[Nasze Zestawy AV] Sypialnia Bonaventury

Bonaventura

New member
Trochę ostatnio tutaj więcej pitu pitu jak wrzucania fotek więc wkleję coś od siebie.

Wiem, że na zdjęciach może wyglądać to trochę pusto. Od razu zaznaczę, że pomieszczenie jest w trakcie ciągłego dogracania więc z czasem dojdą: nowe komody, półki na ścianie i jakieś duperszwance w stylu drzewko bonsai. W planach jest już wymiana tv na jakieś 65' zamiast obecnych 46'

Zestaw złożony z:

- Kolumny 5.1 JBL Balboa
- Amplituner Anthem MRX 300
- Odtwarzacz Popcorn Hour C300
- Okablowanie: home made, m.in. głośnikowe EXCELLENT OFC 6N SPE225 + wtyki Nakamichi (widełki i banany) w konfekcji własnej, zasilający OLFLEX CLASSIC 100 CY 3G2,5 + wtyki Oyaide C-004 i P-004E (kopie) w konfekcji własnej.

Obecnie kolumny frontowe stoją na podstawkach granitowych z innego zestawu (o którym wspomnę w innym odrębnym temacie), ale już w planach są dedykowane 3 szt. do tego zestawu.

Zestaw gra w bardzo niewielkim, ledwie 16m2 pokoiku służącym za sypialnię. Wykorzystywany jest w 99% do filmów (jakieś max 3 razy w tygodniu) a pozostały 1% to radio słuchane przez kobitę podczas sprzątania :p





 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bravo za pociągnięcie tematu fotkami bo tak jak napisałeś tylko pitolą a nie zakładają swoich wątków ze zdjęciami. .. a szkoda :-(
Powiem Ci że jak na sypialnie to masz konkretny sprzęt... ;-) A czy coś gdzieś jeszcze masz ze sprzetu?
Tego ampli porównywałeś z innymi markami czy zakup e ciemno?
 
Ostatnia edycja:

Bonaventura

New member
W salonie/pokoju gościnnym mam zestaw Infinity Oreus w fazie wymiany amplitunera (zastanawiam się nad czymś ze stajni Arcam lub Cambridge Audio). Mam też w fazie budowy pokój dedykowany tylko i wyłącznie do kina w którym aktualnie znajduje się sprzęt harman/kardon HKTS35 BQ w wersji 7.2 ale myślę nad rozbudową tego do 7.2.4, ale tutaj też jestem w trakcie wymiany ampli (ale nie wiem jeszcze na jakie) oraz fakt, że więcej w tych pomieszczeniach młotków, szlifierek, wkrętarek i wiaderek z zaprawą (w salonie mam nawet spawarkę :D) nie zachęcają do fotografowania ;)

Ale chcesz to masz :p

P.S
Sprzęt zawsze kupuje w ciemno. Nie mam czasu na odsłuchy (pracuję po 12 godzin dziennie + budowa i remont chałupy). Po prostu zamawiam coś co mnie interesuje, jak się spodoba to zostawiam a jak nie to sprzedaje dalej ;) Anthema porównywałem po zakupie z tym co wtedy miałem u siebie na stanie (Marantz, Yamaha, Denon, H/K).

 

Bipo

Active member
Bez reklam
No to masz fajnie... ;-) ale jak po kończysz fotki obowiązkowe. . ;-)
Zestawy konkretne, masz bezpośrednio porównanie w domu, nie musisz do salonów jeździć bo do którego swojego pomieszczenia nie pójdziesz to co innego... ;-)
Praca i godziny spędzone po za domem wynagrodzi sobie jak skończysz remonty... ;-) życzę wytrwałości i cierpliwosci a bwdzięczny Pan zadowolony.. ;-)
 

Bonaventura

New member
Każdy ma swoje upodobania. Znam takich co ustawienie mebli w pokoju uzależniają od Feng shui lub innych patentów. Ja natomiast nie wyobrażam sobie zasypiania bez brzdąkającego w tle TV, lub bez oglądania filmu leżąc zimą pod kołdrą wcinając z kobitą ciepły popcorn ;)

P.S
U mnie akurat radiobudzik był, ale jako jedyny z sypialni wyleciał :D
 
Do góry