[Nasze Zestawy AV] Kompromisowe kino domowe...

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Świetny jest kabel Inakustik Atmos w wersji silver jest dwóch przekrojach 1,87mm i 2,97mm ale czy ten przewód jest jeszcze dostępny tego nie wiem
Ciekawy jest też Oehlbach ,chociaż nie jest to mój ulubiony producent, ale ten przewód im się naprawdę udał .Miałem okazję słuchać go Niemczech gdzie sporo systemów było nim łączonych - ogólnie bardzo zbalansowane brzmienie oparte na mocnym basie w nagraniach dużo powietrza i swobody

Jeżeli zależy Ci na wysokich tonach dobrym wyborem jest Monster XPHP jak bawiłem się w kino domowe miałem łączone nim surroundy .Ten przewód świetnie przenosi wysokie częstotliwości ,dźwięk jest bardzo otarty i swobodny w parze idzie znakomita przestrzenność .Natomiast są pewne problem z niskimi , linia basu jest delikatnie zamazana kabel ma słabszą rozdzielczość w tym zakresie ,akurat w moim m przypadku nie miało to znaczenia
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nie będę na razie uaktualniał galerii, gdyż kolor kolumn nie pasuje do obecnego wystroju pokoju.
Żona już nad tym pracuje. Narazie tylko jedno zdjęcie
70676ddad05b.jpg
[/url][/IMG]
 

Killarmy

New member
Jednak nie... odsłuchiwałem ostatnio model 9070 i CA CXA80 i Atoll In100... ta sama półka cenowa, jednakże sposób grania... scena... szczegółowość, wysokie i średnie tony przemawiają za CXA80 (Atoll na równi) wiec tutaj decyzja bedzie podejmowana...

w CXA80 brak main in to nie problem- ustaw jedno wejście pod AV, głośność na połowę i zrób kalibracje. Jeżeli nawet moja Żona ogarnęła obsługę to nie jest to nic trudnego ;). Miałem podobny dylemat co Ty i zdecydowałem się na CXA, wygrała funkcjonalność i bardzo dobra cena- nówka w cenie używek.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzisiaj przyjechał do mnie ostatni element kina domowego - Monitor Audio Silver Centre. Chcialem poczekac na nową serie, ale okazalo sie ze nie ma wersji highgloss white, tylko satin. Dlatego.decyzja szybka i udalo sie kupic.chyba ostatnia sztuke z rynku polskiego. Teraz tylko wzmacniacz i pozniej nowy amplituner. Wiecej zdjec wkrotce. IMG_20170816_172752_1.jpg
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam po dłuższej przerwie... poprzednie kolumny Monitor Audio BX5 + centralnym - znalazły nowego właściciela. Więc przystepują do długo wyczekiwanego momentu zakupu wzmacniacza... wybór jakiś czas temu padł na Atoll IN100 jednakże poświęce jeszcze parę chwil na odsłuchy i sprawdze dodatkowo Naim Nait 5Si, Roksan K3...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Po niezliczonej liczbie godzin czytania recenzji, odsłuchach, porównań - zawitał u mnie długo wyczekiwany wzmacniacz. Wybór padł na Atoll IN100SE...
Może ktoś z kolegów spotkał się z takim sprawą - po podłączeniu wzmacniacza i załączeniu go przez przycisk na tylnej obudowie - wyrzuca korki w mieszkaniu. Potrafi się tak stać 2 na 3 razy. Potem działa wszystko jak należy, nic nie buczy, wzmacniacza gra super. Zostawiony na noc w trybie standby nic nie powoduje. Włączony ponownie z przedniego panelu gra normalnie.
Sprawdziłem polaryzacje w gniazdku, jest ok.
Czy wymiana na bezpiecznik renomowanej firmy na tablicy elektrycznej poprawi sytuacje + zastosowanie lepszej belki - np. TAGA?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bezpiecznik wywala wtedy, gdy probujesz pobrac za duzo pradu (amper) na raz. Jest to ochrona zebys kabli nie stopil.

Skoro dzieje sie to przy zalaczaniu atolla to znaczy ze podczas startu potrzebuje duza dawke pradu (wystarczy impuls) i bezpiecznik wywala.

Elektrykiem nie jestem ale...
Czy na tym bezpieczniku nie masz za duzo sprzetu podlaczone tv, avr, lampki, grzejniki, czajnik itp i wywalanie bezpiecznika jest gdy inne urzadzenia dzialaja?

Mozna wstawic mocniejszy bezpiecznik ale trzeba to zrobic z glowa. Sprawdz ilu amperowy bezpiecznik masz teraz, potem sprawdz srednice drutu w gniazdku i w internecie znajdziesz informacje np. "Ilu amperowy bezpiecznik do kabla 1.5mm^2", bedziesz wiedzial czy mozesz dac wiekszy bezpiecznik.

Mozna zastosowac dlawik (ktory nie pozwoli na wiekszy pobor pradu prrzy rozruchu) przed atollem, albo kondensator wspomagajacy (ktory sie naladuje i przy uruchamianiu zlagodzi pobor pradu) ale to tylko z teorii, bo sie na tym nie znam.

