[Nasze Zestawy AV] Czarno & Biale Marantz + HECO

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super się prezentuje, gratuluje. Czarne lakierowane skrzynki świetne, moje ulubione kolory. Brawo, no i psiak genialny ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
To i ja pochwalę :) Bardzo ładnie.
Widać, że wszystko przemyślane.
Ambilight rewelacja! :eek:k: Jedynie na ścianie z tyłu faktycznie jakiś obraz wskazany i może coś na podłogę?
Gratuluję sprzętu i smykałki oraz chęci do roboty :)
Piesio bomba! :-D
 

*Krzysiek*

New member
O obrazach myślałem o czymś takim , ale nie widziałem na żywo jak to wygląda. Wiec najpier musze do sklepu pojechać i ocenić.

$(KGrHqJ,!qYFDkIvjIP3BRGgCNVkvg~~60_12.JPG

.
$_12.JPG


.

$_12.JPG


$_12.JPG


$_12.JPG


Wymiary to 80x60cm





A gdzie to się podłącza do tv?

Nie nie do telewizora. Tak jak pisałem do źródła zewnętrznego. Typu odbiornik sat ,playstation ,blu rey itd.... . Ja mam podłączone pod wzmacniacz, pod drugie wyjście HDMI.
Tu taka mala rozpiska
bauplan_schema_anschluss_ambilight_hdmi_externe_quellen_powerpi.jpg


Musisz zakupić specjalny rodzaj diod led i one sa najdroższe z całego zestawu ,bo za metr od 15euro. potem nalepiasz je na TV i Podłączasz cala resztę . To tak w skrócie. :)

20160919_221853.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez mam samsunga 55" moglbys napisac co trzeba kupic? Bo widze na stronce sa zestawy po 800zl.

Ile wyjdzie taki zestaw na tv 55 cali?

Bo piszesz ze niby metr 15euro a tu 800zl wolaja z usa.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Krzysiek pokoik prezentuje się bardzo ładnie, schludnie i nowocześnie.. ;-) Gratulacje za dobór kolumn i bardzo dobry patent na kable, na pewno się komuś przyda....
Ja dodatkowo bym dał grubego wlochacza na podloge bo patrząc na zdjęcia pokoju masz puste i gole ściany... :-(
Przynajmniej troszkę dywanem wpłyniesz na plus do akustyki. Ponadto patent z led ami za TV to nie moje klimaty ale po filmiku który wrzuciles nawet fajnie się to prezentuje (to już kwestia gustu.. ;-) W poprzednim mieszkaniu też miałem takie loga za szybką na ścianie, niestety do obecnego lokum nie weszły do projektu wystroju wnętrza. .. :-( szkoda bo ja bym tam znalazł dla nich miejsce... ;-)
 

*Krzysiek*

New member
Tez mam samsunga 55" moglbys napisac co trzeba kupic? Bo widze na stronce sa zestawy po 800zl.

Ile wyjdzie taki zestaw na tv 55 cali?

Załóż może nowy temat w odpowiednim dziale, w tym nowym temacie może wypowie sie tez więcej osób ktore sami sobie zrobili ambilight.

tez coś kolo tego wyjdzie albo i więcej , diody 5m okolo 300 350zl. raspberry pi model 2 lub 3 tez kolo 250 300zl
do tego zasilacze i pare innych rzeczy jeszcze.

szukaj takie diody led jak najtaniej i potem sie zastanów czy to sie tobie opłaca.
5m WS2801 RGB LED

następna sprawa to kable jest ich cala masa. Jak sie jednak zdecydujesz to mogę pomóc.


Ponadto patent z led ami za TV to nie moje klimaty ale po filmiku który wrzuciles nawet fajnie się to prezentuje (to już kwestia gustu.. :wink:

Dzieki Bipo
Co do led , wszystko zaczęło sie od TV Philipsa i 4 żarówek HUE. Efekt po prostu powala na kolana :) ,jak cały pokój oddaje to co jest na ekranie TV. Musisz tez wiedzieć ze efekt na własne oczy jest całkiem inny niz na wideo. Niestety w zeszłym roku po zakupie nowego TV Philipsa ,okazało sie ze obraz na tym tv był jakiś nie taki. A był to model z najwyższej pulki. Naszczepcie Philips dawał czas 30dni zwrotu TV jeżeli tobie nie odpowiadał, no a ze mi niestety nie odpowiadał padło na Samsunga. Ale brakowało tego kolorowego pokoju i dlatego powstał projekt ambilight na samsungu. do tego zrobiłem jeszcze dwie boczne "żarówki" (na filmiku 2:20 to był styczeń i jeszcze faza testów)i jest dobrze. :) Ale juz wiem ze jak tylko sprawy z HDR ,Dolby Vision sie już wszystko wyprostuje to następny TV będzie na pewno Philips + HUE.

Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=YHUbBUv6R_I
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Na kolanie chlopina wygina stary model samsunga, dodał diody i wyszedł nowy zakrzywiony philips amibilight.... ;-)
Ps. Ja na audio show w tamtym roku miałem okazję podziwiać philips z tylnym podświetleniem i jakiś mi to nie podeszlo. . Ale to co Ty masz to powiewiem Ci że robi bardzo pozytywne wrażenie. .. ;-)
 

DrWredman

Active member
Mówiąc szczerze po pierwszych fotkach pomyślałem: "Co za gamoń zrobił foty sprzętu bez kabli? Pewnie chciał aby ładniej wyglądało". I kilka fotek dalej...kopara mi opadła. Pomysł z kablami GE NIAL NY.

Sprzęcik fajnie się prezentuje, ale zapewne każdy zagląda pod półki. Sugeruję więc pomalować je od spodu dla jeszcze lepszego efektu. ;)

Widzę, że HECO zdobywa coraz więcej klientów. Fakt to naprawdę ładne kolumny, choć nie słyszałem jak grają, to nie słyszałem też negatywnych opinii więc zapewne nieźle.

Tak jak piszesz, salon niebawem zostanie ubrany akustycznie i będzie jeszcze lepiej.

Tabliczki - też świetny pomysł.

Ambilight. Mnie też to ustrojstwo nie przypadło do gustu. Jak to widzę, to nie wiem na co się patrzeć, na ekran, czy na otoczenie. Dla mnie dziwne uczucie więc podzielam słowa Bipo w tej kwestii.

Jeszcze raz gratulacje. :)
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzysiek pokój mega ;) prosto i czarno biało taki to sam bym chciał mieć gratulacje ! pomysł z tabliczkami bardzo mi się podoba te panele akustyczne to jakieś specjalne czy standard...jest jakaś różnica w odsłuchu ? ambilight musi na filmie w nocy robić fajne wrażenie :)
 
Do góry