[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
@armanig
Mozna by polozyc wykladzine, ale narazie powedrowal tam gruby dywan shaggy bo w salonie przypasil. Co do akustyki to jeszcze bede na tym myslal moge pokoj zagracic "wytloczkami" od jajek.

Caparzo:
Belki mial mi obrobic stolarz, drzwi zrobil a z belkami ze duzo roboty to olal sprawe. Potem drugi stolarz tez sie poddal i tak zostalem z surowymi belkami (nie tylko) w tym pokoju.
Najrozsadniej bedzie obic je deskami - zrobic skrzynki. Moja znalazla na internecie firme ktora robi skrzynki na wymiar, kupie i obije juz sam. Nie bede sie prosil.

Kapusta7 znowu papugujesz xD
Tak myslalem o gornych frontowych glosnikach, chcialem w salonie tak zrobic jak mialem marantza 6009. Ale potem problemy z akustyka i dalem sobie spokoj. W tym pomieszczeniu raczej pojde w pelnego atmosa.

Caparzo.
To jeden z dwoch pokoi na poddaszu, docelowo maja byc tam pokoje dla dzieci ale narazie bocian mnie tylko raz odwiedzil wiec mam troche czasu az dzieci sie tam wprowadza.

Teoretycznie da sie zrobic Auro i Atmosa ale by trzebabylo sterowac amplitunerem za pomoca portu RS. Instrukcja to przewiduje, gorzej z przepinaniem kolumn. Mowa byla o tym w watku firestorm7
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak obić deskami ?! Nie kumam za chiny... Stary weź to oszlifuj drobnym papierem i umaluj na coś typu machoń coś pod kolor podłogi. To wiąże sie z pyłem więc wszystko out z pokoju na czas robót. Deski? Wolał bym regips podwiesic i wtedy atmos, sratmos, klatka dla ptaków... Deski tam pasuja jak świni siodło. Jeśli już sie uparłeś to może podbitka i wtedy każde drewno na kolor jakiś jasny ale te wystające zastrzały też powinieneś zeszlifować na gładko.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo2
Te pufy to jest porażka. Kupiłem to to kiedyś żeby siedzieć bliżej tv jak gram w fifę, ale po 20 minutach układania się w tym, to się robiło meczące.

Widocznie jestes zbyt "tresciwy" i zgniotles wszystkie kulki heheh. <zarcik>
Ja mam kupione dosyc duza poduche i do ogladania filmow gdzie czlowiek lezy nieruchomo to jest ok. Mozna spac.
Do grania ta pufa faktycznie sie nie nadaje, jak sie wierczisz to kulki zawsze wejda tam gdzie nie maja...:blagam:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak obić deskami ?! Nie kumam za chiny... Stary weź to oszlifuj drobnym papierem i umaluj na coś typu machoń coś pod kolor podłogi. To wiąże sie z pyłem więc wszystko out z pokoju na czas robót. Deski? Wolał bym regips podwiesic i wtedy atmos, sratmos, klatka dla ptaków... Deski tam pasuja jak świni siodło. Jeśli już sie uparłeś to może podbitka i wtedy każde drewno na kolor jakiś jasny ale te wystające zastrzały też powinieneś zeszlifować na gładko.

Szlifowac nie bede bo kto by potem to posprzatal.... w jednym pokoju moze ok, ale ja mam gole slupy w korytarzu, salonie i innych pokojach. Takie gotowe skrzynki z desek oszlifowanych sa i potem przemaluje to na czarno.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jestem ich klientem. Na poddaszu mam tego sporo. Dobra firma. Styropian i dowolna struktura i kolor na wymiar, ale u Ciebie sa nowe deski, lepiej je obrobić samemu, ale skoro nie ma kto posprzątać... :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Proste, że szlif i malunek. Naturalne drewno, słoje...
Cały w tym urok a nie dodawanie roboty i zwiększanie kosztów.
Na ekran porządny odkładaj a nie skrzynki :p
Rusz dupsko i do dzieła! ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ooo patrz i sie trafil jeden klient xd
Krzysztof a nadaje sie to tez na slupy, jak kopne albo dziecko walnie chodzikiem lub czym to uszkodzi czy w miare trwale.to jest?

Wiem ze najlepiej byloby zeszlifowac i pomalowac ale ten syf. Ja mam sporo tych slupow
Dzien dzien pluje sobie w brode ze nie kazalem ich oszlifowac poczas budowy, no ale.juz po ptokach. Potem jeszcze slupy zaczely pekac i to mocno, strachu wszyscy dostali i mam obite blachami slupy by je wzmocnic (sa jeszcze bardziej oszpecone).

Dlatego jedyne wyjscie, ktore mi sie widzi to zrobic takie ceowniki z desek na gotowo i potem pomalowac. W ostatecznosci uzyc tych styropianowych profili. Na belki sufitowe te styropiany napewno by sie sprawdzily.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Hahahahaha serio, blacha????? To jest drewno! To ma pękać i nie osłabia nic a nic konstrukcji. Nie sraj żarem :D

Bierz szlifierke oscylacyjną, dwa odkurzacze i jedziesz z tym koksem. Albo oscylacyjną podłącz do odkurzacza bo takie też są. Masz tam piękny potencjał. Szukaj inspirachi w drewnie nie zakrywaj tego.
Z chodzika dziecko wyrasta szybko a pozatym w chodziku niszczy sobie układ kostny. Nie jest to polecane ani.zalecane. Ty.miałeś chodzik?? Nie!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na suficie jak zamontujesz głośniki do Atmosa , możesz napiąć czarny matowy materiał . Czysto i szybko.

I dokladnie taki jest plan (jezeli nie zdaze jeszcze ich obic)
Idealne mocowania do atmosa, gruba czarna zaslone przybije i bedzie dodatkowo wyciemniony pokoj i jako tako wygladac i koszt praktycznie zerowy :)


Ne ne caparzo nie namowisz mnie na szlifowanie.
Deskami zabije lub styropianem to tez beda sloje widoczne. Jak ten kurz pojdzie na sciany to jaknja je umyje....
A.slupy mi zaczely powaznie pekac, takie szczeliny ze paluchy mozna wkladac, nie dobze wysuszone drewno bylo.

Niestety budowa domu to szkola i jak mi to uswiadomil znajomy:
Pierwszy dom budujesz jak dla wroga
Drugi dom budujesz jak dla znajomego
Dopiero trzeci bedziesz budowal dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Ciekawy pomysł, ale masz.takł.wnękę? Jak naciągniesz?

1 dom na sprzedaż, drugi dla przyszłej byłej żony, trzeci dla siebie :p
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co naciagne zaslone? Przybije zszywaczem tapicerskim do tych surowych belek. Porozcinam w zaslonie otwory na mocowania glosnikow i kable zeby wypuscic.

A glosniki atmosa moge montowac pomiedzy belkami albo pod belkami. Glosniki wstepnie pojda jamo s60 a pozniej wymienie na cos lepszego.
 
Do góry