A skoro bezpiecznik sie wylacza to znaczy ze dziala, nie wiem w czym mialaby pomoc inna listwa.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
To musi to być chwilowy "pik" kiedy załączają się trafa we wzmacniaczu do trybu "Stand-by", potem działa już wszystko idealnie.
Sprawdzę dzisiaj bezpiecznik. Do skrzynki - nie mam daleko, może pociągnę osobny obwód, tylko pod system audio :)...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego rozumiem, że w bloku mieszkasz? Atolle fajne zabawki, ale mają jeden mankament (aczkolwiek Producent twierdzi, ze to jest lepsze rozwiązanie) czyli nie ma tzw. miękkiego startu czy jakoś tak to się nazywa - nie jestem elektronikiem :) polega to na tym, że w chwili włączania wzmacniaczy Atolla pobierają tak jakby znacząco więcej prądu od innych wzmacniaczy, które mają tę funkcję. Podobny jest problem z tymi wzmacniaczami w blokach w których jest stara instalacja elektryczna, są bardzo czułe i potrafią buczeć... ewentualnie gdzie elektryka nie jest zrobiona tak jak należy np. potrafią mieć problem (buczą trafa) w momencie kiedy winda jest włączana przez kogoś na klatce schodowej.. oczywiście jest to wina wykonawcy, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że problem ma użytkownik takiego urządzenia.
Mój kumpel jak miał 200 Atolla (to ten sam co ma w chili obecnej MF M6si - to wiadomość dla niektórych użytkowników) :) i jemu trafo buczało przy graniu, zastosował DC bloker i problem zginął. W chwili obecnej ma MF M6si i nic się nie dzieje i generalnie jest bardziej zadowolony. Natomiast co do wymiany bezpiecznika to tak jak napisał Kolega Lolo - trzeba dobrze przemyśleć żeby nie przedobrzyć, myślę że wiesz o co chodzi..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Atoll niestety tak ma. Brak miękkiego startu. Najlepiej zawsze go trzymaj w standby jak zaleca Atoll. To też ma dobry wpływ na brzmienie. U mnie akurat nie wywalało bezpieczników. Miałem chyba założony bezpiecznik 20A.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tak tez właśnie bede robił. Co sie okazało, nigdy tego nie sprawdzalem, mam bezpieczniki tylko B10. Umawiam się z elektrykiem, aby zmienić na B16 lub pociagnac osobną linię pod audio ze skrzynki. Żona taki tak chce zrobic remont wiec.jest okazja. Zobaczymy...
 

Drunk

New member
Bez reklam
Myślę że jak jest okazja to warto pociągnąć sobie oddzielną linie do audio, a nawet dwie. Ja wczoraj poprowadziłem sobie dodatkową linię do nowych subwooferów, bo akurat mam pomieszczenie za ścianą w remoncie więc mogłem się przewiercić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Atoll niestety tak ma. Brak miękkiego startu. Najlepiej zawsze go trzymaj w standby jak zaleca Atoll. To też ma dobry wpływ na brzmienie. U mnie akurat nie wywalało bezpieczników. Miałem chyba założony bezpiecznik 20A.

Dokładnie tak jak piszesz, a najlepsze jest to, nie wiem czy wiesz, że tylko jedna firma oficjalnie mówi o tym, ba nawet mówi, żeby 24 godziny były ich integry i końcówki włączone ... :) Jest to Accuphase. Choć wszyscy inni dobrze wiedzą o tym, że przynajmniej na sb powinny być urządzenia włączone.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Creek nawet nie ma standby... :)
B10 to faktycznie mało, ale i B16 może nie załatwić sprawy. Jeżeli wszystko śmigało na dziesiątce, to dałbym tylko zwłoczny C10. Chyba że jesteś pewny za instalację, to C16.
Gratulacje z zakupu i przyjemności w odsłuchach.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
U mnie do Atolla In200 wystarczał bezpiecznik 16A. Nigdy mi korków nie wywaliło. W standby Atolla nie trzymam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak jak piszesz, a najlepsze jest to, nie wiem czy wiesz, że tylko jedna firma oficjalnie mówi o tym, ba nawet mówi, żeby 24 godziny były ich integry i końcówki włączone ... :) Jest to Accuphase. Choć wszyscy inni dobrze wiedzą o tym, że przynajmniej na sb powinny być urządzenia włączone.

O Accu słyszałem. Podobnie coś mi się obiło o uszy o Vitus-ie. Znajomek pisał o RI-100, że przed odsłuchem powinien być dobę pod prądem (naładowanie kondensatorów itp.)

A propos kondensatorów i prądu w nich zgromadzonym. Jakiś czas temu miałem na testach Haiku Sol II. Wyłączyłem go pstryczkiem z tyłu i patrze diody na panelu frontowym się świecą. Myślę sobie może to właśnie jakiś tryb stand by. Po czym wyjmuje wtyczkę z tyłu i nadal się świecą :) i to na pewno z godzinę albo lepiej :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzien dobry,

Przeprowadzilem sie do nowego lokum... niedlugo wrzuce aktualne zdjecie systemu. Obecnie mam ograniczone miejsce na kolumny surround back, dlatego zastanawiam sie nad innym rozwiazaem. Mianowicie SOUNDBAR...
Co moglibyscie polecic? Moja wiedza na temat tych produktow jest znikoma.

Budzet: okolo 4tys., gdyz pozbylbym sie ONKYO RZ840 plus set Monitor Audio Silver 5.0, w to miejsce przybylym soundbar plus nowe glosniki do stereo pod ATOLLA IN100.

Dzieki za sugestie...
 
Do góry