[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw Audio Video

Kamil_89

Member
Suba wykrywa bez problemu inne kolumny też, dziś sprawdziłem z innym subwooferem i to samo, podbija ostro w górę. Odległości kolumn też słabo liczy, w szczególności centralny raz poprawienie 2,85cm a innym razem 0,35 cm.
Ustawiłem odległość centralnego mierząc samemu, suba narazie zostawiłem tak jak po kalibracji, choć i tutaj różnie pokazywało, raz 3,30 a innym 2,85.

Słabo Onkyo, w moim poprzednim budżetowym ampli Sony lepiej działała kalibracja.

Jak znajdę dłuższą chwilę to poczytam, zamówię jakis miernik i będę się bawił ręcznie.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mi kiedyś też prawą przednią kolumnę ustawiał na zero z coś tam z kawałkiem/chodzi mi o odległość/,robiłem dwie kalibrację i odległość była cały czas ta sama,zero z kawałkiem.Za trzecim razem zrobiłem kalibrację z mikrofonem od Onkyo 818 /miałem wtedy akurat dwa amplitunery/ i o dziwo odległość tej kolumny ustawił prawidłowo. Miałem już zareklamować mikrofon ale po jakimś czasie gdy robiłem znów kalibrację odległość feralnej kolumny ustawił prawidłowo.Być może jakaś aktualizacja to załatwiła ,sam nie wiem. Został tylko problem z tym subem, ale odrobinę go ściszyłem w ampli i jest ok.
 

Kamil_89

Member
Dobry wieczór,

dawno nic nie pisałem, natłok spraw, nowy członek rodziny itd. nie pozwala na zbyt częste korzystanie z forum. Wracam jednak licząc na ponowną pomoc.

Aktualnie w mieszkaniu korzystam z systemu 5.1.2 (jak na zdjęciach niżej) z dobrym efektem.
8d52b92e980ac580f18fd26e5876a16b.jpg
5b85388a88e083f3c621b48a1e0ef78a.jpg
d08b9f4fe7e7574d2fccea12c3223166.jpg


Planuje jednak zmianę na dom i jednocześnie rozbudowę kina min. do 7.1, pytanie tylko czy odległość tylnych surround od kanapy nie będzie zbyt duża?
Wynosiłaby ona jakieś 4m, gdzie pozostałe kolumny, w szczególności boczne byłyby dużo bliżej. Jako sourrund prawdopodobnie byłyby Dali Oberon On Wall.

Atmos 7.1.2 jest opcjonalny, w aktualnej konfiguracji po za kilkoma scenami jakoś bardzo mnie nie porwał, w nowym domu nie chce robić podwieszanego sufitu więc będzie problem z estetycznym schowaniem kolumn. 7.1.2 zostawiam jako opcje z instalacją np KEF t101.

Niżej wstępny projekt nowego salonu.

Co sądzicie?
63e51ec7a2a3f92bd1a2421611b98eb9.jpg
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Ja w takim układzie pomieszczenia szedł bym 5.2.4, bo na siłę tyłów nie ma sensu montować jeśli warunki lokalowe nie pozwalają.
 

DrWredman

Active member
Ja w nowym domu zrobiłbym wszystkie głośniki in-Wall i powiesił na nich transparentne obrazy.
4 m to nie jest daleko. Atmos, wg uznania. Surroundy możesz dać wyżej i będzie super.
 

Kamil_89

Member
Właśnie, wyżej... Ale ile tak aby było jak najlepiej?

Wiem że najlepiej jest zrobić testy ale chciałbym rozprowadzić instalacje przed tynkami.
 
Do góry