[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

lobos

New member
Bez reklam
Lipet, jednak te kilka godzin spędzonych na testach nie poszło na marne ;-)
Subik masz konkretnych rozmiarów, więc nie dziwię się, że oczekiwałeś od niego "wrażeń" :)
Ważne, że udało się uzyskać odpowiednie ciśnienie o które Ci chodziło ;-)
Wiele osób to przerabiało a bardziej doświadczeni od zawsze powtarzają, że suba jest najtrudniej odpowiednio ustawić.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z subem niestety trzeba trochę powalczyć żeby tworzył spójną całość z resztą. Pokrętło low-pas powinno być odkręcone na maxa, czyli w trybie direct jeśli kalibracja przeprowadzana jest z poziomu amplitunera, bo i tak odcięcia dokonujemy w zakładce crossover. Skoro kalibracja ustawiła Ci go na -2db, to znaczy że głośność na subie miałeś prawidłowo skręconą. Problem pozostaje tutaj jeden, a mianowicie jak już wspominałem - fale stojące. Proponuję, żeby Kolega przerobił lekturę w tym zakresie. Kręcenie pokrętłami "phase", "cut of" i "gain" nic tu nie pomoże, bo do tego służy pokrętło o nazwie "boundry gain compensation" (ja akurat mam tą funkcje w ampli). Problemem nie jest sub, a akustyka i od tej strony proponowałbym podejść do tematu. Drąż temat i się nie poddawaj, a zapewne nadejdzie dzień, w którym doświadczysz seansu z masażem bez dudnienia ;)
 

DrWredman

Active member
Z akustyką wiele nie da się już zrobić, choć większa kanapa zaraz zapewne coś zmieni.
Już miała być więc pewnie wjedzie w ciągu tygodnia.
Sub ma niestety standardowe możliwości regulacji.
W amplitunerze poza odcięciami też nie ma żadnych ustawień.
Ale poddać to ja się na pewno nie poddam ;) bo już jest bardzo dobrze więc może być tylko lepiej. ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
W sieci jest podany schemat dla długości i szerokości pomieszczenia, na podstawie którego można dowiedzieć się, jak częstotliwość w naszym pomieszczeniu sprawia problem i możesz spróbować zwykłym equalizerem ją zdławić do poziomu, przy którym dudnienie przestanie być dokuczliwe. Wyjściem może być też oddanie suba jeśli jest taka możliwość i zakup takiego który będzie miał w/w funkcję, bo jak jest problem z akustyką to każdy sub zadudni tak samo bez odpowiedniej korekcji.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
W sieci jest podany schemat dla długości i szerokości pomieszczenia, na podstawie którego można dowiedzieć się, jak częstotliwość w naszym pomieszczeniu sprawia problem i możesz spróbować zwykłym equalizerem ją zdławić do poziomu, przy którym dudnienie przestanie być dokuczliwe. Wyjściem może być też oddanie suba jeśli jest taka możliwość i zakup takiego który będzie miał w/w funkcję, bo jak jest problem z akustyką to każdy sub zadudni tak samo bez odpowiedniej korekcji.

Dzięki Drunk, poszukam i poczytam.
Nie oddam. Nie oddam ;)
Jeszcze za mało czasu poświęciłem na ustawienia, a widać, że SUB ma potencjał. ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że kanapa też wiele nie pomoże, gdyż fale stojące gromadzą się w rogach pomieszczenia i najlepiej byłoby je zaszpachlować na okrągło ;)

Są też do kupienia specjalne "ozdobne" pułapki basowe do wklejenia w narożnikach.
 

DrWredman

Active member
Onkyo wyjechało w lepsze ręce więc czas na zapowiedzianego Marantza, tylko którego?
W grę wchodzi SR6011 lub SR7010 gdyż są zbliżone cenowo.

Oba dadzą się rozbudować do 7.1.4
Oba mają drugą strefę.

Siódemka ma dodatkowy wyświetlacz, który w większości i tak zapewne będzie zamknięty.
Ma też trochę więcej mocy i 3 wyjścia HDMI.

Poza tym nie znalazłem istotnych różnic.

Jeśli chodzi o moc to oba zapewne dadzą radę, biorąc pod uwagę fakt, że mam już PM7003, którego na razie podłączę jako końcówkę na fronty.

Który byście radzili zakupić?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym papierkowym porównywaniem to byłbym ostrożny, często mimo niemal identycznych parametrów już przy odsłuchu wychodzą drobne różnice.
Miałem wszystkie Marantze to coś nieco wiem.
Nie słuchałem 6011, więc musiałbym zestawić i porównać czy oby na pewno nie ma w brzmieniu czegoś na plus. Często niuanse.
Ja osobiście brałbym 7010.
 

tomektre

New member
Witam,
Jako, że poruszony został temat 7010, zechcę się podłączyć.
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy wybrać Yamahę np 1060, czy jednak nie lepiej iść w Marantza. Kolumny frontowe podłączone są do PM 8005, więc może lepiej przy takim połączeniu wybrać jedną markę, a nie mieszać?
Wiem, że odsłuch jest najważniejszy:)
I przy okazji pytanie do posiadaczy Marantza 7009/10/11 - czy wiatrak jest słyszalny? W teście z gazety audio recenzent pisze, o tym, że wiatrak lubi się włączyć i go słychać.
Często słucham cicho nocą, dobrze by było, aby nic nie zakłócało spokoju.
DrWredman sorki, to chyba Twój temat, ale przynajmniej może się dowiemy czegoś nowego o ampli Marantza.
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam,
Jako, że poruszony został temat 7010, zechcę się podłączyć.
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy wybrać Yamahę np 1060, czy jednak nie lepiej iść w Marantza. Kolumny frontowe podłączone są do PM 8005, więc może lepiej przy takim połączeniu wybrać jedną markę, a nie mieszać?
Wiem, że odsłuch jest najważniejszy:)
I przy okazji pytanie do posiadaczy Marantza 7009/10/11 - czy wiatrak jest słyszalny? W teście z gazety audio recenzent pisze, o tym, że wiatrak lubi się włączyć i go słychać.
Często słucham cicho nocą, dobrze by było, aby nic nie zakłócało spokoju.
DrWredman sorki, to chyba Twój temat, ale przynajmniej może się dowiemy czegoś nowego o ampli Marantza.

Marantz z wiatrakiem ?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Zadziwiło mnie to trochę 7009 i 7011 nie ma wiatraka .Jest tu sporo 7010 zaraz ktoś potwierdzi czy mają takowe. Z fotki jasno wynika że jest.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja mam 7010 ale szczerze pierwsze slysze ze wiatrak halasuje. Wiec wniosek jeden nie halasuje.

Ale dla pewnosci poslucham. Za dobra godzinke bede mial czas to postaram najpierw zagrzac ampli a potem posluchac muzy bardzo cichutko.
 
Do góry