[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jezeli chodzi o porownanie, no to tak jak wyzej napisano nie mam CD (zbytnio mnie nie interesuje). Dla ciekawosc w wolnej chwili przywioze jakis na testy, gdzies tam sie u rodzicow wala CD z mixerem (byl stosowany w kregielnie do naglosnienia wiec moze nie takie G)'

Jezeli chodzi o porownania na takim poziomie jaki ja mam system, zla akustyka i nie rozrozniam pojedynczych przewodow od podwojnych.

To powiem tylko ze roznica jest w basie. Jest lepiej kontrolowany. Natomiast reszta wydaje sie byc taka sama.
Po tym moje wnioski sa takie ze:
Wydac 6000zl na Celany - nie warto lepiej kupic ms.
Wydac 4000 - 5000 na celany mozna to przemyslec (bo samo wykonanie juz inne niz w MS)
Wydac 3000 - 4000 to juz chyba gra warta swieczki.

Co do zastosowania celanow do kina wzgledem MS chyba nie warto. Bo i tak Fronty ograniczysz do 80 - 100hz a reszte roboty zrobi sub. Ta roznice pomiedzy Celanami a MS lepiej przeznaczyc na suba.

W stereo natomiast moze byc zauwazalna roznica. Szczegolnie bez suba.

Powiem tak, jak ktos liczy na roznice takie jak Jamo vs Heco MS to niech sie nie napala.

Co do ustawien stereo to juz na innym.forum mnie przechzcili w ustawianie kolumn, wypelnianie naroznikow poduszkami itp itd :)


Ja teraz mam cholerny problem w kinie, bo mam dziure w dzwieku ze masakra. Po bokach celany a w srodku jamo central s60. Biedak nie daje rady. Lektor teraz tak slaby ze czuje sie jakbym zamiast centrala uzywal glosnikow z telefonu. Straszne to jest, bede musial rozgladac sie za centralem i to pilnie.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Teraz to już zupełnie polubiłem się. To Ty co, kino robisz w salonie czy w końcu na poddaszu????! LOLO, opamiętaj się. Jeszcze nie wszystko stracone.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kino na poddaszu.

A w salonie mam zwykle proste stereo (denon i heco 1000) aby dzwiek przez glosnikowe TV nie lecial.

Dzisiaj chcialem posluchac CD przez wzmaka odgrzebalem takie codo, ale cos go boli, tak jakby zebatka od napedu nawalala, zamienilem napedy lewy z prawym przez chwile plyte wciagalo/wypluwalo. Wylaczylem z pradu, wlaczylem i znowu sie scina tak samo jakby zebatka walnieta (taki halas) tylko teraz w drugim napedzie... masakra.

Kostenlos Bilder hochladen

Wie ktos co oznacza:
picupload

Bo chce chociaz muzyke puscic z kart SD ale tak jakby caly gorny pulpit nie dzialal. Nie wieze ze cale to gowno sie zepsulo. Chociaz SD powinno czytac.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dobije mi ten LOLO;) Co to jest? Narzędzie tortur średniowieczu czy kombajn do zagłady ludzkości? ;-) WTF? Gdzieś Ty to wygrzebalesz?? :razz: Vintage pewną gębą.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Hehehhe... dopiero teraz zauwazylem ze odwrotnie to zlozylem jak robilem fote.. :)

Savron to jest jakies DJ-skie cos. Na tyle nowoczesne ze niby czyta mp3 z kart SD xD Dzialalo to w jakims klubie, puki nie wcielo plyty i nie chcialo jej wyrzucic. Jako ze nie umialem/nie umiem tego naprawic to kupilem zwykly cd co czyta mp3 od manty, a to ustrojstwo rzucone bylo w kat na kilka lat.

