[Nasze Zestawy AV] Ambitny plan :)

Brutus

New member
Ja już jednej córce budowałem domek na drzewie... no i ma już 17 lat, ale jest szansa bo mam jeszcze dwie 5/7 i teraz muszę zbudować :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Savron - Pan ciemności - od kiedy promujesz norki Hobbitów? :D
Boleję, ale Brutus pierwszy już nie będzie:
Wyprawa do Shire, krainy hobbitów nad polskim morzem


Popieram Saurona, mając do dyspozycji takie pole do popisu nawet bym się nie zastanawiał.
99% nas tutaj nie ma takiej możliwości, gnieciemy się w pokojach, "salonach". Raptem kilka osób pokusiło się o odrębną jaskinię typu przeróbka garażu, piwnicy, itp. Nikt chyba jednak nie miał 100% możliwości i wpływu od początku na proporcje ścian. Żal byłoby to zaprzepaścić.
Masz fach w ręku, więc koszty robocizny odpadają, zrobisz to zgodnie ze sztuką. Masz też kawał chałupy, więc nie powinno być żalu za dedykowane jedno pomieszczenie - Pozazdrościć.
Przemyśl to 100 razy!
This is a Man's World!!! :)
 
Ostatnia edycja:

Remipl

Member
Wpisz w google "Magog's Home Theater Nirvana" , zobaczysz jak buduje się kino od podstaw, lub White Oaks Cinema House and Theater Build - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews Uważany za projekt nr.1 w roku 2015. Osobiście bardziej podobają mi się kina wykonane w nowoczesnym stylu, niż te w stylu wiktoriańskim ;)

Masz tam podane, jak poprawić akustykę pomieszczeń oraz na czym polega prawidłowe wyciszenie/wygłuszenie. Jak zrobić gwieździste niebo itd.
Pozdrawiam i życzę ciekawych pomysłów w realizacji swojego projektu.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Przewałkowałem temat Magog'a i tylko powinszować ;) ciekawe jaki będzie efekt końcowy, ale w/g mnie , tym narożnikiem popsuł wystrój, fotele chyba były by lepszym rozwiązaniem ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Remi, Ty nie szukaj po forach, bo u Ciebie już jest bajka.
Warunki perfekto, wysokość/wielkość ekranu to samo, a po zmianach będzie jeszcze lepiej. Dojdzie jeszcze atmos i pozamiatane ;)

Przy okazji, tutaj też gościu działał. Kiedyś wklejałem, ale dla przypomnienia, a mam więcej:
https://www.youtube.com/watch?v=c7pq3wBFAIg
 

Remipl

Member
Caparzo również o tym pomyślałem jak to zobaczyłem, ten narożnik ma się nijak do tego stylu.

Armanig dziękuję za słowa uznania, ale wiesz jak to jest, chłopaki wstawiają coraz to bardziej nowatorskie rozwiązania i apetyt rośnie jak się to ogląda. Głowa pełna pomysłów, trzeba tylko czasu żeby je zrealizować :)
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Dzięki za pomoc ;) na filmikach fajnie to wygląda i można dużo rzeczy podpatrzeć, tylko w moim przypadku trudność jest taka, że teraźniejsze fundusze mogę przeznaczyć na sprzęt i słuchać jak mi brzęczą szklanki, albo na salę... zbudowanie takiej sali profesjonalnej wiąże się z instalacjami różnych urządzeń, np takich jak, kable głośnikowe, których ceny znamy ;) zabudowa głośników itp. Osobiście lubię mieć/ widzieć, bebechy na wierzchu :) czyli, kolumny , sprzęt, fajna szafka.... coś takiego jak kolega Bipo.

Walczyłem dzisiaj w "sali", zbiłem ze ścian stary tynk i rozmyślam jak to teraz ugryźć, na tą chwilę od strony budowlanej... zatrudniłem córkę jako fotografa żeby się Wam tu pochwalić fotkami z demolki , no, ale córka ma iPhone 6S i nie ma możliwości zrzucenia zdjęć na mój kalkulator, dziwna sprawa, jutro zrobię swoim domofonem zdjęcia i wstawię :)

Aaa ;) Armanig, piękne figurki mój temat :)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
No jak przecież srajfon 6 to takie cudo za grubą kase :blagam::popcorn:

Czekamy na foto, bo sam jestem ciekaw jak będzie :) Co do sprzętu, tęż wole jak wszystko widać i bez maskownic :)

Aaa :wink: Armanig, piękne figurki mój temat :)

ps, to nie jego, on nie ma swojej galerii :banned::banned::banned:

a ty masz jakieś ??
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Alea iacta est ;)
 

Attachments

  • WP_20160117_010.jpg
    WP_20160117_010.jpg
    35,2 KB · Wyś: 40
  • WP_20160117_008.jpg
    WP_20160117_008.jpg
    29,8 KB · Wyś: 37
  • WP_20160117_015.jpg
    WP_20160117_015.jpg
    42,3 KB · Wyś: 37
  • WP_20160117_016.jpg
    WP_20160117_016.jpg
    33,1 KB · Wyś: 39

