Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

lg oled 65

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Jul 2015
20-05-2016, 19:30
Domyślnie

Ładny salonik, jaką masz odległość z kanapy siedząc na wprost do tv?
Odpowiedź z Cytatem
Pakolo jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Senior Member

Meldunek: Jan 2015
20-05-2016, 20:55
Domyślnie

Bardzo ładnie. Fajnie to wszystko urządzone. Pogratulować. Ale to kawał pomieszczenia. Odległość od kanapy do frontów wydaje się bardzo duża. Nie brakuje Ci basu w tym pomieszczeniu? Myślę że do filmu to obowiązkowo przydałby się jakiś spory sub.
Odpowiedź z Cytatem
SternQuest jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2007

20-05-2016, 21:41
Domyślnie

Salon ma 6 m i 10 cm długości. Wiec realnie jakieś 5.5 m od oka do TV.
Nawet projektor przeszedł mi chwilowo przez myśl. Patrząc realnie, ceny TV tak spadają, że za kilka lat pewnie 100 cali będzie w cenie dzisiejszych 65. Projektorem wyciągnę niewiele więcej wiec odpuściłem.

Jeśli chodzi o odsłuchy, w kinie rewelacja . Atmos spisuje się świetnie. Tak jak pisał Bipo lepiej byłoby wyciągnąć sufitowe metr do przodu, ale w moim rozwiązaniu, takie umieszczenie głośników też dobrze się sprawdza. To był kompromis: żona - estetyka - i dźwięk. Dodatkowo głośniki bipolowe świetnie budują całą tylną scenę wraz z sufitowymi. Sam nie spodziewałem się tak dobrego efektu.

Jeśli chodzi o suba, na razie nie planuję. Mam tyle basu, że w niektórych testach głośniki drżały chodząc po podłodze. Domyślam się, że sub to zupełnie inne brzmienie, ale na razie nie mam możliwości pożyczyć i przetestować.

Za ścianą mam swój gabinecik i tam poszła druga strefa, steruję ze smartfona lub tabletu. Nawet adapter mogę odpalić tylko przydałby się jakiś murzyn do zmieniania płyt.

Jedynie stereo trochę kuleje, dźwięk mnie jeszcze nie zadowala. Wiem, że Onkyo gorzej wypada od Marantza czy Denona w stereo jednak za sprzęt, który obsługuje drugą strefę nie zabierając głośników atmosowych trzeba dużo więcej dopłacić u konkurencji.
Mam też porządne słuchawki, które tak grają, że wszystkie inne sprzęty, które słyszę w stereo są dramatem.

W Atmosie oglądałem San Andreas, Transformers i koncert The Wall. Atmos jest taką wisienką na torcie. Daje fajne efekty, ale chyba można się bez niego obyć. Gdybym nie robił remontu pewnie nie zawracałbym sobie głowy Atmosem. Jednak przelatujące samoloty lub helikoptery nad głową robią fajne wrażenie.
Dolby Atmos 5.1.2 | TV: Sony KD-65X8505C | Audio: Onkyo TX-RZ810 | Głośniki: Klipsch RP-260F/440C/240S | Canton InCeiling 465 | SUB: Klipsch R-112SW | Gramofon: SONY PS-T30 | BR: Sony UHP-H1 | Projektor: Panasonic PT-AE5000E

Mój salon Audio-Video | A tak to się zaczęło | Galeria
Odpowiedź z Cytatem
DrWredman jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010

20-05-2016, 22:54
Domyślnie

Lipet bardzo fajnie to sobie urzadziles, widać że chciałeś połączyć hobby jakim jest kino domowe z codziennym użytkowaniem salonu tylko pytanie czy z dźwięku jaki teraz masz jesteś zadowolony?
Dlaczego pytam ponieważ moim zdaniem pod względem akustycznym salon wypada ze zdjęć słabo.
Po pierwsze :
- w miejscu pieszego odbicia z kolumny centralnej masz pustą podłogę ponadto w miejscu pierwszych odbić od kolumn frontowych masz dwie komody po bokach, gdzie boczne ich ścianki skutecznie stopują dalsze odbicie w kierunku słuchacza. Jesli chodzi o centrala i odbicia to tutaj zalecał bym większy dywan tak aby nie było gołej podłogi. Jeśli chodzi o komody to zrobiłbym test na lusterko tzn. siedzisz na kanapie a ktoś bierze lusterko i przesuwa po ścianie na której jest komoda. Jeśli zobaczysz w lusterku kolumnę to znalazłeś pierwsze miejsce odbicia dźwięku z kolumny. Tutaj lepiej aby był środek komody a nie jej bok. Tak samo robisz na drugą stronę. Ponadto ten sam myk możesz zastosować do znalezienia pierwszego odbicia od kolumny centralnej względem podłogi. Tutaj przesuwasz lusterko od szafki z kolumna do miejsca twojego odsluchu, jak zobaczysz kolumnę w lusterku to w tym miejscu powinien być dywan a nie pusta podłoga. Odnośnie dywanu zalecany gruby typu shaggy 40-50mm włos.
- po drugie kolumny masz wciśnięte pod samą ścianę co skutecznie ogranicza ich granie, wystarczy jak dasz je troszkę do przodu tak aby frontowa ściana kolumny była przed rtv-ką.
- po trzecie przy odsłuchu stereo masz tzw tunel w pokoju pod względem ustawienia frontów a miejsca slychacza czyli o scenie stereo w takim ustawieniu możesz zapomnieć, niestety tutaj ciężko Ci coś doradzić bo to salon dzienny....
Sorki za kilka uwag ale jak będziesz chciał to wprowadzisz je w życie i może coś będzie lepiej... Ps. Odnośnie atmosa to już kiedyś rozmawialiśmy co i jak...
Mam jeszcze pytanie jak montowane były sufitowe, czy robiłeś zabudowę pod głośnik, wygluszenie itd. Czy montowane tylko do otwotu w regipsie.. ?
Kino: 4K HDR DTS X/DOLBY ATMOS 5.2.4 JVC-RS540 -kalibracja Maciej K wg.ISF,THX., 130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned referenc, Denon AVR-X6200W, OPPO UDP 203, Heco Celan GT 42, Heco MS200F, SVS SB 2000x2 szt.-Kalibracja dźwięku wg. THX I HAA CinemaPro
Stereo: Denon PMA 2020ae, Denon DCD 1510ae, Heco Music Style 900, Ad Fontes, Denon 103R, LAR LPS1, Tomanek TAP8, Furutech FP-3TS762/ FP-3TS20, Chord Odyssey 4,
Moja galeria http://www.hdtv.com.pl/forum/1156870-post1.html

Ostatnio edytowane przez Bipo ; 20-05-2016 o 23:59
Odpowiedź z Cytatem
Bipo jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2007

21-05-2016, 00:20
Domyślnie

Bipo
W pełni się z Tobą zgadzam. Może na zdjęciu tak widać, ale fronty są odsunięte od ściany ok 30 cm. Prawy nie ma żadnych przeszkód bo prawa komoda jest głębiej. Lewy lekko trafia w drugą komodę, a właściwie w jej kant, a to jest jakieś 2 m miedzy glosnikiem a komodą. Tu tragedii nie ma. W poprzednim ustawieniu salonu przed remontem prawy głośnik miał przed sobą tę samą komodę ale w odległości 50 cm. Rozwalało to całą radość z kina domowego, nawet amplitunera nie uruchamiałem, bo wolałem puścić dźwięk z TV niż kaleczyć uszy. Teraz powróciła chęć oglądania kina w domu, bo różnica jest kolosalna. Sprzęt też już nie taki jak ten sprzed 10 lat.

Akustyka pomieszczenia jest jeszcze dość sucha i tak jak piszesz, grubszy dywanik jest w planie zakupowym, a właściwie wymiana wszystkich dywaników w salonie. Przybędzie też trochę bibelotów na półkach.

BR też w planie zakupowym, bo PS3 już nie przystoi, a poza tym buczy w nim napęd. Czekam tylko czy Onkyo wypuści BR UHD i w zależności od ceny podejmę decyzję.

Ale testu z lusterkiem nie znałem. Spróbuję i zobaczę jak to ... widać.

Kompromis: Salon - Kino - żona jest nie lada wyzwaniem.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi. Lepsza konstruktywna krytyka niż buziaczki z zamkniętymi oczami .
Dolby Atmos 5.1.2 | TV: Sony KD-65X8505C | Audio: Onkyo TX-RZ810 | Głośniki: Klipsch RP-260F/440C/240S | Canton InCeiling 465 | SUB: Klipsch R-112SW | Gramofon: SONY PS-T30 | BR: Sony UHP-H1 | Projektor: Panasonic PT-AE5000E

Mój salon Audio-Video | A tak to się zaczęło | Galeria
Odpowiedź z Cytatem
DrWredman jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

21-05-2016, 07:08
Domyślnie

Ja też gratuluję. Ładnie i elegancko. Co do uwag to Bipo chyba wyjaśnił wszystko.
Mam sugestię. Wklej tu swój link do postów, gdzie pokazywałeś sukcesywnie postępy z remontu. To może się przydać innym
Dolby Atmos 5.0.2/5.1.2 i pomoc w rozstawieniu i wyborze głośników surround

Nie wolałeś na tyły czego z jednej serii? Canton ma fajne płaskie ścienne.

Chyba, że koniecznie chciałeś grające na boki?

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3 MC Apheta 2, Bluesound Node 2i, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria

Ostatnio edytowane przez krzysztofradio ; 21-05-2016 o 07:11
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010

21-05-2016, 07:32
Domyślnie

Kompromis: Salon - Kino - żona jest nie lada wyzwaniem.***
Oj skąd ja to znam.... wiesz za łatwo by było bez ostatniego kompromisu.... a tak mamy nie kiedy skuteczny hamulec kolejnego pomysłu....
Kino: 4K HDR DTS X/DOLBY ATMOS 5.2.4 JVC-RS540 -kalibracja Maciej K wg.ISF,THX., 130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned referenc, Denon AVR-X6200W, OPPO UDP 203, Heco Celan GT 42, Heco MS200F, SVS SB 2000x2 szt.-Kalibracja dźwięku wg. THX I HAA CinemaPro
Stereo: Denon PMA 2020ae, Denon DCD 1510ae, Heco Music Style 900, Ad Fontes, Denon 103R, LAR LPS1, Tomanek TAP8, Furutech FP-3TS762/ FP-3TS20, Chord Odyssey 4,
Moja galeria http://www.hdtv.com.pl/forum/1156870-post1.html
Odpowiedź z Cytatem
Bipo jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
dolby atmos, onkyo tx-nr646, sony kd-65x8505c

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania