[Nasze Zestawy AV] Moj skromny zestaw

lolo2

Well-known member
Bez reklam
15 kamer do NAS-a. Zamulisz niepotrzebnie caly system. No i przy takim obciazeniu ile dyski ci wytrzymaja. Moze ciekawe rozwiazanie ale do mnie za nic nie przemawia.

Rejestrator na 8 kamer nagrywajacy w 4k kazda kamere to okolo 600zl + dysk 2tb (opcjonalnie 4tb)

To moje ostatnie zamowienie. Switch drogi bo wzialem 2 kamerki (nowosc) i wymagaja calkiem innego zasilania POE+.




Kamery w domu ciekawa sprawa, czlowiek czuje sie bezpieczniej itp. Ale monitoring w domu ma jedna ceche szczegolna. Nigdy go nie bedziesz ogladal. Wiec uwazam ze najlepuej go odseperowac od reszty systemu niech se pracuje po wlasnym lanie i nie zamula niepotrzebnie reszty. Ip rejestratora na zewnatrz i wsio. Do tego mozna Switcha, rejestrator i router od kamer wpiac pod UPS i nie straszne nam ze prad zniknie czy zlodziej cos wylaczy.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak tylko ty to wszystko na kablu zrobiles. A ja bede jechal po wifi. Mam za duzy obszar do monitoringu. 20 arow w tym 2 domy wolnostojace.
Prawdopodobnie kupie jeszcze jednego NASA na w dyski i bedzie tylko do kamer a ten pozostanie tylko na multimedie. Licencje na kamery moge przeniesc z mojego NASa na innego takze z tym luzik. Bo moze masz racje i lepiej tego nie laczyc.

Kamery beda nagrywac tylko po wykryciu ruchu. Nie caly czas wiec gdzie tu zamulanie ?
I ja chyba bede bazowal na kamerach Foscama. Hikivision o wiele drozsze wyjscie.

A prad sie nie martwie bo w piwnicy ojciec zamontowal generator pradotworczy spalinowy w razie braku pradu. Takze klopot z glowy.


Ale tak czy siak to tylko plany. Wszystko moze sie zmienic.

3 tygodnie temu urodzil mi sie synek takze znowu budzet sie skurczy hehe
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, kamery montuje po kablach.3 - 4 kamery zbiorczo do switcha i wtedy jednym kablem lub wifi do nastepnego switcha. W kamery WiFI sie nie bawie bo i tak zasilanie trzeba do nich ciagnac a to juz jeden ciul czy ja pociagne przewod pradowy czy skretke.

Z tym wykrywaniem ruchu to i tak po miesiacach kamera sie zabrudzi, to pajak pajeczyne zrobi, to wiatr galeziami za mocno bedzie ruszal. Niby ustawiasz strefy i czulosc ale sie to troche krzaczy po czasie.
Na potrzeby monitoringu domu uzywam ustawien na ruch. A w zakladach pracy za dnia ustawiam nagrywanie ciagle a w nocy na ruch. Miesiac nagranie wytrzymymuje to starczy.


Jak chcesz miec NAS i monitoring na tym samym Dysku (dyskach w RAID) to radze sie zastanowi i zadbac o bezpieczenstwo, bo dyski beda ci co dwa - 3 lata padac.

Wystarczy jeden rejestrator 16-kanałowy

Gratuluję synka ;)

Mozna, ale wtedy cena rosnie i dyski poterzne. Ja preferuje 8 kanalowki. Dwa 16 kanalowe rejestratory mam ale kamery analogowe to jeszcze jakos leci.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też mam monitoring. Może załóżmy osobny temat? Jest to dla mnie dość ciekawe i nie jest pozbawione problemów. Chętnie powymieniam się informacjami.
 

Dingo

Member
Faktycznie można by się powymieniać swoimi doświadczeniami w temacie monitoringu i kamer IP. Sam mam w domu kilka kamer. Jedną z funkcjonalności miało u mnie być możliwość podglądu kamer na TV w salonie. Ogarnięcie tematu zajęło mi trochę czasu.. Finalnie wykorzystałem RaspberryPi zasilane z USB w TV - wynik dokładnie taki jak chciałem. Chętnie posłucham i podzielę się swoimi informacjami.
 
Do góry