Brutus

New member
Niezły szałas w dodatku z własnym parkiem : )


Park jest ok, staw z wyspą ok , ale dom już nie... wielkie to i kasy woła... kilka lat temu robiliśmy remont całego parteru i była wymiana wszystkich okien ( drewniane 2,500 zł szt ) te dwa okna nie były wymienione z racji niezagospodarowanego pomieszczenia i tak zostało, więc z chęcią je zamuruję zaoszczędzając kilka tysi ;)

Ta ściana niebieska będzie rozebrana , teraz tego nie widać, ale pomieszczenie ma 3 m/ 6.5 m a docelowo będzie miało 4,30 m na 6.50 . wysokość z 3,30 m się zmniejszy.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Savron - Pan ciemności - od kiedy promujesz norki Hobbitów? :D
Boleję, ale Brutus pierwszy już nie będzie:
Wyprawa do Shire, krainy hobbitów nad polskim morzem


Popieram Saurona, mając do dyspozycji takie pole do popisu nawet bym się nie zastanawiał.
99% nas tutaj nie ma takiej możliwości, gnieciemy się w pokojach, "salonach". Raptem kilka osób pokusiło się o odrębną jaskinię typu przeróbka garażu, piwnicy, itp. Nikt chyba jednak nie miał 100% możliwości i wpływu od początku na proporcje ścian. Żal byłoby to zaprzepaścić.
Masz fach w ręku, więc koszty robocizny odpadają, zrobisz to zgodnie ze sztuką. Masz też kawał chałupy, więc nie powinno być żalu za dedykowane jedno pomieszczenie - Pozazdrościć.
Przemyśl to 100 razy!
This is a Man's World!!! :)
Wow! Nie wiedziałem że w Polsce cóż takiego istnieje:) Wiosną obowiązkowe jadę tam. Na 100%. Ale.....strona internetowa nie istnieje.:x. Czyś by pomysł nie wypalił?? :sad:
Park jest ok, staw z wyspą ok , ale dom już nie... wielkie to i kasy woła... kilka lat temu robiliśmy remont całego parteru i była wymiana wszystkich okien ( drewniane 2,500 zł szt ) te dwa okna nie były wymienione z racji niezagospodarowanego pomieszczenia i tak zostało, więc z chęcią je zamuruję zaoszczędzając kilka tysi ;)

Ta ściana niebieska będzie rozebrana , teraz tego nie widać, ale pomieszczenie ma 3 m/ 6.5 m a docelowo będzie miało 4,30 m na 6.50 . wysokość z 3,30 m się zmniejszy.
Piękny las masz. Poezja.
Okna do zamurowania. Nie ma innej opcji. Pokój i tak jest nie duży , a okna tylko przeszkadzają.
 

Brutus

New member
Dom jest z początku 1800 co do wielkości pokoju, to wydaje się on mały na zdjęciach, przez te okna, oczywiście ta niebieska ściana będzie usunięta i pokój będzie poszerzony. Tylko mrozy muszą sobie pójść...

Pytanko, stosował ktoś tynk japoński ? tak z ciekawości pytam .

A to moje figurki ;) mam jeszcze takie panie i tanki 1/35
 

Attachments

  • 20160116_154953.jpg
    20160116_154953.jpg
    22,6 KB · Wyś: 36
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wow! Nie wiedziałem że w Polsce cóż takiego istnieje:) Wiosną obowiązkowe jadę tam. Na 100%. Ale.....strona internetowa nie istnieje.:x.
Osobnej też nie widzę, ale info jest na stronie miasta Sierakowo, jako jedno z kilku atrakcji.
Ty mi nie mów o wycieczce na drugi koniec Polski, bo moja druga połówka jak to zobaczyła to też się jej oko zaświeciło ;)
Ta ściana niebieska będzie rozebrana .
Ufff, coś mi tu nie pasowało :)
Popytaj żeby jajek nie było
Dokładnie, albo zapytaj by mieć spokojne sumienie albo szybko rób co masz robić, najwyżej zawsze możesz powiedzieć, że tak odkupiłeś. Też kiedyś miałem podobny problem. Chciałem ocieplić chałupę z początku wieku o finezyjnym układzie cegieł. Zasięgnąłem anonimowo języka i okazało się, że muszę złożyć wniosek, umówić się z konserwatorem, czekać na odpowiedzi, decyzję, generalnie kilka m-cy minimum. Olałem, cegły skułem, ociepliłem i spokój. Ja nic nie wiem ;)
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Ten dom posiadamy od 1959 r :) i jak działa konserwator mamy już obczajone :-D w tego typu budynkach nie można zmieniać wyglądu zewnętrznego.

Armanig.... ogarnij skrzynkę ;) zapchana
 
Ostatnia edycja:
Do góry