[Nasze Zestawy AV] Uniwersalne Auro3d.

ralfik77

Member
Bez reklam
Poczytałem trochę o tej aplikacji audyssey.
Troszkę oszukują, zielony wykres jest bez wygładzania a czerwony jest wygładzony.

Czerwony to nie jest faktyczny pomiar, tylko przewidywana krzywa, po nałożeniu filtra.

Generalnie ludzie chwalą tą aplikację, daje kilka fajnych możliwości.

Można wyłączyć "wygładzanie średnich tonów" dla każdego głośnika osobno, we wbudowanej kalibracji, jest ono włączone na stałe.


Można zastosować "kurtynę", ustawić dla każdego głośnika zakres działania filtra. Ja na przykład ustawiłem, że kalibracja działa do 500Hz na każdym głośniku a powyżej 500Hz głośnik gra, jak go fabryka zrobiła, (nie jest nakładany filtr korekcyjny).

Wtedy przewidywana krzywa wygląda tak. Korekcja do 500Hz a powyżej, bez korekcji.
b737fcacd27815d7ea515f818585d744.jpg
 
Ostatnia edycja:

P-U-M-A

New member
Poczytałem trochę o tej aplikacji audyssey.
Troszkę oszukują, zielony wykres jest bez wygładzania a czerwony jest wygładzony.

Czerwony to nie jest faktyczny pomiar, tylko przewidywana krzywa, po nałożeniu filtra.

Generalnie ludzie chwalą tą aplikację, daje kilka fajnych możliwości.

Można wyłączyć "wygładzanie średnich tonów" dla każdego głośnika osobno, we wbudowanej kalibracji, jest ono włączone na stałe.


Można zastosować "kurtynę", ustawić dla każdego głośnika zakres działania filtra. Ja na przykład ustawiłem, że kalibracja działa do 500Hz na każdym głośniku a powyżej 500Hz głośnik gra, jak go fabryka zrobiła, (nie jest nakładany filtr korekcyjny).

Wtedy przewidywana krzywa wygląda tak. Korekcja do 500Hz a powyżej, bez korekcji.
b737fcacd27815d7ea515f818585d744.jpg

Fajnie że jesteś zadowolony. Dokup mini dsp i umik i działaj z basem. Będziesz mega zadowolony. Różnica jest większa niż wymiana sprzętu.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Umik mam w planach.
Mini dsp, nie.

Myślę, że wystarczy wykorzystać prawidłowo, to co daje SVS w swoje aplikacji.

Ty masz 4 suby i w tym 2 bez aplikacji svs, więc u Ciebie ma sens dokupienie mini dsp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie było kupić jakiś mniejszy sub, ścisk straszny, może po drugiej stronie więcej miejsca? Muzyki też słuchasz, bo tym kolumnom ciężko troszkę im grać przy takim ustawieniu. I mikrofon to najmniej istotny, musisz z ustawieniem pokombinować.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Też doszedłem do tego wniosku, że tam za ciasno dla niego.

Teraz jest z tyłu na 1/4 ściany a z przodu został sb3000, on tam pasuje lepiej, w tamtym miejscu.
01c8d9ae9ddcd825464906e8df355edc.jpg
 
Do góry