zwykłe pokoje, nie sale kinowe z nieograniczoną wręcz przestrzeń
- mamy 7.1 i siedzimy w dobrym punkcie
- mamy 2-3- rzędy miejsc siedzących.

takie dipole maja zastosowanie raczej na bokach, gdyż dają lepszą przestrzeń, szczególnie w przrejściach przód-tył w naszych domowych pomieszczeniach. Jako tyły niespecjalnie się sprawdzają, często kalibracja się gubi, odbicia od ścian bocznych, czy tylko od jednej, drugiej nie. Dając je jako tyły nie otrzymujemy niczego więcej vs tradycyjne kierunkowe monitory, wręcz tracimy.
Owszem, można je wieszać z tyłu, ale wtedy gdy mamy wielką salę i długą kanapę, gdzie jest kilku oglądających w jednym rzędzie.

O taki opis mi dokładnie chodziło. Czyli nie ma sensu pchać w tylne tak jak lipet, bo z jednej ściana z drugiej kotlety gdzieś tam i może nie grać to dobrze . :popcorn:
 
Do góry