[Nasze Zestawy AV] Mój kinowy salon

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale Panowie, spokojnie :)
To były testy tylko, już dawno głośniki zdemontowane, przewody pozwijane i kalibracja przywrócona na 7.1. :)
Sufit podwieszany będzie na 100%, kwestia czasu, takiej prowizorki jak na zdjęciu nie dopuszczam.
Chciałem po prostu na własnej skórze przekonać się jak wypadnie ATMOS w moim pomieszczeniu.
Niezależnie, czy wygra BOSE czy Canton, będą one schowane w zabudowie KG, a że Bose ma gotową komorę to postanowiłem je podwiesić na hakach i zobaczyć co mają do zaoferowania (dla Cantonów musiałbym kombinować jakieś prowizoryczne skrzynki. Docelowo z sufitu wystawać będą tylko maskownice :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nawet jeśli uszy krwawią przy słuchaniu muzyki to i tak nie ma znaczenia bo przecież nie będziesz słuchał muzyki przez system wielo-kanałowy... chyba że tak lubisz słuchać muzyki.. dla mnie muzyka to tylko stereo i nic więcej...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to niby czemu? Jest cała masa kawałków które lepiej brzmią w wielokanałowym dźwięku. Muzyka elektroniczna szczególnie.
Trzeba mieć odpowiednie nowe tryby w ampli, bo to one robią show.
Starsze ampli leżą i kwiczą w tym temacie, nawet to po naście tyś.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
nawet jeśli uszy krwawią przy słuchaniu muzyki to i tak nie ma znaczenia bo przecież nie będziesz słuchał muzyki przez system wielo-kanałowy... chyba że tak lubisz słuchać muzyki.. dla mnie muzyka to tylko stereo i nic więcej...
Rozumiem, że jeszcze nie słyszałeś Rogera Watersa w atmosie? innych koncertów na blu ray też słuchasz tylko w stereo?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig dla mnie muzyka to tylko stereo - bez względu co słucham.. powiem Ci że np tak jak Ty uważasz pewne sprawy, że to profanacja to dla mnie właśnie muzyka słuchana jest tylko w stereo.. bo reszta to profanacja.. po to są takie firmy jak Accuphase i inne które zęby zjadły sobie na tym żeby muzyka była właśnie w jak w najlepszym wydaniu w stereo..
Ale rozumiem tych co robią inaczej - w końcu to ten co słucha ma mieć radość ze słuchania.. i nikomu nic do tego.. ale jeśli Kolega słucha a uszy krwawią to ja nawet sek. bym się nie zastanawiał nad takimi głośnikami..

Muzyki elektronicznej słucham ale pewnie co innego niż Ty - bo ja słucham np J.M. Jare, albo choćby Tangerine Dream i nie wyobrażam sobie tego słuchać w czymś innym jak stereo.. a czasem jak podskoczę do kumpla to każe mu włączyć gramofon i z płyty żeby posłuchać takiej muzyki.. a wtedy już jest pięknie..

Gerus mam na myśli płyty cd i płyty gramofonowe :- ) bo nie dodałem tego... koncerty oglądam w systemie wielokanałowym..
A ten koncert rozumiem warty grzechu ??
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uszy krwawiły, gdy podpiąłem je pod ampli jako fronty i puściłem w trybie pure direct. Mam przenośny głośnik Bose sounddock (oparty chyba na tych samych przetwornikach) i dźwięk (mimo małych wymiarów) jest bardzo dobry, tutaj obstawiam jednak nieco przewymiarowaną komorę, jak również brak tunelu akustycznego, który jest w sounddocku.
Po zawieszeniu ich na suficie, przeprowadzeniu kalibracji i odpaleniu nowego Mad Maxa, sufit pokazał pazur. Potestowałem jeszcze transy 2, 3, 4, Everest, Epicentrum i Na skraju jutra. Stąd własnie moja rekomendacja, że bose idealnie nadaje się na sufit. Wystarczy rżnąć "dziure" i je montować, bo mają gotową komorę :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
J.M.Jare już mi się dawno przejadł, natomiast Tengerine Dream to jest m.in. to co lubię, także nie ma co gadać. Jest cała masa podobnych brzmień.
Co jest dobre w stereo to jest, nikt tego nie kwestionuje, ale wielokanałowe odsłuchy, są często lepsze. W wielu przypadkach to rozwinięcie stereo, nic więcej.
Nie ma co gadać, wiem co gdzie się dobrze sprawdza. Znam sceptyków którzy byli zapalonymi stereo maniakami i szybko się przekonali, kwestia materiału i sprzętu.
Warto też zerknąć na Lichmond.

Zochu, rżnij dziursko i poka jak to się będzie finalnie prezentować ;)
 

Kamil_89

Member
Tanie te Bose biorąc pod uwagę markę i że są już z obudową, miałeś porównanie z jakimiś innymi ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
J.M.Jare już mi się dawno przejadł, natomiast Tengerine Dream to jest m.in. to co lubię, także nie ma co gadać. Jest cała masa podobnych brzmień.
Co jest dobre w stereo to jest, nikt tego nie kwestionuje, ale wielokanałowe odsłuchy, są często lepsze. W wielu przypadkach to rozwinięcie stereo, nic więcej.
Nie ma co gadać, wiem co gdzie się dobrze sprawdza. Znam sceptyków którzy byli zapalonymi stereo maniakami i szybko się przekonali, kwestia materiału i sprzętu.
Warto też zerknąć na Lichmond.

