[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Rafal7

Banned
Co Ci się nie wydaje?
ampli dostaje dźwięk 7.1, jak ma podłączone 5.1 to cztery tylne kanały się sumują do dwóch tylnych.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Manu jest takie jak lubię, czyli przejrzyste, a co najważniejsze 0 smartów i innych śmieci, chciałbym żeby takie menu było w tv, a nie napaćkane kafelków jak w moim soniaku.

Player wstaje bardzo szybko i płyty też ładuje migiem. Dziwie się tylko, że firma Oppo nie zainwestuje w auto-kalibrację, wtedy można by brać wyższy model jako przedwzmacniacz. Kalibracja manualna bez EQ to taka trochę prowizorka moim zdaniem, no chyba że ma się idealne pomieszczenie pod względem akustycznym, to wtedy od biedy jeszcze ujdzie.

Gratulacje.
Przyznam, że mam teraz zagwostkę, bo miałem brać w ciemno Sony X800, ale widzę, że bez testów się nie obejdzie. ;)
Jak masz możliwość to przetestuj, żeby niepotrzebnie nie inwestować w plastikowe zabawki :)

Btw, pokazuje 7.1 a jak ktoś ma 5 to pokaże 5.1 ?? Menu całkiem przyjazne jest :)
Zapewne zadziała to tak jak myślisz w przypadku, gdy wyprowadzimy dźwięk z playera po analogu i pokaże wtedy tyle kanałów na wyjściu ile sobie ustawimy w konfiguracji głośników odtwarzacza. Ja mam 11 kanałów i amplituner odtworzył ten film ze zdjęć w atmosie, także po hdmi player wypuszcza na wyjście tyle ile jest na płycie czyli 7.1 True HD + mata data dla głośników sufitowych. Pewnie gdybym miał 5 kanałów to wypuściłby tyle samo, a downmix odbyłby się w amplitunerze.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
W moim poprzednim TV Panasonic 50st50 nie było tego dziadostwa jeszcze, menu było bardziej przejrzyste i nigdy nie było żadnych problemów z niczym. Teraz dzięki "sprytnym" androidom trzeba co jakiś czas korzystać z funkcji "uruchom ponownie".
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Manu jest takie jak lubię, czyli przejrzyste, a co najważniejsze 0 smartów i innych śmieci, chciałbym żeby takie menu było w tv, a nie napaćkane kafelków jak w moim soniaku.

Player wstaje bardzo szybko i płyty też ładuje migiem. Dziwie się tylko, że firma Oppo nie zainwestuje w auto-kalibrację, wtedy można by brać wyższy model jako przedwzmacniacz. Kalibracja manualna bez EQ to taka trochę prowizorka moim zdaniem, no chyba że ma się idealne pomieszczenie pod względem akustycznym, to wtedy od biedy jeszcze ujdzie.


Jak masz możliwość to przetestuj, żeby niepotrzebnie nie inwestować w plastikowe zabawki :)


Zapewne zadziała to tak jak myślisz w przypadku, gdy wyprowadzimy dźwięk z playera po analogu i pokaże wtedy tyle kanałów na wyjściu ile sobie ustawimy w konfiguracji głośników odtwarzacza. Ja mam 11 kanałów i amplituner odtworzył ten film ze zdjęć w atmosie, także po hdmi player wypuszcza na wyjście tyle ile jest na płycie czyli 7.1 True HD + mata data dla głośników sufitowych. Pewnie gdybym miał 5 kanałów to wypuściłby tyle samo, a downmix odbyłby się w amplitunerze.

Jeden kolega na forum ma 105 i z niego puszcza sygnał na końcówki mocy, mocno chwali sobie to połączenie..:)
Pewnie 205 oppo będzie miała podobne możliwości.
Ponadto fajna sprawa jest możliwość przesuwania napisów na obrazie co w przypadku obrazów 2.35:1 nie martwimy się że będą na czarnych borderach...
Kurcze szkoda że oppo pozbył się derbee....:-( miałem u siebie 103d i na dużym obrazie tj. powyżej 100" robił niesamowitą poprawę obrazu...
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Gdyby jednak dopracowali tą kalibrację i dodali 4 kanały po analogu, to nawet bym się nie zastanawiał, tylko gonił amplituner i brał wyższy model jako pre-amp.

Do darbee zawsze można kupić sobie zewnętrzny duperel więc nic straconego, sam może tak zrobię ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Wygląda na to że DVP-5000S, który by mnie ewentualnie interesował został wycofany z produkcji, może szykują nowy procesor pod uhd? Zaczekamy, zobaczymy.

Our Products
 

Drunk

New member
Bez reklam











Oto efekt wczorajszej zabawy z kablami. Na chwilę obecną 2/11 planowanych. Na zdjęciu model ze stykami rodowanymi. Wnętrze moim zdaniem dobrze wykonane z solidnymi śrubami imbusowymi.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widzę u Ciebie, okablowanie masz schowane w szafce za sprzętem, będziesz to jakoś eksponował, czy raczej dla dobrego samopoczucia?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z tego co widzę u Ciebie, okablowanie masz schowane w szafce za sprzętem, będziesz to jakoś eksponował, czy raczej dla dobrego samopoczucia?
Rozumiem aluzję, ale mimo braku sensu robienia "ładnych" kabli których nie widać, nigdy nie wiadomo jak potoczy się ich dalszy los, więc jak już robić to porządnie. Poza tym nieraz ktoś zapuszcza żurawia za szafkę, a "groźnie" wyglądające grube kable zawsze budzą lęk w sercach potencjalnych początkujących audiofili. :cool:

...a to pudełko w środku to... jakiś filtr, kondycjoner...?
Jest to filtr składowej stałej (DC blocker), wydawało mi się że Kolega jest zaznajomiony z firmą Tomanek. ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
To Borixon, ja tylko teoretycznie ;)
Wydawało mi się że coś takiego u kolegi widziałem:
TAP6.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Drunk takie samo mam zdanie, jak coś robić to najlepiej jak się potrafi... a w końcu jesteśmy na prawie profesjonalnym forum :) choć prawie w tym wypadku robi dużą różnicę. ... fajnie Ci wyszły kable....:bober:
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wielu z nas ciągle coś dopieszcza w swoim systemie, a dział "nasze zestawy" to doskonałe źródło wzajemnej inspiracji i kiedyś do pełnej profeski zapewne dojdziemy ;)
 
Do góry