[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Drunk

New member
Bez reklam
Tak, tylko że bez korekcji(nie mylić z pseudo-korekcją) to jest rozpierdziel pomieszczenia i jego elementów wystroju, a nie granie :)

Korekcja jest łączna dla obu subów, ale u mnie przy symetrycznym rozstawieniu nie ma to znaczenia, bo sprawdzałem każdy osobno i mają taki sam przebieg charakterystyki w korelacji z pomieszczeniem, a nawet jeśli by tak niebyło to też nie ma to znaczenia bo wtedy i tak będą wszystkie dołki i szpilki wygładzone po kalibracji, oczywiście najlepiej jak suby są takie same.

Tobie Lolo też polecam zainwestować w minidps do tego BK to dopiero zobaczysz na co go stać ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak... tylko jaki minidsp kupic? Kompletnie sie na tym nie znam i nawet nie wiem kogo pytac.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Drunk
Skoro już pozbyles się łomotu, pora zapoznać się cichym dusicielem. Masz nowego Poltergeista z 2015r?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Tak... tylko jaki minidsp kupic? Kompletnie sie na tym nie znam i nawet nie wiem kogo pytac.
np cos takiego: https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-24 no niestety z mikrofonem 500 dolców więc tanio nie jest.

Drunk
Skoro już pozbyles się łomotu, pora zapoznać się cichym dusicielem. Masz nowego Poltergeista z 2015r?
Nie jestem jeszcze w pełni obeznany w nomenklaturze audio więc musisz mi jaśniej napisać co mam rozumieć przez "cichego dusiciela" :). Wymieniony film oglądałem, ale na płytce nie posiadam.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
np cos takiego: https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-24 no niestety z mikrofonem 500 dolców więc tanio nie jest.


Nie jestem jeszcze w pełni obeznany w nomenklaturze audio więc musisz mi jaśniej napisać co mam rozumieć przez "cichego dusiciela" :). Wymieniony film oglądałem, ale na płytce nie posiadam.

No to obejrzyj jeszcze raz po tej korekcji, zamiast lomotu, ktorego sie prawdopodobnie pozbyles, poczujesz ze cos Ci skacze po klacie. Oczywiscie mozesz sobie zaaplikowac +6dB dla LFE zeby porownanie z poprzednim stanem mialo sens.

lolo2
https://www.soundimports.eu/en/mini...UZVvDWgW3DPDmBigw8MT0X84d80WaCUAaAk1pEALw_wcB
patrz bundle ponizej
Komplet uzywek (dsp+mic) kosztuje jeakies 130F. Mikrofon mozna odsprzedac, albo pozyczyc, wtedy wyjdzie jeszcze taniej. Do sub/-ow powinen wystarczyc Ci darmowy program REW.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko o co chodzi z tymi 2 wejsciami i 4 wyjsciami?

Ze np. Pod wejscie nr 1 podpinam pre-out Sub1 z ampli. Pod wyjscie nr1 i nr2 moge podpiac dwa suby, ktore skalibruje niezaleznie.

Pod wejscie minidsp nr2 podpinam kanal np. central po pre-out z ampli i na wyjscie nr. 3 podpinam centrala.

Wyjscia nr 4 nie jestem w stanie uzyc.

O to chodzi?


Jest to urzadzenie lepsze od autokalibracji w velodyne spl? Warte swojej ceny? Moze faktycznie bym sie skusil na takie cos jezeli mam miec spokoj z basem u siebie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To nie jest "urzadzanie do autokalibracji". Mozesz stosowac go na rozne sposoby. Poczytaj najpierw. :)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
No to obejrzyj jeszcze raz po tej korekcji, zamiast lomotu, ktorego sie prawdopodobnie pozbyles, poczujesz ze cos Ci skacze po klacie. Oczywiscie mozesz sobie zaaplikowac +6dB dla LFE zeby porownanie z poprzednim stanem mialo sens.
Ok, jak będzie mi z tym filmem po drodze to na pewno sprawdzę.


Tylko o co chodzi z tymi 2 wejsciami i 4 wyjsciami?

Ze np. Pod wejscie nr 1 podpinam pre-out Sub1 z ampli. Pod wyjscie nr1 i nr2 moge podpiac dwa suby, ktore skalibruje niezaleznie.

