[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw Audio Video

Caparzo

New member
Bez reklam
13 godzin jest do kitu z dzwiękiem. Snajper i ocalony to pierwsza liga ;)

Świetnie to wygląda wieczorem :blagam::blagam::blagam:
 

Kamil_89

Member
Oba filmy oglądałem i to dość niedawno więc muszę coś innego wybrać.

To że różne marki no cóż Dali niestety nie ma dipolowych. Przy zakupie sam nie wiedziałem jak to rozwiązać postanowiłem że na froncie będzie Dali a na efektownych (tył i sufit) jedna firma, początkowo miała to być Taga ale jednak postawiłem na MA. Zawsze zostanie możliwość zmiany frontów na MA. Central prędzej czy później wpadnie, mam tego więc się nie piekli, dobrze byłoby go sprzedać wcześniej :)

Tyły na słuchacza maja tylko sopran, ciężko mi na razie ocenić czy to dobrze czy może lepsze byłyby Taga S-100, zobaczymy. Zawsze można sprzedać i kupić Dali 1 :)

Co do podświetlenia to na wieczór jest idealne i koszt nie duży, trochę własnej pracy a efekt dobry.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
13 godzin jest do kitu z dzwiękiem. Snajper i ocalony to pierwsza liga ;)

Świetnie to wygląda wieczorem :blagam::blagam::blagam:
No niee, nie mogę się zgodzić, 13godzin w Bengazi to jeden z lepiej udźwiękowionych filmów, super efekty dookolne plus Atmos.
A snajper i ocalony tez oczywiście dają radę.
A salon super, gustowny , jeden z ładniejszych no i sprzęt zacny :)
 

DrWredman

Active member
13 godzin jest do kitu z dzwiękiem. Snajper i ocalony to pierwsza liga ;)

Świetnie to wygląda wieczorem :blagam::blagam::blagam:

Oj Caparzo, chyba usiadłeś na pilocie i MONO się włączyło :D
a Ocalony chyba nie jest w Atmosie :razz:

Oba filmy oglądałem i to dość niedawno więc muszę coś innego wybrać.

Tyły na słuchacza maja tylko sopran, ciężko mi na razie ocenić czy to dobrze czy może lepsze byłyby Taga S-100, zobaczymy. Zawsze można sprzedać i kupić Dali 1 :)

Miałem te tagi i przyznam, że grały bardzo dobrze, wcale nie gorzej od moich obecnych klipschy 240s.
Ja bym Ci polecił iść stopniowo w Monitor Audio. Wyższa seria ma super głośniki dipolowe, ale niestety tanie nie są. Z czasem jednak łatwiej wydać kasę na parkę porządnych dipoli ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie musi być żeby był luksus :p w 7.1 brzmi kapitalnie

Może mam wadliwe wydanie, ale serio, jak dla mnie Bay ze strzelaninami miesza muzyke niepasującą do filmu i strzelaniny są mdłe i kapiszonowate. Na pewno sprawdze na dniach jeszcze raz.

O oświetleniu już myśle czy będzie pasować u mnie :)
 

Kamil_89

Member
Ja bym Ci polecił iść stopniowo w Monitor Audio. Wyższa seria ma super głośniki dipolowe, ale niestety tanie nie są. Z czasem jednak łatwiej wydać kasę na parkę porządnych dipoli ;)

Dopiero co kolumny z pudeł wypakowane a już mam zmieniać, ojjj Żona by chyba tego nie przeżyła :) Dali są ok, podobają mi się i żałuję że nie mają dipoli. Przy moim metrażu konieczny był przedni bass reflex i z racji kolorystyki najlepiej biały lakier. Niestety wybór był bardzo ograniczony. Gdyby inna kolorystyka to prawdopodobnie by wylądował Klipsch lub inna marka. Monitor Audio z serii Silver super ale to już wyższa półka cenowa. Tak jak pisałem miały być Tagi ale w ich cenie udało mi się uzyskać MA, jasne maskownica też robią swoje. Dziwi mnie to trochę że producenci nie robią jasnych maskownic.

PS. Dziś LM więc z filmu nici ale 13 godzin oglądne bo oceny wysokie :) Snajper dla mnie super, mocna 9, z Ocalonym trochę gorzej 7/10. Na pewno też wrócę do kilku filmów które oglądałem a są w Atmosie, np. Everest :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Miałem kiedyś MA BX FX, mają dwa tryby działania (bi-polarny i di-polarny), w tym wypadku, czyli gdy zostały umieszczone na tylnej ścianie, bardziej właściwym trybem będzie bipolarny. W takim układzie jak u Kolegi tego typu głośniki to jedyne słuszne rozwiązanie i nie ma sensu kombinować z monopolami, bo wyjdzie kicha z tego.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A co w ocalonym ci nie podeszło ?? Historia czy efekty czy to że byli prawie niezniszczalni ??

powiedz mi jeszcze, do tv idzie ta sama taśma led co na szafke czy masz dwie osobno taśmy i dwa piloty ?
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Co do Ocalonego to jakoś fabuła nie do końca i trochę tak jak napisałeś że byli niezniszczalni, efekty były ok.

