[Nasze Zestawy AV] Tannoy + Onkyo

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam,

Jak obiecałem fotki Mojego nabytku w komplecie z Onkyo :).

20160220_121916.jpg

20160220_125608.jpg

20160220_125733.jpg


20160220_122004.jpg


Wykonanie :

Generalnie kolumny wykonane są dobrze, jednak w czerni nie prezentują sie tak dobrze jak w kolorze brązowym, jaki widziałem podczas odsłuchów.

Obecnie głośniki się wygrzewają - czekam aż pojawi się bas i przestrzeń na poziomie tego z Sali odsłuchowej.
Oczywiście akustyka zajmę się na nowym mieszkaniu i wtedy zobaczymy co tak naprawdę one potrafią.

Odsłuch :

Tannoy vs Jamo 606 - Przepaść.
Oczywiście Tannoy jest delikatniejszy niż Jamo ale w niema przesadnie generowanego basu scena jest bardzo fajna i trąbki z koncerty Stinga w berlinie ... odżyły :).

Wczoraj oglądałem także Marsjanina i zaskoczyło mnie jak one fajnie znikaja w kinie..
Najlepsze jest to ,że Onkyo zrobiło tym razem dobrą robotę i poprzez AccuEQ dostosowało bardzo fajnie reszte głośników - Central i surroundy , mimo że są całkiem innej klasy i firmy.

Jedyne co zrobie to może zakupie w niedługim czasie Centrala z tej lub lepszej serii- zobaczymy.

Fotki mimo robienia zdjeć Xperią Z wyszły Tragedia..
Jak będę miał czas to zrobię lepsze i podmienię.

Dajcie znac jak wam sie podoba uklad Onkyo+Tannoy :).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze że Tobie pasuje, a innym nie musi :) jak jesteś zadowolony to tylko życzyć dobrych wrażeń...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Najważniejsze że Tobie pasuje, a innym nie musi :) jak jesteś zadowolony to tylko życzyć dobrych wrażeń...

Masz racje.
BTW zdecydowana poprawa jakosci brzmienia i nowy wymiar odbierania muzyki..

Oczywistym jest to , że daleko jest i głośnikom i Ampli do ideału.. jednak przeskok dopiero teraz odczuwam i jest naprawdę super.

Ciekawi mnie tylko porównani Zensor 7 bezposrednio z Tannoy u mnie w domu.
Zensory tez dobrze wypadły na odłuchach , wiec kto wie:).

Pzdr
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolumienki prezentują się naprawdę dobrze, nie wiem jak grają ale podejrzewam że jak byś je kiedyś podłączył pod wzmacniacz pokazały by dopiero na co je stać..;-) Tak jak Lolek wspomniał, ważny aby tobie granie odpowiadało..;-) Nie ma to jak nowy nabytek w domu i czekanie aż się w końcu wygrzeją... miałem tak samo. Moje po miesiącu osiągnęły dopiero barwę odsłuchu w salonie, a tak codziennie je włączałem i sobie grały na godzinie 8.30. Polecam rano włączasz a po pracy jak wrócisz wyłączasz i już po kilku dniach zobaczysz znaczącą różnicę. Na początku też w to nie wierzyłem ale się przekonałem na własnych uszach że jednak to prawda z wygrzewaniem kolumn i ich ułożeniem. Jeszcze raz gratulację nowych zabawek..;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje zakupu. Dość wąsko masz rozstawione kolumny (na oko 1,2-1,4m), ale pewnie wynika to z układu mebli w pokoju. Jak daleko siedzisz od kolumn?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Faktem jest ze sa blisko przez co akustyka kuleje a pozycja odsluchowa nie jest idealna... Jednak jak bede kupowal mieszkanie to pokoj bedzie zdecydowanie wiekszy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak naprawdę to co się rzuca w oczy to bliskość kolumn a reszta jest ok... ale warunki lokalowe często gęsto nie pozwalają nam tego co byśmy chcieli zrobić - niestety.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tak naprawdę to co się rzuca w oczy to bliskość kolumn a reszta jest ok... ale warunki lokalowe często gęsto nie pozwalają nam tego co byśmy chcieli zrobić - niestety.

Dokładnie warunki obecne nie pozwalają na rozłożenie głośników szerzej.
Napewno zmienie to na nowym lokum - ogolnie podejde do tematu od tej prawidłowej strony , czyli pozycja słuchacza, odleglosc glosnikow itp itd.

Mimo wszystko od samgo poczatku czuc przeskok miedzy Jamo a Tannoy.
Kto wie moze kiedys wzmacniacz stereo zawita... jednak na ta chwile o tematach audio nie moge mowic glosno przy mojej lubej ;).

Pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam,

Jak obiecałem fotki Mojego nabytku w komplecie z Onkyo :).