Zochu, rżnij dziursko i poka jak to się będzie finalnie prezentować ;)

Dlatego zawsze że każdy robi tak jak lubi i co mu sprawia przyjemność :- ) Natomiast z moich znajomych, którzy są takimi typowymi ludźmi, którzy na swój sposób kochają stereo to są wierni i generalnie tylko w tym się obracają.. a film jak chcą obejrzeć to idą sobie do kina .. Powiem Ci po sobie zauważyłem w przeciągu ostatnich 14-15 miesięcy coraz mniej oglądam powtórek filmów z tych co mam.. a w okresie maj - do końca września to nie wiem czy ze dwa trzy razy się zdarzy żebym coś obejrzał co już wcześniej oglądałem..
Zauważyłem również - myślę że każdy ma swoje podejście do tego, że od jakiegoś czasu jest mniej filmów wartych kupienia i żeby kiedyś sobie powtórzyć .. Oczywiście inaczej podejdzie do tematu osoba, która wyłącznie taki czy inny film ściągnie sobie, a inaczej która ma wydać na taki film powiedzmy 90 zł..
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tanie te Bose biorąc pod uwagę markę i że są już z obudową, miałeś porównanie z jakimiś innymi ?

Porównanie miałem takie, że u znajomego testowaliśmy Atmosa na głośnikach sufitowych Monitor Audio CT380 na moim ampli (LX-88) i różnicy wielkiej nie było. Wydaje mi się, że nie ma co szaleć z jakością głośników sufitowych, lepiej zainwestować do lepszej klasy surroundy, tam więcej się dzieje, ale może się mylę :)
Jak dla mnie efekt BOSE jest zadawalający, ale zapewne znajdą się więksi audiofile, dla których głośnik ten będzie niewystarczający.
Polecam mimo wszystko przetestować na swojej skórze, żeby nie było, że Zochu polecał.... :razz:

Finalnie nie jestem jeszcze zdecydowany, mam 4 cantony i 6 Bose, więc coś na pewno puszczę w świat (2 szt. BOSE na pewno sprzedam), a coś sobie zostawię :)

P.S. Muzyki słucham tylko w stereo, z czego głównie w samochodzie. W domu zazwyczaj odpalam ją cicho w tle gdy coś robię, bądź pracuję, więc od sufitowych oczekuję tylko efekciarstwa w kinie :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zochu, u mnie testy atmosowe przebiegały dokładnie tak samo :D
Haki w sufit w kilku strategicznych miejscach i jazda ;)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie.
Planuję instalację głośników dedykowanych do sufitów/ścian Canton Inwall 650. W instrukcji producent podaje, że rekomendowany litraż dla głośnika to minimum 6L. Pytanie do osób mających doświadczenie w robieniu skrzynek pod sufitowce - jakiej wielkości skrzynkę powinienem zrobić. Maksymalny wymiar jaki jestem w stanie upchnąć to ok. 27L.
 

DrWredman

Active member
J.M.Jare już mi się dawno przejadł, natomiast Tengerine Dream to jest m.in. to co lubię, także nie ma co gadać. Jest cała masa podobnych brzmień.

Mnie też już znudzili. Zarówno JMJ jak i TD. Choć próbuję czasami do nich wrócić.

Spróbujcie to, kiedyś już chyba pisałem:
Todd Terje - It's Album Time

dla mnie bomba ;)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fotki dawno poznikały, więc dla odświeżenia wątku wrzucam obecny stan rzeczy :)
Uprzedzając pytania dotyczące zdjęć ekranu - nic nie było photoshopowane ani podkręcane :)















 

DrWredman

Active member
Całkiem fajnie wygląda ta jakość na ekranie.
A jak porównania względem sprzętu u Bipo?

No i jak spisuje się subik po wygrzaniu?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po wizycie u Bipo cały czas kobinuje nad upchaniem większego ekranu :D
Testowaliśmy z Bipo efekt regulacji ostrości w Oppo 203 (odpowiednik Darbee) i efekt widocznej struktury mnie powalił. Po powrocie do domu zacząłem grzebać w ustawieniach projektora i okazało się, że Panasonic też przewidział podobną funkcję, która o dziwo działa naprawdę bardzo dobrze (w mojej ocenie efekt taki sam jak z procesorem Darbee. Nazywa się Detail Clarity. Opis wraz z fotkami porównawczymi w poniższym linku:

https://www.projectorreviews.com/panasonic/panasonic-pt-ar100u-projector-performance-3/

Odnośnie suba - jestem bardziej niż zadowolony. Świetnie wypełnia pomieszczenie i daje bardzo dobry jakościowo, głęboki bas.
 
Do góry