[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Drunk

New member
Bez reklam
Witam wszystkich, oto moja koncepcja domowego "zacisza" kinowego.

Prace trwają od jesieni. Pod młot poszły dwa pomieszczenia, które scaliłem w jedno. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:






















upload pics
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Zapowiada sie ciekawie :D z chęcią bede śledził temat.
A po co oklejałeś profile?? I tam gdzie ekran to ta deska będzie jak zakryta?
 

Rafal7

Banned
No właśnie, te zabudowy na głośniki do Atmosa to genialny pomysł, chociaż zdrugiej strony, jak wchodzą takie pudełka to i kolumny podstawowe by tam weszły
Mimo wszystko będzie zajebiście.

W ten sposób to się okleja profile które montuje się bezpośrednio do ścian, posadzki i sufitu.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja wiem, bo na krawędziowe kleiłem i do ściany, ale w tym przypadku to moim zdaniem nic nie daje
 

lobos

New member
Bez reklam
Drunk bomba! Jeszcze sporo pracy przed Tobą, ale salka kinowa będzie mega!
Jaki metraż całego pomieszczenia?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mógłbyś opisać dokładna budowę skrzynek pod głośniki na suficie. Czy to wg.konkretnego obliczenia pojemności pod konkretny model głośnika czy wysokość boków dobrał tak aby po założeniu głośnika jego powierzchnia była na równo z sufitem oraz wypełnienie na maksa wełna?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Maty wytłumiające wpadły mi w ręce darmowo, więc okleiłem eksperymentalnie. Jutro montaż płyt k-g. Sufit ponadto został uzbrojony pod ewentualny projektor w przyszłości.

Metraż pomieszczenia 24m2, wystawa północna.

Najgorszą robotę mam już za sobą, po zamocowaniu sufitu zostanie już tylko wykończenie ścian i można wieszać tv. Jednak na nowego topowego Onkyo trzeba będzie prawdopodobnie zaczekać do kwietnia/maja.

Pudła wykonałem z płyty OSB 15mm tak, aby wysokością zgrały się z sufitem. Wełna przytwierdzona jest żyłką do każdej ścianki. Ścianki połączone są za pomocą wkrętów i kleju dla szczelności. Jeśli chodzi o kubaturę pudeł to nie sugerowałem się mocą głośnika, a jedynie żeby zmieściły się pod sufitem. Jedynie otwór wycięty jest pod konkretny model.

Będę na bieżąco informował o postępach. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
W tym pomieszczeniu tylko kino. Audio może kiedyś w przyszłości w innym, bo czas na słuchanie muzyki mam głównie podczas prowadzenia samochodu. Zestaw głośników jest i tak typowo kinowy, czyli średnio wypada w stereo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Będzie zacnie!! :)
Bardzo dobrze, że oklejasz wszystkie profile i elementy styku - wyeliminuj wszelkie ryzyko późniejszego brzęczenia, itp. Lepiej dać niż potem żałować. Mój kolega w bloku kiedyś sam robił sufit a nad nim małe biegające dzieci - jak siedzisz u niego w pokoju to można fioła dostać gdy ktoś na górze przebiegnie. Możliwe, że czegoś dokładnie nie dokręcił, ale rezonuje masakrycznie.
Po przykręceniu płyt do profili w miejscach łączenia płyt ze sobą zastosuj piankę - również genialna sprawa
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Panke montażową?? Lepiej najpierw uniflatem a potem uniglatem do szlifowania. Też nie pęknie :)
 

Brutus

New member
Fajny projekt... co do profili, to jak Ci kasy nie szkoda, to wypełnij je pianką.

Krzysiek, co Ty z tą pianką na łączeniach ?

szpaksy będą grały na sto procent...
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Możesz jaśniej z tą pianką w profilach?? Ja psikałem tylko na łączeniach z wieszakami ;)
 

Brutus

New member
Wiadomo, że chodzi o wszelkie łączenia , ale jest ich tyle, że można całe profile zrobić w razie czego ;) ja tak zrobię

Nie wiem też jaką masz tam dziurę po usunięciu ścianki, ale ja bym tam pianki nie dawał.
 
Ostatnia edycja:
Do góry