[Nasze Zestawy AV] Małe kameralne KD

Conkord

New member
Witam,
Jako że to mój pierwszy wpis pragnę się przywitać. Jak widać jestem świeżo po rejestracji a zgodnie z panującymi tu zasadami nie mogę wstawiać na początku zdjęć a chciałbym rozpocząć temat wykonania mojej małej kameralnej sali w pokoju nad garażem do zastosowań KD. Czy byłby ktoś uprzejmy z użytkowników podpiąć się pod wątek i wstawić zdjęcia z linków które mogę przesłać na PW bo dyskusja bez szkiców nie ma najmniejszego sensu. Byłbym wdzięczny.Pozdrawiam.
 

Conkord

New member
Witam. Mam tam umieszczone zdjęcia. Chcąc napisać wiadomość pisze że ze względu na spam użytkownicy którzy nie napisali 5 postów nie mogą wstawiać linków. 2 posty już mam :)
 

DrWredman

Active member
Napisz jaki masz budżet, co Cie interesuje, kino czy muzyka, czy chcesz w przyszłości rozbudowywać swój zestaw, czy sprzęt chcesz mieć nowy czy używany. Pytań będzie jeszcze więcej, ale ostrzegam, to forum bardzo wkręca w chęć zbudowania kina domowego na bardzo wysokim poziomie ;)

Napisz to w trzech postach i już będziesz mógł wstawiać linki.
 
Napisz jaki masz budżet, co Cie interesuje, kino czy muzyka, czy chcesz w przyszłości rozbudowywać swój zestaw, czy sprzęt chcesz mieć nowy czy używany. Pytań będzie jeszcze więcej, ale ostrzegam, to forum bardzo wkręca w chęć zbudowania kina domowego na bardzo wysokim poziomie ;)

Napisz to w trzech postach i już będziesz mógł wstawiać linki.
Ojjj i tu masz racje.
Im dalej w las tym więcej drzew i identycznie z KD ;)
Co nowy temat czy foty itp to człowiek ma więcej znaków zapytania i goni goni przysłowiowego króliczka.
A kolega niech napisze jeszcze 3odp czy pyt i problem z fotami rozwiązany ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Conkord

New member
Warunki lokalowe i rozmieszczenie sprzętu na dzień dzisiejszy wygląda następująco.Niestety ze względu na skosy jestem skazany na projektor ST.Obecnie posiadam projektor Optoma GT750. Do oglądania ekran jakiś z allegro Bueno czy coś w tym rodzaju. Audio to zestaw Logitech Z906. Jak widzicie wszystko zestawione budżetowo na potrzeby niewyszukanej rozrywki.
 

Conkord

New member
Ponieważ projektor jest 720p ( troche już trąca myszką choć obraz z 3,5 m wygląda naprawdę dobrze) chcę zmienić na FullHD ST. Pomyślałem o zmianie ekranu na trochę większy. Teraz mam 2,3m x 1,3m efektywnego pola widzenia. Pokój jest szeroki na 3,25 m ale muszę zostawić miejsce na głośniki. Ile miejsca – tyle ile zajmą nowe. Nie wchodzą w grę podłogówki bo muszę zostawić biurko które jest mi niezbędne. Muszą wisieć na ścianie tak jak teraz. Zamysł jest taki żeby kupić dobry używany ampli a kolumny postawię chyba na nowe. Jak mocny zestaw do takiego pokoju nie wiem. Nie chcę montować dużego zestawu w tak małym pokoju. Ze względu na grzejnik nie mam gdzie zamocować centralnego. Teraz jest pod sufitem przy kasecie ekranu
 

Conkord

New member
Do oglądania zlecę zrobienie mega wygodnej kanapy szerokiej na cały pokój. W 90% oglądamy wylegując się na obecnym narożniku. Pokój mogę malować, wygłuszać pruć i dzielić. Zacznę chyba od wyboru audio ponieważ to wpłynie na pozostałe elementy czyli szerokość ekranu oraz montaż tylnych kolumn przy kanapie. Ten centralny nie daje mi spokoju pod sufitem. Później zmiana projektora i ekran. Wygłuszenie i malowanie na koniec. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Dobra to już 5 post próbuję wstawić szkice i zdjęcia
 

Conkord

New member
No i poszło. Jeśli chodzi o budżet. Sprzęt chcę mieć skrojony do możliwości pokoju. Audio tylko do KD. Projektorów ST też na rynku nie ma za dużo. Na początek muszę mieć audio i na tym się skupie. Czy ampli za 1000-1200 zł coś z używki kupię w miarę dobrego. Może coś nowego a mniej rozbudowanego. Nie wiem.
 

Conkord

New member
Ale powiedz czy do tak małego pokoju nie będzie to za mocny zestaw? Teraz przy tych Logi to głowę urywa jeszcze od skosu pod kątem 45 stopni się odbija z przednich głośników.
 

Rafal7

Banned
Pamiętaj że wyższy model ampli jest zrobiony na lepszych podzespołach a to ma wpływ na jakość dźwięku.
Możesz poszukać ampli o model niżej niż te co podałem.
 

Conkord

New member
Poczytałem trochę i Denon X 2000 wpadł mi w oko. Jest mocno funkcyjnie rozbudowany zapewne nie do wykorzystania dla moich potrzeb ale akceptowalne. Zasadniczo potrzebuję tylko KD. Czy istnieją jakieś ampli 2x OUT HDMI? Jak przedstawiłem na szkicu będę zmieniał sofe na taką na całą ścianę. Będę musiał w narożnikach umieścić tyły prawie nad głową. Zastanawiam się nad głośnikami wkutymi w ścianę. Gdzieś w necie widziałem takie rozwiązanie. Jaki zestaw głośników dobrze obsłużył by ten ampli?
 

Conkord

New member
Chciałbym aby zestaw kolumn był jednej firmy. Czy przody i centralny tej firmy to będzie dobre rozwiązanie? Jak wspomniałem przody musza być zwieszone na ścianie na wysokości ekranu i jeszcze z tym centralnym mam problem. Może wisieć pod sufitem czy szukać innego rozwiązania
 

Conkord

New member
Mam pytanie do osób posiadających ekran elektryczny. Czy ekran można zaprogramować aby rozwijał się tyko do określonej długości czy trzeba pilotem dopasowywać?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Adeo Screen da się. Ustawiasz płaskim śrubokrętem położenie krańcowe dolne i górne. Podejrzewam, że w tanich ekranach elektrycznych może tego nie być.
 

Conkord

New member
Pomału kompletuję sprzęt. Kupiłem ampli Onkyo TX-NR656 i kolejnym etapem muszę dobrać kolumny. Kable rozłożę już pod 7.1 ale etapami będę kompletował kolumny. Najpierw podłogówki później reszta. Co mogę do tego pokoju wstawić żeby nie było przerostu formy nad treścią?
 
Do góry