[Nasze Zestawy AV] Kompromisowe kino domowe...

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak napisałem - można rozwazyć zakup... osobiście bym patrzył za A50. Osobiście jestem za Onkyo 9070, może 9000R... lub ewentualnie w dobrej cenie 9755. Do mojego systemu pasuje jeszcze Arcam A38. Coś wybiorę...

Ale duży plus dla Pioneera za taką opcję również ode mnie - tak jak napisał Drunk

Mam pewne przemyślenia po wczorajszej wizycie u kolegi Jaco.37, który ma porządny zestaw. Onkyo 818 zagrał bardzo przyzwoicie. Porównywaliśmy z Atollem IN80. I mimo, że Atoll miał lepszą przestrzeń i trochę lepszą stereofonię to charakterem do kolumn bardziej pasowało Onkyo. Byłem lekko zdziwiony jak ten amplituner gra bez żadnych ulepszaczy. Jak pamiętam mój Marantz SR5008 bez ulepszaczy grał strasznie płasko i bez energii. Onkyo zagrało dość grubym basem już od niskich poziomów głośności. Brakło trochę przejrzystości na górze, ale nie było źle. Brzmienie było cieplejsze i niemęczące. Z Atollem wyższa średnica czasem trochę była zbyt ostra i ofensywna. To doświadczenie po raz kolejny potwierdziło jak ważne jest dobre spasowanie klocków.

Zanim kupisz A50 odsłuchaj. Mnie chyba bardziej podobał się A30. Lepszy stosunek jakości do ceny.

Ze wzmacniaczami Onkyo nie miałem styczności, ale warto się im przyjrzeć.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Niektórzy narzekają ze trzeba podejść do wzmacniacza i go przełączyć ręcznie mając guzik na przednim panelu, a Ty chcesz zaglądać za wzmacniacz?
Bez władania ręki za sprzęt.

PIONEER A-70 Wzmacniacz STEREO Koszalin NOWY OKAZ (6656836808) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Powiem szczerze - ciekawa propozycja...

Jak masz taki wachlarz cenowy to ja bym brał A70 j/w lub 9070.

Chciałbym znaleźć kompromis cenowy przy dobrej jakości...

Mam pewne przemyślenia po wczorajszej wizycie u kolegi Jaco.37, który ma porządny zestaw. Onkyo 818 zagrał bardzo przyzwoicie. Porównywaliśmy z Atollem IN80. I mimo, że Atoll miał lepszą przestrzeń i trochę lepszą stereofonię to charakterem do kolumn bardziej pasowało Onkyo. Byłem lekko zdziwiony jak ten amplituner gra bez żadnych ulepszaczy. Jak pamiętam mój Marantz SR5008 bez ulepszaczy grał strasznie płasko i bez energii. Onkyo zagrało dość grubym basem już od niskich poziomów głośności. Brakło trochę przejrzystości na górze, ale nie było źle. Brzmienie było cieplejsze i niemęczące. Z Atollem wyższa średnica czasem trochę była zbyt ostra i ofensywna. To doświadczenie po raz kolejny potwierdziło jak ważne jest dobre spasowanie klocków.

Zanim kupisz A50 odsłuchaj. Mnie chyba bardziej podobał się A30. Lepszy stosunek jakości do ceny.

Ze wzmacniaczami Onkyo nie miałem styczności, ale warto się im przyjrzeć.

Dzięki za sugestie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Mam pewne przemyślenia po wczorajszej wizycie u kolegi Jaco.37, który ma porządny zestaw. Onkyo 818 zagrał bardzo przyzwoicie. Porównywaliśmy z Atollem IN80. I mimo, że Atoll miał lepszą przestrzeń i trochę lepszą stereofonię to charakterem do kolumn bardziej pasowało Onkyo. Byłem lekko zdziwiony jak ten amplituner gra bez żadnych ulepszaczy. Jak pamiętam mój Marantz SR5008 bez ulepszaczy grał strasznie płasko i bez energii. Onkyo zagrało dość grubym basem już od niskich poziomów głośności. Brakło trochę przejrzystości na górze, ale nie było źle. Brzmienie było cieplejsze i niemęczące. Z Atollem wyższa średnica czasem trochę była zbyt ostra i ofensywna. To doświadczenie po raz kolejny potwierdziło jak ważne jest dobre spasowanie klocków.

Zanim kupisz A50 odsłuchaj. Mnie chyba bardziej podobał się A30. Lepszy stosunek jakości do ceny.

Ze wzmacniaczami Onkyo nie miałem styczności, ale warto się im przyjrzeć.