20160220_125733.jpg
Gratulacje :)
Taka mała sugestia.... nie myślałeś aby trochę rozsunąć kolumny, widzę, że z lewej strony masz trochę miejsca, spróbuj trochę pokombinować z ustawieniem. Kolumny bardziej rozstaw, a wtedy TV bardziej centralnie.... no i teraz przy tej kolorystyce biała szafka RTV ciekawie by się prezentowała :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Abdul vel MaLache, wypieprz tą szawkę i wycentruj tego centrala.
Tak być nie może, absolutnie. Tak po za tym, gratuluje ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
@ Henry,

Lewa kolumna jest blisko Szafy , wiec nie mam nawet jak jej rozsunąć.
Jak przeniosę się do nowego lokum to z pewnością je rozstawie - póki co musi tak zostać.

Z tą biała szafka się zastanowię ;).

@ Armanig,

Szafka pójdzie na strzechy - w pierwszej kolejności teraz jest nowe lokum.
Będę działał aby wszystkie składowe kina były odpowiednio zaadoptowane.
W razie pytań się zgłoszę ;).

Dzieki i pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam!

Dzisiaj pod nie obecność domowników postanowiłem sobie trochę odprężyć się przy muzyce.
Podłączyłem pod USB Pendrivea. Kilka utworów :

Pentatonix - Daft punk
Hurts - Happiness
Linkin park - In the end
Cosmic gate - not enough time

I na ten czas oddaliłem trochę miejsce odsłuchowe.
I powiem wam , ze kolumienki są naprawdę fajne.
Grają szeroką scena i rozmachem , faktem jest ze troszkę się gubią w szybkich utworach ale to jest jest w moim przypadku problem z akustyka - w porównaniu w miejscu gdzie je odsłuchiwałem a dom, to przepaść -można wyczuć duże różnice w kontroli basu i odbijających się w przestrzeni wysokich tonów. Detale też są na fajnym poziomie ale nie na takim jak np w MA silver 6 . Glosniki te przypominają trochę Zensor 7 ale mają znacznie szerszą scenę więcej basu i głębszy gdzie Zensor trochę bardziej jest zwarty w brzmieniu i kierunkowy.

I dzisiaj zauważyłem też że Onkyo już w pewnych momentach nie dawało rady..
Moge wyraźnie wyczuć , że scena jest głębsza i detali jest więcej ale z pewnością to ukazałby fajny wzmacniacz i lepsze źródło .. aa no i jakość utworów robi mega różnice w głębi sceny jest to bardzo zauważalne - w przypadku np Jamo , które miałem takich różnic nie mogłem wychwycić.

Czyli do poprawy : Akustyka, źródło , pliki , wzmocnienie.. praktycznie wszystko ale wydaje mi się , że z tych kolumienek można dużo wyciągnąć przy odpowiednich warunkach..

Będę nadal pracował nad tym:)

P.S. Myślę nad porównaniem podobnej klasy audio u kogoś innego aby mieć porównanie.

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Czesc,

Jak pisałem w któryms z postów jestem na etapie remontu nowego mieszkania.
I zaczynam myslec o aranzacji Salonu.

Wiec chciałbym was prosic o prady odnosnie :

1. Jakie kable na tylne głośniki kupić ?
Na tą chwile mam Jamo S60 ale to sie kiedys zmieni , moze seria Tannoy lub Kef R.
czy warto inwestować w super kable czy po prostu jakies dobre OFC?

2. Chce zbudowac system 5.1.2 : i tu pytanie jakie głośniki sufitowe - nie chce wydawac na nie duzych pieniedzy ale zeby efekt byl zadowalajacy , tzn taki ze poczuje róznice.

3. Jak poprowadzić kable : w podłodze czy w ścianie i czy uzywac do tego gniazd czy puścić sam kabel bezposrednio do głośnika ?

4. Jak ustawic fronty : dopiero po tym jak wkleje wymiary pomieszczenia :)

5. Będę robił sufit z podswietleniem i pytanie czy ktos ma z tym doswiadczenie jak budowac taki sufit - przyznam ze nigdy tego nie robiłem.

Dzisiaj zrobie w mare dobre wymiarowanie pomieszczenia i wkleje .

z góry dzieki wszystkim za podpowiedzi :)

pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wrzuć jakiś rzut pomieszczenia i koncepcję jak Ty to na chwilę obecną widzisz.

Bipo na fajnie krok po kroku opisane jak budował swój pokój, kilka ciekawych rozwiązań ma też Caparzo ;)

Co do kabli, to wszystko zależy od budżetu.
Ja osobiście w efektowe nie inwestowałbym dużej kasy, szukaj przyzwoitych 2,5mm.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jutro wrzuce wymiary pomieszczenia i koncepcje.

A co do kabli to tez myslalem z rozsadkiem do 10 zł/m wydaje mi sie max.

jakies propozycje?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja do siebie na tył brałem 2x2,5mm po ok. 6 zł /mb, kupowałem w hurtowni, jedynym założeniem było aby był to kabel miedziany, a nie powlekany jak to często w tym budżecie bywa ;)
Nie pamiętam niestety producenta, jak się gdzieś dokopię do f-ry to dam ci znać ;)
 
Do góry