[Nasze Zestawy AV] Onkyo TX-RZ800 & Dali Zensor 7

fade1

Member
Cześć,
dzięki forum spełniłem swoje marzenie i stworzyłem poniższy zestaw.
Przeskok jakości mam spory bo z Solo 5/ Asus Xonar.
Onkyo okazało się dla mnie troszkę skompilowanym sprzętem. Po problemach z ARC aktualnie wszystko działa jak marzenie. Używam Tidala - funkcja Pure Audio dla stereo to bajka. Żona nawet nie drgnie z kanapy- kiedyś kazała mi wyłączać "to pitolenie". Co do filmów BR, oglądam wszystko ponownie -).
Wiem natomiast, że surround`y muszę powiesić wyżej.
Chcę dołożyć dywan, myślę również o panelach akustycznych, pokój raczej jeszcze pusty - mieszkamy tu od wigilii.
14jngx0.jpg


s4b60x.jpg
 

Rafal7

Banned
Ładne to Onkyo :shock:
Ten emblemat z DTS X, Atmos i THX to nalepka czy aluminiowy emblemat?

Widze stand pod tyły z allegro, ja wybrałem inne ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Bardzo ładnie. Faktycznie pokój wygląda na nieduży.
Czemu lewy front jest bliżej a prawy dalej? ;-)
No i ta listwa maskujaca... jakoś tak razi w oczy ;-)
Super tapeta i fajnie wymyśliłeś te stojaki na CD na ścianie :eek:k:
Mam w planach takie same tylko więcej płyt muszę uzbierać :p
Ten Onkyo faktycznie nie taki brzydki... ;-)
 

fade1

Member
okej okej, już odkleiłem. Myślałem że na stałe. Standy z starego mieszkania. głośniki na wiosnę pójdą na ściany.
 

Rafal7

Banned
Jedna rzecz mnie drażni w amplitunerach, czemu robia takie wielkie szybki na wyświetlacz a w rzeczywistosci jest on znacznie mniejszy.Juz ten wyswietlacz mogłby byc tak duzy jak ta szybka.
 

fade1

Member
Dziękuje.
Głośniki są symetrycznie. A listwa to konieczność - ściany z tzw. wielkiej płyty. Kłucie zostawiłem na wiosnę.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dziękuje.
Głośniki są symetrycznie. A listwa to konieczność - ściany z tzw. wielkiej płyty. Kłucie zostawiłem na wiosnę.
W takim razie takie złudzenie na foto ;-)
Ściana jak z betonu powiadasz... Faktycznie nawet niezbyt głęboki sznit to nie lada wyzwanie ;-)
Oczywiście nie chcąc robić masakry z pyłem :)
Ogólnie bardzo ładnie :eek:k: Aha... no i świetny wybór kolumn :p
 

SternQuest

New member
Ładne to Onkyo :shock:
Ten emblemat z DTS X, Atmos i THX to nalepka czy aluminiowy emblemat?

Widze stand pod tyły z allegro, ja wybrałem inne ;)

Naprawdę Ci się podoba? Jeszcze niedawno mówiłeś że to kuchenka mikrofalowa ;)
A tak na poważnie bardzo fajnie to wygląda. Mamy identyczny sprzęt (ampli, kolumny) tylko ja mam w kolorze czarnym.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kabelki w miarę pochowane, schludnie, nie ma nackanych zbędnych dupereli, ustroje akustyczne na płyty br pierwsza klasa no i czywiscie kolorek kolumn i sprzętu odpowiedni. Kolego jak dla mnie zrobiłeś sobie jak na tę warunki bardzo sympatyczny pokoik domowej rozrywki gdzie można coś sobie obejrzeć i posłuchać. Bravo! Pogodzieles swoje hobby z użytecznością codzienna owego salonu co nie kiedy nie jest w cale takie łatwe. Życzę miłych i niezapomniany odsłuchów i seansów.Pozdrawiam.
 

fade1

Member
"Kabelki w miarę pochowane" - miło że takie Spece doceniają moją pracę. Akurat z chowaniem kabelków było sporo roboty - mierzenie, cięcie w listwie. Inspirowałem się oczywiście sprytnym rozwiązaniem z forum - listwa przykręcona do szafki rtv.
2016_01_08_16_43_59.jpg
 
Do góry