[Nasze Zestawy AV] Kompromisowe kino domowe...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź. Skontaktuje się ze sprzedawcą, w instrukcji nie ma o tym słowa. Analizując dalej tylni panel A38 - ma opcję przełączenia pracy w tryb końcówki mocy/procesora, co jest do wykorzystania w zestawie kina, w połączeniu z odpowiednim amplitunerem, lub z monoblokami w stereo, ale jak widać jest bardzo niefortunnie umieszczone... szkoda że nie umieścili na frontowym panelu...
 

lobos

New member
Bez reklam
Nowa seria Ax9 gra podobno lepiej z większą dynamiką za sprawą zasilacza klasy G ;-)
Z tym pre to faktycznie ciekawa sprawa...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nowa seria Ax9 gra podobno lepiej z większą dynamiką za sprawą zasilacza klasy G ;-)
Z tym pre to faktycznie ciekawa sprawa...

No i sprawdziłem... model A39 czy A49 nie posiada Main In aby podłączyć pod amplituner...:shock:
Pozostało dobrać model A38 (podobno są dwie wersje - z Main In i bez) lub Onkyo 9070/9755.
Dzisiaj w sklepie polecali jeszcze model Parasound Solo, ale cena dla mnie zaporowa.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ale jaja... tną koszta tak jak Marantz?
Nie ładnie ;-) W takim razie pozostaje A38, albo Onkyo A9070.
To raczej bardziej zabieg marketingowy niż cięcie kosztów. Dzięki temu konsument nie może się "wycwanić" i kupić tańszy wzmacniacz tylko od razu topowy w którym dopiero jest main in. Tak samo jest ze speakers A/B, A+B oraz z zewnętrzną końcówką na sur back żeby mieć 7.1.4. Innymi słowy - "za luksus się płaci"
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
To raczej bardziej zabieg marketingowy niż cięcie kosztów. Dzięki temu konsument nie może się "wycwanić" i kupić tańszy wzmacniacz tylko od razu topowy w którym dopiero jest main in. Tak samo jest ze speakers A/B, A+B oraz z zewnętrzną końcówką na sur back żeby mieć 7.1.4. Innymi słowy - "za luksus się płaci"

To Arcam A49 też jest topowym produktem, a próżno szukać w nim funkcji Main In. Zawsze można rozważyć Pioneera A30 za 600-700 używanego, który jest podstawowym wzmacniaczem tej firmy :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To Arcam A49 też jest topowym produktem, a próżno szukać w nim funkcji Main In. Zawsze można rozważyć Pioneera A30 za 600-700 używanego, który jest podstawowym wzmacniaczem tej firmy :)

Seba moim zdaniem nie ma sensu kupować A30. Może się okazać, że wcale nie zagra lepiej niż Twój Onkyo 828. Jak już kupować to coś porządnego. A30 to nie jest zły wzmacniacz, ale to raczej dla kogoś kto nie ma żadnego klocka i chce zbudować budżetowe stereo.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dlatego Pioneerowi stawiam dużego plusa za A30, bo to tylko kwestia dobrej woli ze strony producentów.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Seba moim zdaniem nie ma sensu kupować A30. Może się okazać, że wcale nie zagra lepiej niż Twój Onkyo 828. Jak już kupować to coś porządnego. A30 to nie jest zły wzmacniacz, ale to raczej dla kogoś kto nie ma żadnego klocka i chce zbudować budżetowe stereo.

Tak jak napisałem - można rozwazyć zakup... osobiście bym patrzył za A50. Osobiście jestem za Onkyo 9070, może 9000R... lub ewentualnie w dobrej cenie 9755. Do mojego systemu pasuje jeszcze Arcam A38. Coś wybiorę...

Ale duży plus dla Pioneera za taką opcję również ode mnie - tak jak napisał Drunk
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ktoś mi na forum podpowiadał iż warto go wziąć w cenie 1500 zł. A co powiecie na Arcama A38 za 4299 zł (nowy, poekspozycyjny), bym ewentualnie musiał przemęczyć się z przełączaniem na tylnym panelu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cena jest bardzo dobra, musiałbyś posłuchać i zastanowić się na ile brzmienie zrekompensowałyby dyskomfort w przełączaniu, podobne rozwiązanie z przełącznikiem z tyłu ma też Roksan K3
Z drugiej strony za tyle kupisz już nowe Onkyo 9070 z main in i do kompletu będzie...
 
Do góry