Paweł a na jakich głośnikach odłsuchiwaliście?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Mam mozliwosc kupna w atrakcyjnej cenie Atoll In100, tylko nie mam mozliwosci odsluchu z seria Silver. Ktos sluchal takiego polaczenia i mógłby się podzielić opinią?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bardzo lubię ten wzmacniacz do dobry drive, dynamikę , barwę. Jest też dość wydajny. Ma dość otwartą górę. Nie wiem niestety jak się zgra z Silverami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam mozliwosc kupna w atrakcyjnej cenie Atoll In100, tylko nie mam mozliwosci odsluchu z seria Silver. Ktos sluchal takiego polaczenia i mógłby się podzielić opinią?

Ja wyższego modelu słuchałem In 200 i z innymi kolumnami dużo lepszymi bo MA Platinum I - ale wzmak jest boski - tylko wygląd jest jaki jest albo się podoba albo nie.. kwestia gustu.. 100 tki też ludzie chwalą - warto posłuchać.. to inne granie jak jest w przypadku tych najbardziej popularnych na naszym forum.. ale i zupełnie inna dynamika jak i wydajność... warte grzechu.. a jakbyś dołożył do I N 200 to Kolego zabijasz niektóre wzmacniacze mocą o 50, a nawet o 100% droższe od tego modelu :)
Atolle korki lubią wywalać w niektórych mieszkaniach wiec warto lepsze bezpieczniki założyć.. nie maja tzw. miękkiego startu .. :) wg tej firmy traci na tym dźwięk..
 
Ostatnia edycja:

Killarmy

New member
Mam mozliwosc kupna w atrakcyjnej cenie Atoll In100, tylko nie mam mozliwosci odsluchu z seria Silver. Ktos sluchal takiego polaczenia i mógłby się podzielić opinią?

słuchałem, porównywałem z Vincentem, Audiolabem i CA CXA80. Dla mnie wygrał CA. Co nie znaczy ze Atoll grał źle- uplasował się zaraz obok CA. Dynamika na bardzo dobrym poziomie, średnica na miejscu ale góra mi nie odpowiadała, mniej wyraźna od Cambridge. Wszystko zależy jakiej muzy słuchasz. U mnie leci spokojny rock, chillout, no i jazz, przez to wybrałem CA. Poza tym lubię granie bardziej górą. Posłuchaj zanim kupisz.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,
Po dłuższym czasie - dzisiaj wjechały do mnie Monitor Audio Silver 8 w kolorze HG white. Zdecydowałem się na szybki ze względu na ofertę wyprzedaży w lokalnym sklepie. Kolumny na 5 letniej gwarancji. Narazie podłączone na poprzednich kablach. Teraz będę szukał czegośc 2x4mm2. Co możecie polecić do MA Silver8? W sklepie udało mi się ich odsłuchać na Onkyo 9030... taki tani wzmacniacz a dał im radę... coś czuje że nie długo bedzie kolejny zakup...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Co sądzicie o kablach Melodika MDC2400... potrzebuje 2 odcinki 4 metrowe + 1 odcinek 2 metrowy... do tego będę robił konfekcje. Dodatkowe potrzebuje dobrego kabla 2x2,5mm2 do surroundów - 2 odcinki po 7 metrów... czy tez celować w Melodikę?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można celować w Melodikę ,chociaż są lepsi producenci .Można wybrać kable o bardzo płaskim profilu wtedy łatwo je schować pod dywanem ,co szczególnie w przypadku surround ma znaczenie .Można też zastanowić się nad wyborem kabli z miedzi srebrzonej takie kable lepiej przenoszą wysokie częstotliwości w nagraniach pojawia się więcej powietrza ,a co za tym idzie będzie lepsza przestrzenność dźwięku - oczywiście nie jest to żelazną regułą ale przeważnie tak jest
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Rozumiem... chciałbym zmieścić się w budżecie 50 zł/mb. Chciałem zakupić Onkyo 9070 do stereo, ale zmienilem zdanie po pierwszych odsłuchach. W tej chwili prawdopodobnie będzie: CA CXA80 lub Atoll 100. Za Atollem przemawia tryb Main In... w CA nie mogę znaleźć... gdybym brał tylko do stereo to na pewno CXA...:) Wiec coś posrebrzanej miedzi w tej cenie i w tej konfiguracji jest godne uwagi?

Pozdrawiam
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jednak nie... odsłuchiwałem ostatnio model 9070 i CA CXA80 i Atoll In100... ta sama półka cenowa, jednakże sposób grania... scena... szczegółowość, wysokie i średnie tony przemawiają za CXA80 (Atoll na równi) wiec tutaj decyzja bedzie podejmowana...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem CXA80, mi nie przypadł. Porownywalem z moim byłym Exposure. Dla mnie bardzo słaba podstawa basowa i górą trochę za bardzo wyciągnięta. Z resztą miał za dużo dupereli których nie potrzebuje.
 
Do góry