Teraz chcialem to podlaczyc.do wzmaka sila, wygrzebalem zacieta CD ale dalej nie chce dziala. Gorny panel tez nie reaguje,.nie wiem czy czasem tego suwaka na drugim.zdjeciu nie trzeba ustawic w odpowiedniej pozycji. Probowalem wszystkiego ale nie chce dzialac. Wyswietlacze sie swieca, przyciski tez ale na nic nie reaguje.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
LOLO, nie żeby czepiam się. Broń Boże. Ale.....od początku. Ty kupiłeś kolumny za 4 tysięcy, masz poddasze jak lotnisko Okęcie, projektor, ekran i td. Tak ? Teraz chcesz podłączyć jakiegoś monstra, którego nie naprawi sam Bill Gates, mało tego masz jeszcze Manta?:grin::mrgreen: Juz koniec, wzywam Caparzo, bo nic więcej nie zostaje się. :bober:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ten staroc chcialem podlaczyc z.czystej ciekawosci.

Wkolko mnie Bipo i kapusta doluja ze do wzmacniacza musi byc CD i basta to chcialem zobaczyc/uslyszec roznice.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lewy charczy, rozebralem zamienilem miejscami i dalej lewy chsrczy.... Przyciski na gornym panelu nie dzialaja.

Zeby chociaz czytnik szlo wlaczyc a tez nie idzie. Wiec nie wiem w czym wina lezy. Moze cos trzeba przelaczyc ale nie wiem co, nie ogarniam, "za mlody jestem do tego" heh.
 
Ostatnia edycja:
Ten staroc chcialem podlaczyc z.czystej ciekawosci.

Wkolko mnie Bipo i kapusta doluja ze do wzmacniacza musi byc CD i basta to chcialem zobaczyc/uslyszec roznice.
Nie martw się, idz do MM kup/test30dni i sam się przekonasz czy cd jest potrzebne i inne źródło. Ja Ci powiem tak. Usłyszałem różnice między mp.3 a org.płytą ;) na moim 3313ud.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Byłem kiedyś DJ i Omnitronic to żaden szał, nie wiadomo kiedy padnie w czasie imprezy.
Najlepszy jest Pioneer, Denon, Reloop.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Rozumiem, ze wychodzicie z zalozenia ze dobre FHD jest w zupelnosci wystarczajace i nie ma sensu narazie inwestowania w UHD?
Na chwilę obecną i przy cenach sprzętu UHD, bez dwóch zdań wybieram FHD z dobrym projektorem.
To co widzieliśmy u Bipa spowodowało opad szczęki.
Myślę, że taka jakość jeszcze przez długie lata powodowałaby banana na twarzy przy każdej projekcji.

Bipo wspominał jeszcze, że przy Oppo z załączonym darbee jest jeszcze lepiej...w taki razie nie mam pytań i z czystym sumieniem i znacznie mniej uszczuplonym kontem wybieram FHD z dobrym projektorem

A ty Lolo jak ostatecznie planujesz?
Atmos, Auro, 7.1?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najprosciej i najlatwiej atmos.

Mam skosy wiec ciezko powiesic mi wysokie kolumny, W sumie Heco200f jakos by upchal, ale to nie to.
Atmos o wiele latwiej do zrobienia szczegolnie ze na suficie mam surowe belki wiec moge powiesic kolumny gdzie chce.

5.1.4 lub 7.1.4. (4 sufitowce to juz nie majatek i nie bede tam pakowal glosnikow wysokich lotow)

Teraz ostro testuje podlogowki jamo s608 jako tylnie surround. O wiele wiele ladniej graja niz s60. Zastanawiam sie nawet czy Heco MS 200 im dorownaja.

Co do FullHD to wieze, mam teraz HDready 720p i odkad zrobilem czarny sufi, zaslony w oknach to obraz jest nawet nawet.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie wydaje mi sie.

U mnie jest perfidnie zalany. Diagnozowali to spece od plyt pcb, ktorzy naprawiaja maszyny CNC (tokarki, frezarki, falowniki, serva). Stawke godzinowa maja jak moja wyplata a i tak kolejka do ich przyjazdu wynosi okolo miesiaca.

Kapusta kiedy rozbierasz swojegoa pma? Zobaczymy co jest w srodku. Bo Bipo sie boi zagladac heh.

No ale ciekawy temat z tym Denonem.
 
Do góry