Taśma Led jest ta sama połączona zwykłym kablem 4 zylowym, schowany z innymi kablami w korytku. Chciałem jeszcze puścić za kolumnami ale już nie schowałbym tego za bardzo.

Jestem z tych którzy nie lubią widoku kabli i czekają na bezprzewodowy prąd :) więc odpuściłem. A i tak sporo plątaniny było.

Ważne żeby mieć taśmy od tego samego producenta bo kolory mogą się różnić.
To taki domowy sposób na ambilight :)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Co do ich niezniszczalności to trzeba poczytać kim są ludzie w seals. Do tego gdybyś przeczytał książke Marcusa Lutrela to zmienił byś zdanie. Film i tak jest skrócony do granic możliwości :p pozatym nie wiemy czy do walki lub po obrażeniach nie brali coś w stylu "adrenaliny" a że na armi sie nie oszczędza to wszystko jest możliwe. Na filmie Axe zginął pod drzewem, w rzeczywistości został odnaleziony daleko od miejsca ost działania razem oraz z jednym magazynkiem a w sumie mieli po 8 z tego co pamiętam. Więc stoczył jeszcze grubą walkę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie z tych 3 filmów Ocalonym jest najlepszym filmem....jak również jest najlepszym pod względem technicznym.
 

Drunk

New member
Bez reklam
To chyba norma, że jak jest nowy zestaw to leci się od początku z materiałem żeby mieć punkt odniesienia.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz posłuchać muzyki i dodatkowo super efektów atmos to polecam koncert zespołu Kraftwerk CATALOGUE.
Efekty najlepsze jakie słyszałem w muzie.
A z filmów to jeszcze Everest dorzucę oprócz wcześniej wymienionych.
 

Kamil_89

Member
Miałem kiedyś MA BX FX, mają dwa tryby działania (bi-polarny i di-polarny), w tym wypadku, czyli gdy zostały umieszczone na tylnej ścianie, bardziej właściwym trybem będzie bipolarny. W takim układzie jak u Kolegi tego typu głośniki to jedyne słuszne rozwiązanie i nie ma sensu kombinować z monopolami, bo wyjdzie kicha z tego.

Nie wiem dlaczego ale ustawiłem tryb dipolarny, przestawiłem na bipolarny i od razu lepiej, a jeszcze poprawi się sytuacja po kalibracji.

Jeśli chcesz posłuchać muzyki i dodatkowo super efektów atmos to polecam koncert zespołu Kraftwerk CATALOGUE.
Efekty najlepsze jakie słyszałem w muzie.
A z filmów to jeszcze Everest dorzucę oprócz wcześniej wymienionych.

Everest zdecydowanie tak, na zwykłym 5.1 w dużo gorszych kolumnach dawał radę więc tu będzie zdecydowanie lepiej :) Wszystko co wyszło z Atmosem i DTS:X na pewno oglądnę raz jeszcze :)

Powoli myślę o centralu pytanie czy Zensor Vokal czy może coś z wyższej serii?
Za chwilę też jakiś sub, choć na tą chwilę basu mi nie brakuje.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No niee, nie mogę się zgodzić, 13godzin w Bengazi to jeden z lepiej udźwiękowionych filmów, super efekty dookolne plus Atmos.

Oj Caparzo, chyba usiadłeś na pilocie i MONO się włączyło :D
a Ocalony chyba nie jest w Atmosie :razz:

Sory że tutaj, no ale jak się zaczęła rozmowa to.. Więc od połowy pocisnąłem 13 godzin i teraz Snajpera. Przy 13 godzinach zgadzam się, że efekty dookólne są na wysokim poziomie, 7.1 daje się we znaki i tu nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jednak w Snajperze są lepiej wyeksponowane tyły i boki więc i tutaj Snajper moim zdaniem lepszy od 13h.

Jeśli chodzi o same efekty wystrzałów broni to z trójki Ocalony i Snajper to są najgorsze w 13h. Przy ocalonym strzały z początku akcji to sub popycha te kulki chyba i jest donośnie, czuć naboje, tak samo w Snajperze. Ostatnia scena w snajperze dobrze pokazuje prace, suba tak samo scena w mieście w połowie filmu to bardzo dobrze słychać boki i tyły, przeważnie w tego typu filmach są fronty ale scena walki w tej scenie w mieście to boki i tyły, i sub robi robote. Nie czuje tego w 13 godzinach, tam jest gorzej , do tego oglądając snajpera czy ocalonego nie zejdę niżej jak -18db bo wtedy jest już bardzo głośno, 13h spokojnie mogę zejść do -12 db i dalej nie będzie sub pompował wystrzałów, co innego wiadomo jak pierdyknie jakaś bomba.

Więc jeśli możecie, to sprawdźcie to o czym mówie, najpierw 13h, scena jak dochodzą do aneksu i zaczyna się jazda, a potem snajper scena w mniej więcej godzina i 5 minut a potem początek walki w ocalonym jak pada 1 strzał. Na jednym poziomie głośności i czy do 13h nie musicie dołożyć paru db.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz sobie Dzień Patriotów z Markiem Wahlbergiem.
Jakość, jak i sama intensywność strzałów świetna.
Bardzo dobrze to brzmi.
 
Do góry