[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również gratuluje, a jak planujesz Klipsche to będzie jak znalazł.
Akurat suby Klipscha świetnie współgrają z resztą i ja osobiście nie bawiłbym się w inne suby.
Cały set jest świetnie zestrojony.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Skalibruj zestaw i zdaj relację jak to teraz gra i czy czuć nowego suba na klacie.

Dopiero po świętach się za to wezmę, jak żona pójdzie do pracy bo wiadomo... ;)
Już chciałbym się nim pobawić, ale robota jeszcze wzywa.
Już zauważyłem, że są miejsca w salonie gdzie bass bardziej się kumuluje.
Dziś zapuściłem płytkę "Drive" z Tidala i leci w kółko. Tam jest dużo niskich częstotliwości.
Niech się maluch dobrze wygrzeje. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pozazdroscic. Ja choruje za sw115 albo ex-max12 no ale zal dupe sciska wydac tyle kasy...

"Potluczonych krysztalow zycze" :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Pozazdroscic. Ja choruje za sw115 albo ex-max12 no ale zal dupe sciska wydac tyle kasy...

"Potluczonych krysztalow zycze" :)
Tego typu hobby robi się z biegiem czasu tylko coraz droższe ;)

Ps. Nie wiem kto wymyślił idiotyczne powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają... (a przynajmniej w naszym przypadku nie ma ono zastosowania)
 

DrWredman

Active member
Pozazdroscic. Ja choruje za sw115 albo ex-max12 no ale zal dupe sciska wydac tyle kasy...

"Potluczonych krysztalow zycze" :)

No no bo witryna blisko ;)
Podobno 115 za duża na mieszkalne warunki, a i cena już znacznie wyższa.

Tego typu hobby robi się z biegiem czasu tylko coraz droższe ;)

Ps. Nie wiem kto wymyślił idiotyczne powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają... (a przynajmniej w naszym przypadku nie ma ono zastosowania)

Podobno nie dają, ale rozwiązują wiele problemów ;)
Ktoś zbadał, że najszczęśliwsze na Świecie to jest jakieś plemię w Afryce ;)

Przyjemności trzeba dozować. Nie sztuka kupić wszystko na raz bo nie ma takiej radochy jak przy każdym kolejnym klocku. ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
No no bo witryna blisko ;)
Ktoś zbadał, że najszczęśliwsze na Świecie to jest jakieś plemię w Afryce ;)
Tak jak nas cieszy nowy klocek, tak ich nowo wykopane korzonki - to kwestia perspektywy

Przyjemności trzeba dozować. Nie sztuka kupić wszystko na raz bo nie ma takiej radochy jak przy każdym kolejnym klocku. ;)
Myślę, że nie byłoby z tym problemu, bo co roku wychodzą nowe zabawki ;)
 

RAF1977

Banned
No ale kolumny głośnikowe to trzeba raczej kupić na raz bo jak przestaną linię produkować to trudno dostać.
Coś o tym wiem.
Ledwo swoją skompletowałem w najlepszej opcji jaka mogła być, według mnie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No bez przesady, z dnia na dzien linii nie zmieniaja po raz, a po drugie jak kupujesz popularne glosniki to zawsze pelno uzywek do kupienia.
 

RAF1977

Banned
No bez przesady, z dnia na dzien linii nie zmieniaja po raz, a po drugie jak kupujesz popularne glosniki to zawsze pelno uzywek do kupienia.
Nie mówię, że z dnia na dzień ale w dwa lata, może być problem.
Mówię o nowych nie o używanych.
Co jak co ale kolumn używanych bym nie kupił.
 

DrWredman

Active member
Raczej będę celował w zakup całości, chyba że jakieś używane bipole się trafią na surround, ale raczej wątpię bo mało kto takie kupuje i ciężko utrafić na aukcjach.
Kolor membran w Klipsch jest ich znakiem rozpoznawawczym więc wątpię aby szybko nagle zmienili politykę kolorystyczną. Tak czy siak trzeba obserwować rynek bo jeśli pojawi się nowy kolor to znak, że trzeba szybko robić zakupy.
Albo sprzedać suba i wziąć nowego z nowym zestawem głośników :)
Rozwiązań jest kilka, więc na razie tym się nie martwię.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie mówię, że z dnia na dzień ale w dwa lata, może być problem.
Mówię o nowych nie o używanych.
Co jak co ale kolumn używanych bym nie kupił.

Loool, czemu nie?

Ja natomiast przeciwnie, kompletnie nie widze sensu kupowania nowych kolumn. Jak uzywki maja jeszcze gwarancje I cena prawie polowe nizsza to juz wogole, bez sens.

Na dzien dzisiejszy patrze juz tylko za uzywkami (central, surround I sub)
 
Przepraszam za pytanie ale czy ktoś mi może powiedzieć w jakiej sytuacji korzystamy z takich kolumn?

