[Nasze Zestawy AV] Mój kinowy salon

DrWredman

Active member
Dziś zrobiłem u siebie pierwszy test na transformersach 4 i wychodzi na to, że warto iść w 7.1
Szczegóły później opiszę w swoim wątku bo to jeszcze nie koniec testów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziś zrobiłem u siebie pierwszy test na transformersach 4 i wychodzi na to, że warto iść w 7.1
Szczegóły później opiszę w swoim wątku bo to jeszcze nie koniec testów.

Hej proponuje zrobić testy na rożnych filmach bo Transy to są specyficzne.. na dłuższa metę takich filmów za długo się nie poogląda bo ile można oglądać cały czas rozpierduchy... ale jak masz miejsce na 7.1 to pewnie że generalnie warto - tym bardziej jak masz kasę na głośniki.. i nie stanowi to dla Ciebie problemu..
 

krystiano8

New member
Panowie mam podobny dylemat. Mój salon będzie wyglądał nastepująco.
boczne sourandy nie beda w jednej lini i pytanie czy amplituner z Audyssey MultEQ da rade ustawić odpowiednio lewy boczny...hmmm??? Salon ma 28 m2
 

Attachments

  • Salon5.1.JPG
    Salon5.1.JPG
    101 KB · Wyś: 39

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak obiecałem, tak zrobiłem.
Zakupiłem na testy dwie kolumny typu flat wraz z przewodem.
Pierwsze testy poczynione, niestety zbyt wcześnie na jakiekolwiek opinie. Jedyne na co od razu zwróciłem uwagę to fakt, że przy ścieżce DTS HD MA 5.1 moja yamaha nie upmixuje do 7.1. Czy to normalne? Znacznie mniej jest filmów na rynku wydawanych w 7.1 co mnie martwi. Przy ścieżce 7.1 grają oczywiście wszystkie głośniki i wydaje mi się, że jest "pełniej" na tyle.

adult photo sharing

adult photo sharing
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj wykonałem kilka testów. Analizowałem 3 konfiguracje głośników:
1. Głośniki surround back we wcześniejszym miejscu surroundów - odległość między nimi ok 2,5m (wys. 1,7m).
2. Głośniki surround back na wysokości podobnej co powyżej, lecz węziej - odległość pomiędzy ok 1,6 m
3. Głośniki surround back w odległości od siebie 1,6 m, lecz umiejscowione na wysokości słuchu.
Na pierwszej ilustracji zobrazowałem konfigurację nr 1, a drugiej konfiguracje 2 i 3.
uploading images
windows 7 print screen



uploading images

screen shot on pc

windows 7 print screen


Do testów użyłem filmu Na skraju jutra (DTS HD MA 7.1).
Najlepiej z opisywanych konfiguracji wypadła konfiguracja nr 2. Wszystkie 4 tylne głośniki bardzo dobrze się zgrały, przy niektórych efektach bardzo dobrze słychać było pracę tylnych surroundów.
Następna w klasyfikacji jest konfiguracja nr 1. W tej konfiguracji głośniki surr i surrB są nieco za blisko siebie i można odczuć lekką "dziurę" na tyle.
Najgorzej wypadła (jak dla mnie) konfiguracja nr 3. Głośniki surrB niemalże atakowały moje uszy, co powodowało, że podświadomie skupiałem się tylko na nich.
Podjąłem decyzję, że 7.1 jednak zostaje. W moich warunkach nie występuje przepaść pomiędzy 5.1 a 7.1, gdyż trochę brakuje miejsca na rozstawienie kolumn, lecz niewątpliwie jest lepiej. Podpowiedzcie mi natomiast jak to jest z tym upmixem do 7.1. W przypadku sygnału źródłowego 2.0 nie ma problemu, gdyż Neo6 upmixuje, lecz w przypadku sygnału DD lub DTS 5.1 tylne surroundy nie grają.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Nie wiem jak Twoja yamaha, ale u mnie bez problemu upmixuje każdy kodek do 7.1, jak i w drógą stronę materiał zapisany w atmos lub auro downmixuje do 7.1. Sprawdz w instrukcji lub necie.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Instrukcja nic nie mówi. Tzn, przy programie typu: "Movie" upmixuje, ale mam wrażenie, że odczuwam stratę na jakości dźwięku. Ponadto z ampli znika napis DTS HD/DOLBY TRUE HD, co w moim rozumieniu oznacza, że ampli nie dekoduje kodeka HD, tylko przetwarza go na stratny..... Przy trybie SUR. Decode działało to dotychczas tak, że po podaniu sygnału 2.0 upmixowało do 5.1, przy 5.1 HD przełączało na kodek HD, a 7.1 HD downgradowało do 5.1 HD. Po dołożeniu 2 głośników już nie chce to działać w drugą stronę...
 

darekguma

New member
Bez reklam
sprawdziłem do pewności, sygnał np. DD 5.1 upmix w każdym trybie do 7.1, tak samo sie ma dla DTS i DTS-HDMA. Upmix w mojej yamaszce załącza się w opcje->extended souurond ex/es na on, ta opcja u mnie załącza upmix do 7.1
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwsze testy ATMOS poczynione.
Z lenistwa nie chce mi się bawić w remonty sufitu i budowanie skrzynek dla Cantonów, więc kupiłem Bose Freespace 16EU.
Powiem szczerze, że o ile przy słuchaniu muzyki uszy krwawią, to do Atmosa są niemalże stworzone. Rewelacja.
Nie wiem jeszcze które w konsekwencji sobie zostawie, ale BOSE jako sufitowce mogę śmiało rekomendować, jeśli ktoś nie wie na co się zdecydować.

image hosting 30 mb

image hosting 30 mb
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bose fajne, w sumie wyglądają jak lampy, jak dobrze grają to mogą zostać ;)
Dobry patent ; )
Tylko kabelki musisz ogarnąć.
Ja bym je wrzucał w sufit.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mi to kompletnie sie nie widzi, bez zadnej obudowy.

Juz lepiej kupic jakies gotowe "waskie" glosniki z Heco lub Kefa i by bylo po problemie.
 
Do góry