[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Spokojnie.... wszystko idzie w zolwim tempie :)

Teraz w planach bedzie chyba kupno ekranu. Nie bede sie spuszczal nad tym i kupie chyba to
http://allegro.pl/showitem/description/6307574183.html

Bedzie to lepsze od przescieradla, nie bedzie straszyc. A nie jestem az takim kinomanem aby w tym.momencie kupowac cos za ponad tysiaka.

Nastepnie zaslony na sufit.

Na ostatnim zdjęciu z linku widać jak ,,ładnie,, pofalowany jest ten ekran .
Napisz , jaki konkretnie potrzebujesz rozmiar ekranu , a sprawdzę dla Ciebie w Adeo . Potrafiłbyś zrobić ramę do ekranu ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo, jak by coś to ostrzegałem... ;-) pisze serio, patrzę na ten ekran co chcesz kupić i już widzę że będzie problem z pofalowaniem. Powierzchnia projekcyjne nie będzie idealnie płaska, świadczy o tym listwa dociążajaca którą w tym przypadku charakteryzuje jakaś cieniutka rurka... będzie ewidentny problem z falowaniem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czy potrafiłbym, hmm zależy jak ona ma wyglądać tzn. jak mocowanie płótna się robi przybija do listewki? Bo jakby nie patrząc ramkę mam gotową z 3 stron, wystarczy materiał zszyć zszywaczem tapicerskim do slupów i na to maskownice z blachy bym wyciął i pomalował na czarno.

Odległość pomiędzy słupami wynosi dokładnie 2.60 metra - jeżeli mata miałaby być przypinana do słupów to taki rozmiar. Jak miałaby być na zewnątrz jeszcze jakaś ramka albo napinacze to odpowiednie mniejsza.
Jeżeli roletę to chciałem kupić 2.40 cm.


Co do pofalowanego prześcieradła to owszem jest ale uwierzysz albo nie, nie widać tego podczas filmu, dlatego nic z tym nie zrobiłem "na razie".


Bipo o falowanie się nie martwię bo mogę do słupów naprężyć przybić. I będzie po problemie, najwyżej nie będę mógł jej zwinąć ale to też mi nie będzie przeszkadzać :p Zależy mi tylko na tkaninie. Czy nie będzie odbicia, czy obraz będzie wyraźniejszy, czy będzie mniejsza pikseloza itp. (falowanie można u mnie olać)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i pufy wkoncu dotarly.



1. Pufa z tkaniny mikrofaza. (Do bani).
2. Pufa z ekoskory ok
3. Pufa z tkaniny poliestrowej najwygodniejsza

Teraz jest na czym siedziec.

Nastepny etap to ekran projekcyjny lub amplituner
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Znowu puszcze jakiegos spama..





Widac ze ekran dosyc mocno pofaldowany, ta czarna guma ma go zmarszczone ale to na spokojnie sobie porobie jakies naciagi. Ogolnie te pofaldowania nawet glupim ciezarkiem chyba wyeliminuje.

Teraz pytanie czym zaslonic te brzydkie slupy, w salce. Mysle ze najprosciej chyba by bylo czarna tkanina obic co?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie jest zle, w filmie wogole tego nie widac. Jakos to naciagne.
Wyprasowac to chyba ta guma by sie stopila.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, nie jest żle, jest TRAGICZNIE.
Wymień to Lolo, bo takich kwiatków nie powinno być nawet w tanich ekranach. Mają Ci przed wysyłką rozwinąć i sprawdzić, a następnie wysłać.
 
Do góry