[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam:

Prosiłbym o małą poradę odnośnie rozmieszczenia sprzętu.
Pokój niby duży ale słupy i skosy nie idą na rękę w zrobieniu salki.

Tak się zastanawiam, w którym kierunku iść.


Wklejam rzuty pomieszczenia.








Teraz mam do wyboru w sumie dwa rozwiązania.

1.
Tak jak jest na rysunku Propozycja 1.



Co mi sie nie podoba:
Widz siedzi za blisko ekranu około 2.7 metra. Ekran o szerokości 2.4 metra.
Nie wiem czy tylnie satelity nie będą za blisko głowy słuchacza (po skosie 1,2m).

Ekranu nie dam rady cofnąć bardziej do tyłu bo przeszkadzają zastrzały przy słupach, a ich wyciąć raczej nie będę mógł.


2. Salka będzie dłuższa o około 1 - 1.5 metra.



Widz będzie siedział od ekranu w odległości 4,2 metra , jeżeli siądę pomiędzy słupami. Jeżeli będzie więcej widzów to zapewne stanie sie tak że pomiędzy widzem a głośnikiem frontowym będzie słup (pogorszy to znacząco akustykę).
Jest dodatkowe miejsce na odsunięcie tylnich sourundów, po skosie mogę je odsunąć nawet na odległość 1,8m od głowy słuchacza.



Jaka jest prawidłowa odległość siedziska od ekranu o szerokości 2.4m?
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Po mojemu propozycja numer 1 , z tym , że zamiast monitorów po bokach sofy dasz bipole lub dipole . Ekran ramowy ? Może przemyśl ekran transprentnie akustycznie i montaż chociaż przewodów w suficie na Atmos .
Jaki projektor w planie ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dla szerokości ekranu 2.4m odległość dla widza od ekranu 3.6m wg. parametrow THX. Ja u siebie na początku wyznaczane wg. zaleceń THX
Wzór masz taki:
1.5xszer.ekranu (m)= odległość widzą od ekranu (m)
gdzie 1.5 współczynnik od THX. . ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1. Sofy nie bedzie, beda narazie pufy sako
FOTEL SAKO XXXXL +GRATIS pufy WOREK XL PUFA XXL !! (5477532645) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Bipole i dipole szczerze nie wiem o co chodzi poszukam.

Jezeli propozycja 1 to ekran (narazie przescieradlo) a w tygodniu kupie jakas rolete z allegro za 300zl. Z napieciem.jej nie bedzie problemu bo moge ja zszywaczem do slupow pozszywac.

Przewody luzem, nie bede ich chowal narazie (pokoj sluzy narazie tylko jako salka, wiec kable nikomu nie przeszkadzaja. Wiec beda na wierzchu. Gora sufit sa jetki wiec glosniki do atmosa tez mozna mocowac gdzie sie chce.

Projektor jest zamocowany Epson EMP TW700. 720p.


@Bipo czyli musialbym uskrobac 1m lub zmniejszyc ekran o 40cm.... i tak zle i tak niedobze.


Aile moge siedziec od tylniej sciany aby zmiescic jeszcze jakies glosniki (narazie beda to jamo s60).
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
LOLO, Ty to z tymi pufami , to na serio? Chcesz sobie kręgosłup wykrzywić czy Kama Sutra studiować? ;-):) To w tej aukcji widzę że dwie babki jako gratis.:D Jedna młoda , druga "po przeżyciach".
Miodzio. :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie musisz nic zmniejszać im większy tym lepiej... ;-)
Dla mnie wg wzoru wychodzi że jak mam 3m ekran to musze siedzieć na 4.5m od ekranu a siedzę 3.8m... ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
LOLO, Ty to z tymi pufami , to na serio? Chcesz sobie kręgosłup wykrzywić czy Kama Sutra studiować? ;-):) To w tej aukcji widzę że dwie babki jako gratis.:D Jedna młoda , druga "po przeżyciach".
Miodzio. :D

:) Niestety sikorek nie dozucili, zreszta zona pewnie niebodebralaby wtedy paczki.

Jedna pufka juz przetestowana :) teraz zamowilem do kompletu. Daja rade.


@bipo
No u mnie "czuc" ze sie troszke za blisko siedzi, ale z drugiej stronybtez nie chce zmniejszac obrazu.

Myslalem ze ja mam wielgachny ekran, ale skoro ty masz jeszcze wiekszy i z taka jakoscia filmy jak na zdjeciach to szacun....

Co do surroundow tylnich, jak daleko powinny byc odsuniete od glowy? I jaka szerokosc pomiedzy nimi samymi jest dobra?
Co z tymi bipolami i dipolami? Jakos slabe informacje w google. Glosniki jamo s60 czy heco 200 sie "slabo" nadaje? Zamet mi wprowadziliscie.




Ps1
Jeszcze jedna sprawa z obrazem.
Czy filmy na bluray maja obraz zawsze o tej samej wysokosci? O ile kazdy film szerokosc ma ta sama to wysokosc juz nie. Chcialbym sobie zrobic ramke czarna na obraz
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Na jakość obraz niestety wpływa wiele składowych:
- projektor
- ekran
- kolor wnętrza
- dobór wielkości ekranu do możliwości projektora
Jeśli któraś z powyższych rzeczy się źle dobierze efekt będzie mizerny.
Odnośnie formatu obrazu nie jest tak różowo....
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-jak-ogladacie-filmy-cinemascope-2-4-1-a.html

Ja mam 16:9 i mam spokój... ;-).
ps. Wielkość obrazu jak dla mnie na poczatu byla szokiem a po miesiacu sie człowiek przyzwyczaił. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Polecam używane Mission 77DS lub coś z Klipsch RS 52II . Prawie każda firma ma coś w swojej ofercie .

Narazie dam sobie spokoj z dipolami.
Na poczatek trzeba kupic/zrobic rzeczy wzglednie tansze ale dajace wiekszy efekt (ekran. Ampli, akustyka, fronty).

Dawaj foty pokoju

Po co, jeszcze napadna, okradna zgwalcic zapomna. Armanig nastraszyl to nie wstawiam :)

A tak.na serio to narazie nie bede wstawial bo po co sie wstydzic. Salka narazie dupy nie urywa. Musialbym posprzatac xD


Co sadzicie o tych ekranikach?

http://allegro.pl/ekran-projekcyjny-240x180cm-polautomat-16-9-106-i6307574183.html

http://allegro.pl/ekran-projekcyjny...062371263.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=165428

http://allegro.pl/240x180-ekran-projekcyjny-manualny-format-4-3-16-9-i6086781318.html

Tak przegladalem dzis na spokojnie i do 1000zl to wszystkie ekrany sa z tego samego materialu. Mam nadzieje ze bedzie to lepsze niz przescieradlo :)

Bipo a co do "koloru wnetrza" to jak tylko ekran zamowie to tez se pierdykne sufit na czarno a co....
Jasne sceny w filmie to sie jasno w pokoju robi.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolo2
Te pufy to jest porażka. Kupiłem to to kiedyś żeby siedzieć bliżej tv jak gram w fifę, ale po 20 minutach układania się w tym, to się robiło meczące. Na szczęście królik zobaczył, że się na tym nie da siedzieć i to rozgryzł, wysypało się miliard kuleczek i 2h sprzątania:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo nie obraź się ale do 1000 zł to szmata na patyku kupisz a nie dobrej jakości ekran.... To tak jak z farbą możesz kupić sprawdzona przez forumowiczów czarna matową a kupić czarne g...o które świeci się jak żarówka. ;-) Tak samo z ekranem, prędzej 3 razy zmienisz projektor niż dobrej klasy ekran . Na forach na ogół krążą trzy w miarę tanie sprawdzone ekrany z którymi mało kto ma problem tj.: Suprema, Adeo i Kaube.r. Z tym że są to ekrany od ok 2tys w zwyż. Ale wiesz że masz dobrej klasy produkt. Ja bym wolał parę miesięcy odkładać i kupić coś lepszego niż kupić taką szmatką i się z nią męczyć
Szczególnie że masz dedykowane i robione pomieszczenie pod KD. ;-)
Ps. Wolałbym dalej na tu prześcieradle oglądać.... ;-) wstrzymać się chwilę a kupisz cos lepszego. Bo rezultat możesz mieć znikomy..
Ponadto za chwile napisz że :
- ekran zawija się do środka na bokach,
- ekran faluje i się marszczenia
- ekran dziwnie połyskujące jakby był pomalowany blyszczykiem
- problem z rozwijaniem i zwijanie
- belka dociagowa się oklejanie na dole itd...
tak można do wieczora wymieniać problemy jakie ludzie mieli na forum z tanimi ekranami... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Lolo moje gratulacje za pomysł i swoją salkę.
Mógłbyś wklejać jakieś zdjęcia jak to wszystko się zmienia i nabiera finalnego efektu, fajnie się ogląda jak to wszystko się toczy.
Także dawaj jakieś zdjęcia od stanu surowego.

Juz jestem ciekawy jak to będzie na koniec wyglądać:eek:k:
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kapusta był mientki ale dał galerie jak prawdziwy facet więc jak sie wstydzisz.to możesz być wieśniakiem. :popcorn:
Dawaj co masz, wtedy można coś pomyśleć co i jak i gdzie a na rysunkach to możesz jak hitler wojska układać których nie było :p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zdjecia telefonem i niestety nie mam talentu fotograficznego.










Ps.
Wspominalem wam o miekkim basie z souroundow? :)

Przescieradlo mi troche pofalowalo, ale nie ma tego widac na filmach, wiec narazie nic z tym nie robilem. Za przescieradlem jest gruba zaslona nieprzepuszczajaca swiatla.
 
Ostatnia edycja:
Do góry