[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

P-U-M-A

New member
Czarna jak smola.. zobacz sobie drugie zdjecie gdzie jest sciana z drzwiami i okno dachowe bezposrednio nie pada.

Zreszta telefon naswietla duzo.

Farba to Tikurilla Optivia ceramic 3 Super Mat 9005.
No tak tak widać wyraźnie. Super dzięki.

Wygląda rewelacyjnie!

Myślę obniżenie sufitu pomalować jakąś ciemniejszą farbą.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No Panie... Klasa światowa. Myślę że te płyty fajnie wytłumią to pomieszczenie. Oby tak dalej. Xd

Plyty wygladaja swietnie.
Troche dalem dupy przy malowaniu. Bo otwoki dno maja czarne - fizelina. Z zewnatrz pomalowalem na czarno. Natomiast w srodku powierzchnia cylindryczna jest biala... Oblednie to wyglada.

Minus taki, ze jak ci chociaz 2mm farby zacieknie do srodka to widac ciemniejsze otwory i jasniejsze. Widac u mnie gdzie byl walek zle przylozony. Ale jak ktos nie wie, to pomysli ze tak mialo byc.

Az smutno sie robi ze na ta sciane przyjdzie ekran magicscreen, ktory praktycznie wszystko zasloni. A na dole szafka RTV ze sprzetem audio.

Kurna nie mam pomyslu co zrobic ze skrzynkami audio. Szafka RTV bedzie badziewiancko wygladac. Juz chyba lepsza bylaby scena na 10cm od podlogi, podswietlana i na tym postawic skrzynki... Tak sobie dumam.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Hahaha nie no ciemniejszą od białej. Ta twoja by była chyba idealna.

Masz na mysli ze u siebie chcesz pomalowac czyms ciemniejszym?

Powiem ci ta Tikurilla na sufit jest idealna. Jak masz okna i reszte scian jasnych to sufit zrobi sie matowy szarawy. Ale jak zaslonisz chociaz troche okna czy sciane, to robi sie czarna smola.
 

P-U-M-A

New member
Masz na mysli ze u siebie chcesz pomalowac czyms ciemniejszym?

Powiem ci ta Tikurilla na sufit jest idealna. Jak masz okna i reszte scian jasnych to sufit zrobi sie matowy szarawy. Ale jak zaslonisz chociaz troche okna czy sciane, to robi sie czarna smola.

Dokładnie tak chce zrobić jak piszesz.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ta farba Tikurilla jest nie tylko ciemna ale najmniej odbija światło. A to jest najważniejsze przy projekcji. Sam robiłem test paru farb. Jest gdzieś na tym forum. Ale najlepiej jej nie dotykać. To fakt.
Ta płyta z otworami świetnie wygląda na suficie. I tam także spełnia swoją rolę. Kolega ją ma ale w pokoju odsłuchowym. Bardziej pod muzykę. Sam bym sobie zamontował, bo fajnie wygląda.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez myslalem czy nie dac na suficie, chociaz pomiedzy niektore belki. Ale juz za duzo ten remont sie ciagnie.

Teraz bede meczyl sie z wymiana okablowania audio ze 2 tygodnie. Przeciaganie, zarabianie wtyczek itp.
Pod dywan kupilem plaskie kable a na tylnie surround i sufitowe klotza.

Szukam jakichs ciekawych uchwytow na glosniki sufitowe, ale nic ciekawego nie znalazlem, co zamowilem to same kiczowate plastiki.
Oryginalnie mialem katownik z blachy i przykrecony do belki i chyba tez tak zostawie, tylko blache na czarno pomaluje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może zamiast sprzętu pod ekranem (czyli po domowemu), zrób już profeskę, jak na salkę z prawdziwego zdarzenia przystało i zapakuj całą elektronikę do pionowej dedykowanej szafy audio - wiesz co mam na myśli? A jak nie, to wgl. w pionowej szafce rtv (są fajne, grube) i postawić to gdzieś z boku.

Zostawiłbyś tylko ekran, skrzynki, a cały majdan gdzieś obok przyczajony.
Przy tylu klockach co już masz i takim pomieszczeniu, już byś wskoczył na fajny poziom salek.
Jak nie wiesz o czym mowa, to Ci mogę wkleić kilka filmów.

Tak czy inaczej, fajnie to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Bez dwóch zdań. W salce kinowej tak to powinno wyglądać. Nie ma problemu ze sprzętem na przodzie. Ale nie każdemu na pewno to pasuje. Rzecz gustu, podejścia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo jak masz możliwość to wywal cały sprzęt gdzieś z boku tak jak Armanig napisał tylko ekran i kolumny z przodu. Ty masz już całe dedykowane pomieszczenie więc jak postawisz z boku nikomu to nie będzie przeszkadzać. Zniknie Ci masa denerwujących światełek z przodu, ja od kilku lat zasłaniam cały przód aby był tylko ekran widoczny bo mnie te diody rozpraszają od sprzętu. Wpakuj to sobie w szafkę rack np taka :
https://supersound.pl/58626-samson-...cks?adam&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
A centrala daj na jakimś standzie, będzie to super wyglądać.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te szafki rack wygladaja okropnie, za cholere mi sie to nie podoba. Jeszcze na kolkach xD

Do serwerowni to mozna to wrypac ale do kina?

ps.
U mnie by musiala taka stac zaraz obok kolumny frontowej, zeby dostep byl z pilota.
I z przodu drzwiczki szklane dac?

Znowu plusem byloby to, ze te dwa kable co leza na ziemi. Doprowadzam do szafy rack i cale zasilanie jest rozprowadzone wewnatrz. Jedynie kable glosnikowe wyjda na zewnatrz.


ps. 2.
Ja ogolnie to wogole nie mam zmyslu artysty. Musze zobaczyc cos na zdjeciu i jedynie spapugowac potrafie. Sam wymyslec nic. Dlatego cholernie ciezko mi cos wymyslec.
Scena to kojarzy mi sie z pokojem armaniga.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ta Tikkurila jest świetna lolo. Mam tym wymalowane dwie ściany w salonie. W dzień jasny czarny, a jak zasłonisz okno to czarne jak smoła:)

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Repeater i po sprawie

pf-c6053f1a--sc-controlling-av-diagram.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiem, tak przemyslalem sobie na spokojnie.
Faktycznie Szafa Rack, bylaby ciekawym pomyslem. Moze kiedys w cos takiego pojde.

Narazie jednak mam zyczliwie dosc tego calego remontu. Narazie robie tak jak bylo aby zakonczyc cala ta sprawe.

Poza tym
Koszt takiej szafy Rack firmowej z polkami to prawie 2000zl + do tego stand pod centrala tez pewnie z tysiaka, repeater jakies inne gadzety i uzbieralby mi sie kolejny wydatek na.... w sumie nie wiem na co i po co.
Tez wchodzac do pokoju olbrzymie wrazenie robi wzmacniacz denona, a musialbym go schowac.

4 godziny poziomowalem projektor i poleglem, juz jestem zalamany.
Paluchy pociete z kazdej strony, od zarabiania kabli, nawet goic sie nie chce :)
Chce juz siasc na dupie i obejzec jakis film xD A w ciagu tygodnia sie jeszcze nie wyrobie :(
 
Do góry