Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Kompromisowe kino domowe...
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Aug 2014
07-12-2016, 20:09
Domyślnie Kompromisowe kino domowe...

Witam,
Dzięki temu forum - poradom szanownych kolegów - budowałem powoli swoje kino domowe. Początki sięgają 2005, kiedy kupiłem swój pierwszy amplituner - był to Pioneer VSX-916 + kolumny JBL E30. W planach była szybka budowa zestawu 5.1, ale plany planami... w 2009 r. przyszedł czas na zakup JBL ES 25C oraz JBL ES150P. Z tego zestawu byłem bardzo zadowolony (jak na tamtą wiedzę, osłuchanie oraz odczucia, to czego potrzebuje). Czekałem na nowe lokum - swoje "M", gdzie zacząłem budować pełne 5.1. I tak doszliśmy do roku 2013, gdzie zakupiłem pierwsze fronty - Monitor Audio BX5. Okazało się że charakter dźwieku Pioneer nie przypadł mi do gustu - i w 2014 zakupiłem Onkyo 828. Poszedłem za ciosem. Doszedł blu-ray Arcam-a, wymieniłem centrala na Monitor Audio BX Centre, a JBL E30 na BX2.
Minęły dwa lata, żona zmieniła wystrój części dziennej na biały kolor - wiec zdecydowałem się na wymianę BX2 na Silver 2, co widać na poniższych zdjęciach.
Tak jak wspomniałem jest to kino kompromisowe - pomiędzy tym czego oczekuje, a co zaakceptuje moja żona. Z racji tego, iż kino domowe stoi w pokoju dziennym, połączonym z jadalnią. Na noc pokój dzienny staje się sypialnią, więc jest dużo rzeczy do pogodzenia.
A teraz do sedna:
Dzisiaj podłączyłem Silver 2 na fronty i porównywałem je do BX5. Odsłuch na kablach Wireworld Luna (2x2,5) w Trybie Pure Audio na początek. Od samego początku Silver 2 grają bardzo szczegółowo - wiadomo potrzebują wygrzania. Bas niżej schodzi niż w BX5. Scena jest pełniejsza, dźwięk łagodny taki jak lubię. Ale... basu jest dla mnie za mało, dlatego zakupiłem REL T5 (nie był wogóle w planach). Teraz mam to czego oczekuje. Silver 2 gra tak jak podczas odsłuchu - mocno, REL T5 kontroluje ładnie bas. Podczas odsłuchów korzystałem ze wzmacniacza Onkyo 9050 i pokazał co tak naprawdę Silver 2 potrafią. U mnie na razie tego nie ma. Porównałem również kable 2x1 i obecne 2x2,5mm2. Decyzja: koniecznie bezdyskusyjnie muszę zakupić na surround kable 2x2,5mm2.
Miałem na początku roku wymienić BX5 na Silver 8, ale sądzę że w pierwszej kolejności dokupię wzmacniacz Onkyo 9070 lub coś podobnego.
Od strony wizualnej - BX5 przy Silver 2 wyglądają jak zabawki co widać na zdjęciach.

Wiem że może za dużo dodatków, ale tak jak wspomniałem - kompromis z żoną. Ona - dodatki - ja - kino domowe. Jutro ustawiam głośnik na surround i zamieszczam więcej zdjęć pokazujących całe kino domowe.
Kupię: CA CX80 lub Atoll IN100
Sprzedam: MA BX5 & Center

Galeria:
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-z...no-domowe.html
Odpowiedź z Cytatem
SebaK1205 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
07-12-2016, 21:10
Domyślnie

Fajne kolumny gratuluję. Jaką masz wysokość standów?
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Aug 2014
07-12-2016, 21:13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_Sz85 Zobacz post
Fajne kolumny gratuluję. Jaką masz wysokość standów?
Dziekuje. Wysokość standów to 73 cm, z kolcami - DIY. Dopasowana została do wysokości stołu, za którym będą stać surroundy... jutro wiecej zdjęć po całkowitym ustawieniu...
Kupię: CA CX80 lub Atoll IN100
Sprzedam: MA BX5 & Center

Galeria:
http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-z...no-domowe.html
Odpowiedź z Cytatem
SebaK1205 jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2014

07-12-2016, 21:33
Domyślnie

Seba, bardzo fajnie wyglądają te Silvery...zwłaszcza na tle BXów

Video: TV Samsung; BD Samsung
Audio : Marantz, Technics, Pro Ject, Boston Acoustics, Harman Kardon
Odpowiedź z Cytatem
Henry jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
07-12-2016, 21:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał SebaK1205 Zobacz post
Dziekuje. Wysokość standów to 73 cm, z kolcami - DIY. Dopasowana została do wysokości stołu, za którym będą stać surroundy... jutro wiecej zdjęć po całkowitym ustawieniu...
Dzięki. Pytałem bo wyglądały na dość wysokie , ale rozumiem że to pod tyły do kina. Jako fronty pewnie lepiej by było bliżej 60-65cm. Choć różnie producenci zalecają.
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
................

Meldunek: Mar 2010
07-12-2016, 21:59
Domyślnie

Kolumienki extra wyglądają,podstawki lekko nie pasują przydały by się bardziej mięsiste
Dywan z Liroy,chyba mam taki sam : )
Odpowiedź z Cytatem
werf jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010

07-12-2016, 21:59
Domyślnie

Białe jest piękne...
Z czym porównywałeś?
Dywan chyba gdzieś już widziałem...
Kino: DTS X/DOLBY ATMOS 5.1.4 SONY VPL-HW55es (Kalibracja Maciej K.),130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned Gray Pro, Denon AVR-X6200W, OPPO 103D, Heco Celan GT 42+Heco Music Style, Velodyne EQ-MAX12 [White HGL], Panasonic 50VT20,
Stereo: Denon PMA 2020ae, Denon DCD 1510ae, Heco Music Style 900, Tomanek TAP8-4DCblocker, IC: Van Den Hul Second
Moja galeria http://www.hdtv.com.pl/forum/1156870-post1.html

Ostatnio edytowane przez Bipo ; 07-12-2016 o 22:02
Odpowiedź z Cytatem
Bipo jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania