[Nasze Zestawy AV] moj zestw audio-video w bloku

artiz_

New member
Bez reklam
8dfab9626e88eb99ccb69246c37efc04.jpg
51b9d0b1cac9d9e31d985131863b588c.jpg


Panowie mam pytanie. Zastanawiam sie nad zamontowaniem głosnikow do zabudowy w szafce w ktorej jest projektor. Ponizej centralnie nad kanapą znajduje sie ta szafka
Amplituner ktory posiadam obsługuje dolby atmos. Czy warto się wogle brac za taki eksperyment? Co o tym sadzicie?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm, możesz spróbować. Nie będzie to zgodnie ze sztuką, ale nie jest powiedziane, że nie może być lepiej.
Tyle, że na Twoim miejscu (jak już) to wrzuciłbym tam typowe skrzynki w zabudowie, jak wrzucisz instalacyjne to nie będziesz miał odpowiedniego wytłumienia i będzie to ledwo plumkać.
 

artiz_

New member
Bez reklam
aa3d222eec15a2759f287c6e9a3e5c32.jpg

Jeden z kolegow naszego forum taki sposob uzył u siebie.
Ja wolałbym wrzuciv głosniki instalacyjne. Tzn wyciac 2 otwory na skrajnych krawedziach szafki włozyc głosniki,zakryc biała maskownica a od srodka włozyc jeszcze 1 plyte wiorową zakrywaja "dupę" głosnika i instalacje(pudło rezonansowe),pomiedzy jedną płytą a drugą włozył bym watę mineralną.
Pytanie czy zda to egzamin? Czy z głosnikow do atmosa bedzie wydobywał sie dzwiek tylko gdy puszcze płyte z atmosem?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Artiz, STX wypuścił resztę kolumn Electrino do kina.
Wiem. Czekam az ktos kupi i opisse czy warto,chetnie bym wymienił "tyły" i centralny a i subufer tez by sie przydał l,niestety z ceną tego ostatniego trochę popłyneli w stosunku do poprzednich swoich produktów

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sposób z wygłuszeniem też do zrobienia, ale po co się bawić bez pewnych efektów jak można włożyć całe skrzynki i licować z półką.
Wizualnie będzie to samo, a efekt może być o wiele lepszy.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Jak włoze skrzynki do szafki to bede miał poł szafki zapełnione,a w srodku mam projektor,filmy na płycie i 2 laptopy. Pozatym w srodku jak zrobie własne skrzynki to bedzie wygladało to niezle rowniez w srodku. Na łaczenie płyt wiórowych moge jeszcze uszczelnienie dać z mat bitumicznych.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Pytanie tylko czy Atmosie usłysze cos nowego? Czy warto sie w to bawic?

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.
Mogą być całkiem fajne wrażenia lub niewypał.
To tak jak z 7.1, wszystko zależy od ustawienia.
Zdejmij boczne i podwieś na próbę. Ustaw jakąś ścieżkę z sufitowymi efektami i będziesz coś już wiedział (słyszał).
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.
Mogą być całkiem fajne wrażenia lub niewypał.
To tak jak z 7.1, wszystko zależy od ustawienia.
Zdejmij boczne i podwieś na próbę. Ustaw jakąś ścieżkę z sufitowymi efektami i będziesz coś już wiedział (słyszał).
Ok. Tak tez zrobie:)


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Nie mam pojęcia! Nie porownywałem ich ze sobą. Zreszta b.duzo zalezy od tego pod co bedą podłaczone

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Panowie nadszedł czas na wzmacniacz do STX kino donowe juz mi nie wystarcza do STEREO. Moj amplituner denona nie posiada pre-out. A przekładanie kabelka głosnikowego to nie dla mnie.
Myslałem o wykonaniu przełacznika.
Czy ktos z was ma taki ? Myslałem o wykonaniu go samemu. Co o tym sadzicie? A moze wykonqć dzielnik napiecia?
95778c7326b1831118beacd0e5932557.jpg


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Do góry