[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Drunk

New member
Bez reklam
Nie sądziłem, że będą Was interesowały zapianowane profile lub goła płyta na nich, więc zdjęć nie robiłem. Jak będzie zagipsowane to coś wrzucę.

Co do wełny, to muszę potwierdzić przypuszczenia kolegi wyżej. Wełny nie napchałem z przyczyn czysto ekonomicznych. Jedna paleta, to mogłoby być mało w moim przypadku, a wiadomo przy ograniczonym budżecie trzeba niestety pójść gdzieś na kompromis, a że w przypadku sprzętu nie zamierzam to muszę odchudzić trochę wykonanie.
 

Brutus

New member
Coś wiem na ten temat bo sam mam demolkę w swojej przyszłej "sali" masz 24 m/2 kupując najtańszą wełnę koszt około 200 zł ;) czy będzie dudnić? czy będzie to słychać? to nie wiem.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sufit właściwy "idzie" pod skosem, tak że w najwyższym punkcie jest 50cm od płyty, a najniższym 10cm. Uwierz mi, to nie jest kwestia 200 zł żeby wypchać tą przestrzeń, gdzie rolka kosztuje 80zł i po włożeniu jej w całości zwiniętej, nawet nie byłoby widać że tam jest ;). Jak dociskam płyty, to na razie nic nie trzeszczy, zobaczymy jak będzie podczas pracy subwoofera.

Teraz nurtuje mnie kwestia baranka w odniesieniu do fal dźwiękowych. Ma ktoś w tej materii jakieś spostrzeżenia, którymi mógłby się podzielić?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak.już założyłeś temat to sie robi foto i daje w temat czy dasz jeden regips czy dwa zawsze widać co robisz. A jak źle robisz to cie ktoś poprawi przy położeniu 3 regipsa a potem czegoś innego.
My tu no większość męskiej widowni jest ciekawa roboty , ja lubie oglądać jak ktoś coś robi :) zawsze można sie nauczyć lub sprzedać jakiś patent

Jak sufit pod skosem czemu nie wyprostowałeś na profliach ??
 

Remipl

Member
Pseudo oszczędność na końcu da Ci pstryczka w nos, to właśnie ta zabawa w detale na końcu daje pełną satysfakcję.
Nurtuje Cię kwestia baranka w odniesieniu do fal dźwiękowych, a nie wypełniłeś sufitu wełną?? Ten baranek to będzie 1 % na plus do adaptacji pomieszczenia a wypełnienie wełną sufitu 90 %.
Czy będzie dudnić po podłączeniu subwoofera?? TAK BĘDZIE!! wiem to z własnego przykładu, dopiero po wypełnieniu wełną po brzegi pustki powietrznej w suficie udało się zniwelować ten efekt.
A tutaj moje spostrzeżenie odnośnie kolejnego detalu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-...i-dzwiekoizolacyjne-w-pokoju-odsluchowym.html

Fajnie, że zamontowałeś skrzynki pod dolby atmos, bo same głośniki wpuszczone w sufit grają jak tanie głośniczki do komputera. Ja dodatkowo pod łączenia strop skrzynki dałem gumę antywibracyjną. To samo na łącznikach.

Przeglądając Twoje fotki zauważyłem, że masz już rozmieszczone głośniki boczne i tylne. W konfiguracji DA,u Ciebie rozmieszczone są za wysoko.
https://www.pioneerelectronics.com/...tmos-Home-Theater-Installation-Guidelines.pdf

Zastosowanie kilku prostych rozwiązań, da większy rezultat końcowy niż pakowanie sprzętu za grubą kasę, który na końcu i tak nie będzie miał szans prawidłowo zagrać w źle zaadaptowanym pomieszczeniu.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w realizacji swojego projektu.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Jak sufit pod skosem czemu nie wyprostowałeś na profliach ??
Strop pod skosem w stosunku do podłogi, a sufit podwieszany jest już równolegle do niej. Miałem na myśli dużą przestrzeń między sufitową.

Pseudo oszczędność na końcu da Ci pstryczka w nos, to właśnie ta zabawa w detale na końcu daje pełną satysfakcję.

Fajnie, że zamontowałeś skrzynki pod dolby atmos, bo same głośniki wpuszczone w sufit grają jak tanie głośniczki do komputera. Ja dodatkowo pod łączenia strop skrzynki dałem gumę antywibracyjną. To samo na łącznikach.

Przeglądając Twoje fotki zauważyłem, że masz już rozmieszczone głośniki boczne i tylne. W konfiguracji DA.
Wiesz... W życiu nie zawsze można mieć wszystko tak idealnie jakby się tego chciało. Wiadomo że nie będzie to pomieszczenie studyjne, a pokój dzienny i jakoś będę musiał przeżyć ten brak wełny. W razie czego to nic straconego, zawsze mogę wezwać ociepleniowca z maszyną do piany ;)

Odnośnie głośników surround, to zdaję sobie z tego sprawę że powinny być niżej i typu direct. Moje są typu di-pole (bo takie bardziej mi odpowiadają w kinie) i zamontowane są zgodnie z zaleceniami dla tego typu głośników.

Tynk baranek mogę mieć za darmo, czyli mam rozumieć że większa granulacja będzie lepsza?
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
:D:D KINO: TV: BRAK, AMPLI: BRAK, PLAYER: BRAK,:D Dobrą sygnaturę masz.:wink:
Chociaż ściany na czarno pomaluj.;-)
 

Rafal7

Banned
Czekaj czekaj, jak wypierniczy sprzęt to nam szczęki palce u nóg po przetrącają :-D
Przecież nie robi takiej salki dla kina od Samsunga :p
 

Drunk

New member
Bez reklam
Pewnie byłbym jedyną osobą w kraju, która ma pokój dzienny pomalowany na czaro (nie licząc satanistów itp.) i osobiście nie miałbym z tym problemu ;).

Co do sprzętu, mam w planie żeby było tak: TV: Sony 75W855C, ampli: Onkyo TX-RZ3000, player: CA CXU, może za parę lat skuszę się jeszcze na projektor UHD.
 

eedviking

Banned
bo Savron to czarny Olek :D
...a jaki ma być Sauron :mrgreen: ;)
Nazgule+na+koniach.jpg
 
Do góry