Pod wejscie minidsp nr2 podpinam kanal np. central po pre-out z ampli i na wyjscie nr. 3 podpinam centrala.

Wyjscia nr 4 nie jestem w stanie uzyc.

O to chodzi?


Jest to urzadzenie lepsze od autokalibracji w velodyne spl? Warte swojej ceny? Moze faktycznie bym sie skusil na takie cos jezeli mam miec spokoj z basem u siebie.
Tak jak na obrazku z linku który podałem. Do wejść wchodzisz z sub1 i sub2, a wychodzisz w miejscu kolumn L/R(tak jak na obrazku) i to cała filozofia podłączenia. Resztę musisz doczytać. Suby będą kalibrowane osobno, bo głośniki nie będą ponazywane tak jak u mnie, ponieważ u mnie dirac jest skonfigurowany pod Arcama i bierze informacje dotyczące kanałów z amplitunera. W tym minidsp podczas pomiaru będzie po prostu input1/channel1 i input2/channel2 lub jako outputy 1/2/3/4. Poczytaj sobie na zagranicznych forach albo masz jeszcze opcję proponowaną przez kolegę bubafat. Jak subwoofer dudni to oznaka że kalibracja w ampli nie poradziła sobie z korekcją pomieszczenia, a jak mamy lepszego suba to raczej chcemy żeby ładnie masował zamiast irytować, więc na pewno warto coś z tym zrobić ;)

ps. Teraz jesteś na etapie budowy, więc kup sobie chociaż zwykły decybelomierz i możesz prostymi metodami (odtwarzając po kolei poszczególne częstotliwość z yt) sprawdzać jak reaguje pomieszczenie i korygować wełnami i innymi ustrojami, bo jak to mówią: "lepiej zapobiegać niż leczyć". Ja u siebie trochę sprawę zbagatelizowałem i teraz i tak musiałem sięgnąć głębiej do kieszeni żeby było dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Nowa zabawka dla urozmaicenia domowej rozrywki:



Tymczasowo postanowiłem zrobić sobie mały odskok od Arcama.

Tak jak w przypadku Arcama wpięty jest tylko kanał C, reszta na końcówkach. Jak na Denona to nawet się nie grzeje przy pełnym ogniu obciążony 4ohmową kolumną przy ustawieniu 8ohm.

W kinie X7200WA brzmi w miarę dobrze, ze względu na mocno obciętą górę można oglądać ciut głośniej, pokutuje to jednak dużo mniejszą ilością słyszalnych detali. Arcam gra bardziej ofensywnie i z werwą ale bez szorstkości i ostrości, jednym słowem jest więcej i lepiej. W recenzjach pisali że 7200 w przeciwieństwie do niższych modeli brzmi bardziej neutralnie i analitycznie z czym nie mogę się zgodzić, bo zmienił charakter brzmienia moich kolumn do tego stopnia że odnosi się wrażenie, że zamiast wstęgi jest bawełniana kopułka. W przeciwieństwie do Arcama który w stereo grał bardzo poprawnie nie psując niczego, to na Denonie brzmi to dla mnie osobiście słabo, bo mało detalicznie i wszystko jest jakby zlane i zamulone. Ogólnie jedyne co jest lepsze w stosunku do Arcama to obsługa i soft.

Ps. Gałki oczywiście plastikowe przy tej cenie katalogowej :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mogles poczekac, teraz wychodza denony na 110 lecie :)

https://usa.denon.com/en-us/110years

Wyglad bajka, cena pewnie tez.


A co do stereo, ja polecam dokupic normalny wzmacniacz i podlaczyc pod preout. Szczerze nie rozumiem ludzi, co maja klocki tak drogie jak ten avr a nie kupia sobie wzmaka za 4k do kompletu aby to gral.

Masz pecha ze czarny kolor, bo brak wzmacniaczy denona 2020ae w czerni, chyba ze slabszego denona 1520ae
 

Drunk

New member
Bez reklam
Do muzyki mam dzielonkę. Denona sprawdzałem w stereo z czystej ciekawości, no i jest to używka za 1/3 ceny katalogowej. Często spotyka się pytania na forum jak dany Ampli gra w stereo, w mojej opinii wszystkie nawet flagowe D/M/P/O/Y grają miernie nawet jako przedwzmacniacz.
 
Do góry