[Nasze Zestawy AV] Ambitny plan :)

Brutus

New member
Co myślicie o tej cegle... zostawić ją całą , częściowo, a może odpuścić ją sobie, lubię nowoczesne pomieszczenia kinowe i kurde będzie się chyba gryzła ta cegła. Znalazłem w necie kilka tematów z cegłą, popatrzcie i czekam na komentarze ;)

Armanig ogarnij skrzynkę... proszę .
 

Attachments

  • 545be15739fade17e73d476b6f17d5ba.jpg
    545be15739fade17e73d476b6f17d5ba.jpg
    37,3 KB · Wyś: 50
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    34 KB · Wyś: 66
  • telewizor-w-salonie-najciekawsze-1.jpg
    telewizor-w-salonie-najciekawsze-1.jpg
    43,1 KB · Wyś: 60

Henry

Active member
Bez reklam
Ja bym przynajmniej częściowo zostawił....pytanie czy będzie to też pomieszczenie np. do słuchania muzyki, czy 100% kino.
Jeśli to pierwsze, to przy ładnym podświetleniu może wyjść ciekawie ;)
Natomiast przy drugiej opcji- wiadomo, im ciemniej tym lepiej...
 

Brutus

New member
Ciekawostką jest twoja fota ? skąd ona się wzięła.... okna będą zamurowane, więc ciemnia na całego,co do filmów to wiadomo coś się będzie oglądać ale muzy będzie więcej, koncerty, modelki na wybiegu itd :D
 

vectra1

Member
Bez reklam
Co myślicie o tej cegle... zostawić ją całą , częściowo, a może odpuścić ją sobie, lubię nowoczesne pomieszczenia kinowe i kurde będzie się chyba gryzła ta cegła. Znalazłem w necie kilka tematów z cegłą, popatrzcie i czekam na komentarze ;)

Pomaluj ją na biało będzie wyglądała zaje....e, dużo ludzi kładzie cegłę właśnie po to by ją pomalować.
Da się w ten sposób osiągnąć efekt nowoczesności bez niszczenia cegły
049de5f000d6944f9b46be3c4a8539c0.jpg
Jeżeli pomalujesz raz bez dokładnego krycia efekt będzie moim zdaniem mniej nowoczesny
stone-master-loft-brick-white.jpg
 

vectra1

Member
Bez reklam
No jeżeli chodzi o tło dla ekranu/telewizora to faktycznie średni kolor, ale biała cegła coś w sobie ma :) i ja bym jej nie niszczył
 

Brutus

New member
Jestem świadomy co do faktu odzyskania cegły, dzięki, powiedzmy dwustu letniemu tynkowi, jak zachlapię tą cegłę teraz czymkolwiek, to po temacie.

Cegła jest czerwona, jest zabrudzona jeszcze trochę tynkiem co sprawia wrażenie bieli .
 

Brutus

New member
Byłem dziś poczyścić cegłę, idzie tak sobie, powiedzmy jeden dzień, ale z fugą już tak wesoło nie jest będę musiał piaskarkę ściągnąć :) Pokombinuję coś z tą cegłą jak nie wyjdzie, to zawsze można takie pomieszczenie zabudować panelami.... Krzysiek, podałeś mi fajny przelicznik jeśli chodzi o wymiary pomieszczenia akustycznego, kombinowałem, rozmyślałem i niestety będę musiał trochę uciec od Twojego wzorca ;) 4,30 m to max szerokość, ponieważ w tej głównej sali są schody i budując ścianę ( zamiast tej niebieskiej ) maksymalnie przy schodach uzyskuję taki wynik, patrzyłem też na wysokość, czyli 2,5 m, hmm akustycznie pewnie jest idealnie, ale wizualnie dziwnie to by wyglądało...więc wysokość coś w granicy 2,8m główny pułap, wiadomo boki w dół i gwiezdne niebo obniżą jeszcze sufit.
 

Brutus

New member
Dzięki za foty , rezygnuję z cegły, ponieważ będę ocieplał dwie ściany wełną, no i nie pasuje tak szczerze do pomieszczenia typowo przeznaczonego pod KD problem byłby też co zrobić z nowo postawioną ścianą, musiałbym pociąć cegłę na plastry i ją całą okleić żeby pasowała do pozostałych ścian ;)
 

Brutus

New member
Wien, że to forum audiofilskie :p i budowlanka Was nie interesuje :) ale...
Dziś przygotowałem sobie temat, do jutrzejszego wylewania ławy, pod nową ściankę.
 

Attachments

  • 20160204_204639.jpg
    20160204_204639.jpg
    22,2 KB · Wyś: 41
  • 20160204_204658 (1).jpg
    20160204_204658 (1).jpg
    26,3 KB · Wyś: 40

Brutus

New member
Choć szukam monet to z militarki czasem coś wpadnie ;) przy następnych relacjach z placu budowy postaram się te okopy upiększyć militarką ;)
 

Bacuś

New member
Moze troche głupie pytanie z mojej strony ... ale po co ława pod ścianę ? Przecież to nie bedzie ściana "nośna" wiec jaki sens tego przedsięwzięcia ? Chyba ze ścianę z bloczków betonowych robisz ...


Wysłane za pomocą nocnika.
 

Brutus

New member
Mam piwnicę na sklepieniach pod całym domem, tu dokopałem się do ściany piwnicznej na której wyleję ławę /fundament, pod ścianę, która ma 7 m dł i 3,30 m wysokości, więc swoje waży, no i musi na czymś stać. Jak widać na zdjęciach podłoga jest drewniana a pod nią glina z czymś tam jako ocieplenie :) glina zostanie wymieniona na kieramzyt.
 
Do góry