[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piękny wątek, mam podobne skrzynki.
Granie niebo a ziemia.
Fajnie, że tylu "sufitowców" już mamy na forum ;)
 

Remipl

Member
Dobra robota Drunk , ale sufit musowo wypełnij wełną, a profile pianką montażową niskoprężną. Pustka nad sufitem będzie działać jak pudło rezonansowe.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Posłucham waszej rady odnośnie piany w profilach i wełny. Dzisiaj deszczowo, a do dyspozycji mam jedynie transport z odkrytą paką, więc montaż płyt przełoże na inny dzień. Dzięki za rady.
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
A po co oklejałeś profile??

A uderz u siebie pięścią w ścianke g-k , to usłyszysz po co :roll:

Ja bym zapytał się raczej , dlaczego jeden profil wisi na wieszaku do sufitu , a drugi na wieszaku do profila ?

Bardzo odważnie robisz , przykręcając profil na jeden wkręt samo wiercący , tak samo przykręcając wkrętami w pionie wieszaki do pierwszego profila , wiadomo że one lubią się wyślizgiwać . Pewnie nigdy nic się nie stanie , ale z założenia przy sufitach należy robić z przesadnym bezpieczeństwem . Ja tych płaskich wieszaków i wkrętów używam do stawiania profili pod ścianki , do sufitów raczej pręt z uchwytem , zagięty na końcu , żeby uchwyt się nie zsunął , oraz sztywne łączniki między profilami , a do sufitu kołki metalowe , w przypadku ewentualnego pożaru sufit podwieszony na kołkach plastikowych spadnie w całości . Poza tym te wieszaki z jednym kołkiem na środku pewnie się wygną i opadną bokami w dół jak przykręcisz płyty i całe wypoziomowanie pójdzie Ci w las , a broń boże , żeby zaczęło ci później pękać przy ścianach .

Zdjęcie poglądowe :



Fajnie pomieszczenie , całkiem spore , czekam na dalszy postęp i zdjęcia ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja nie mam ścian z płyt gk. Mam sufity tylko. Pukam ale tylko echo puste, na poddaszu nic nie słychać bo wełna.
Dobrze przykręcone nie maja prawa brzęczeć!!
Na powyższym zdjęciu to strop terriva nie belki drewniane. Tak sie powinno robić fachowo.
Tak jak w temacie na 1 stronie łukasz ma racje. Nie powinno sie tak łączyć, ale jak pianką da i dobrze przykręci wkrętów nie powinno sie nic dziać. Kwestia pożaru to wiesz, już matrix. Ale fakt ja takie profile do wieszaków na min 2 pchełki po każdej stronie a do sufitu na dwa kołki ale nie zawsze

Pręt do wieszania profili tylko na większej odległości od docelowego sufitu.

Normalnie te wieszaki starczają. Na poddaszach tak samo, lub płaskie kręcone do boku krokwi.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Stelażu nie robiłem całego od podstaw, tylko w tej części gdzie się krzyżuje dorobiłem żeby oba sufity wyrównać, bo były na innych wysokościach. To co ja robiłem jest super sztywne, dzisiaj zdublowałem jeszcze ilość pchełek i zapianowałem. Pchełki których używam mają szeroki gwint i jest on do samej główki, więc nie ma żadnego luzu.

Zdaję sobie z tego sprawę że nie zrobiłem tego profesjonalnie, bo nie jestem z resztą wykonawcą, ale na pewno lepiej niż pseudo-fachowcy którzy wykonali pierwszy stelaż przede mną, na szczęście łączyli nitami, a do sufitu metalowymi więc na głowę mi nie spadnie ;).

Piana dała niespodziewanie dobry rezultat w "brzmieniu" profili, zmienił się z "metalowego" na kartonowy".

To co potrafię zrobić sam to robię sam. Za kasę, którą wzięliby fachowcy robiąc tam od "a" do "z", mam już fajnego bd playera typu oppo, chociaż bardziej skłaniam się ku CA CXU.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To co potrafię zrobić sam to robię sam. Za kasę, którą wzięliby fachowcy robiąc tam od "a" do "z", mam już fajnego bd playera typu oppo, chociaż bardziej skłaniam się ku CA CXU.

I o to w tym wszystkim chodzi przyjacielu :blagam: :blagam: :blagam: tylko słuchaj rad tutaj naszych majstrów ;) czasem się przyda wiedza ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Sufit już zamontowany. Teraz już tylko gipsowanie i szlifowanie całości.

Co sądzicie o tynku typu baranek?Czy rozprasza dźwięk w jakimś stopniu? Jaką "granulację" najlepiej zastosować? Mam zamiar zastosować go na ścianie z TV, a pozostałe ściany pozostawić gładkie ze względu na głośniki surround, które są di-polarne.
 

Brutus

New member
Ja proponuję taką granulację ;)
 

Attachments

  • pobrane.jpg
    pobrane.jpg
    11,1 KB · Wyś: 443
Do góry