56d23a099b57043585e50ef01ad9b576.jpg


e51f9e8e68d69e9afa9d3657d13511ee.jpg

Różnica w budowie się różnią ale zastosowanie to samo chyba ;)

Jeśli set 5.1 to wiadomo że to będą tylne kolumny surround na ścianie za głową, ale już przy secie 7.1
to gdzie je powinienem zamieścić?
Z przodu po bokach czy z tyłu za głową na ścianie czy też tył ale na bocznych ścianach, czy można 4takie kolumny zainstalować czy lepiej dwie i dwie zwykłe????
Podobno też montuje się je ciut wyżej niż zwykłe kolumny na wysokości 160-180cm.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

RAF1977

Banned
Takie kolumny, to ogólnie na surroud a które dokładnie, to zależy od ciebie.

Lolo2 każdy ma swoje widzisie, ja różne rzeczy kupuje używane ale kolumny muszą być nowe.
Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Bali takie głośniki są sprzedawane parami i jeśli są niesymetryczne, to są prawe i lewe lub lewe i prawe. Można je powiesić wg własnego widzimisię.

Generalnie te symetryczne są zalecane jako surround back.

Te niesymetryczne jako surround left i right. Dodatkowo zalecane są do większych sal kinowych gdzie jest kilka głośników na lewej i prawej ścianie. Dźwięk wtedy lepiej się rozprasza.

Niektóre zestawy mają przełączniki bipol-dipol, ale szukając w sieci informacji na ten temat, nie zrozumiałem jaki ma to wpływ na zmianę dźwięku.

Jednak nikt Ci nie zabroni powiesić tych głośników jak chcesz i gdzie chcesz.
Na bazie własnych testów przy mojej kanapie dosuniętej do ściany takie głośniki sprawdzają się bardzo dobrze zarówno jako back oraz jako surround left/right gdzie mój pokój jest dłuższy niż szerszy.

Przy zmianie zestawu na 7.1.4 jako surroundy planuję wykorzystać właśnie bipole.
 
Super dzięki za info.
Tak się zastanawiałem czy one mają jakieś specjalne zastosowanie. Gdzieś właśnie słyszałem iż najlepsze są gdy kanapa przy ścianie jest a one na ścianie za głową.
Czyli najlepiej czy to 5.1 czy 7.1 to najlepiej je mieć za głową niż przed.
A czy to prawda iż muszą być wyżej podwieszane czy mogą być w linii równo z uchem???
Tu są akurat Klipsch kolumny ale widziałem iż inne firmy też robią podobne modele.
No właśnie dipo/bi polarne też słyszałem ale też nie rozumiem tego.
Ps.
Subik mega i chyba na (+) iż przedni br jest ;)
Masz już miejsce dla niego?


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Super dzięki za info.
Tak się zastanawiałem czy one mają jakieś specjalne zastosowanie. Gdzieś właśnie słyszałem iż najlepsze są gdy kanapa przy ścianie jest a one na ścianie za głową.
Czyli najlepiej czy to 5.1 czy 7.1 to najlepiej je mieć za głową niż przed.
A czy to prawda iż muszą być wyżej podwieszane czy mogą być w linii równo z uchem???
Tu są akurat Klipsch kolumny ale widziałem iż też inne firmy też robią podobne modele.
No właśnie dipo/bi polarne też słyszałem ale też nie rozumiem tego.
Ps.
Subik mega i chyba na (+) iż przedni br jest ;)
Masz już miejsce dla niego?


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

U mnie są za głową 50 cm od bocznych ścian (choć drugiej nie ma bo jest wnęka ;)). Na kanapie siądą trzy osoby i nawet te skrajne nie mają głośników w uszach.
Trochę testowo wziąłem Taga Harmony bo wtedy na Klipsche nie było budżetu, choć ślinka leciała. I muszę przyznać, że ta Taga gra świetnie. Gdyby nie to, że fronty tej firmy w ogóle mi się nie podobają to możliwe, że poszedłbym tą drogą.
Jeśli chodzi o wysokość to powiesiłem na wysokości uszu i jest miodzio. Jeśli system jest z atmosem to surroundy nie mogą wisieć zbyt wysoko, gdyż dźwięk zleje się z sufitowym.
Jeśli NIE planujemy Dolby Atmos, to ja powiesiłbym boczne głośniki na wys 1,5 m a tylne na wysokości uszu.

Niebawem i tak będę musiał podnieść swoje do góry bo wjedzie kanapa z wyższym oparciem.
Tak więc jakieś 10 cm głośniki pójdą do góry. Zamontuję je najniżej jak się da, 2-3 cm nad oparciem.

A subik dziś się wygrzał. Młody oczywiście nie wytrzymał i zaliczył szybkich bez kalibracji ;)
Ja się za niego wezmę po świętach. Znajdę mu jakieś miejsce, choć nie mam zbytniego pola manewru.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratuluję suba, dobry wybór szczególnie dla sąsiadów.. ;-) czekam na recenzję z jego pracy po świętach. .. ;-)
 
Do góry