[Nasze Zestawy AV] W pogoni za króliczkiem

remiqa

New member
Witam, wraz z kolejną aktualizacją mojego sprzętu A/V postanowiłem założyć nowy temat. Może zacznę od początku




Yamaha rx-v640 i koda av 707 wyglądało i brzmiało to nie ciekawie pewnie za sprawą tych kolumn i m.in. że przyszła na świat moja córka postanowiliśmy sprzedać sprzęt i kupić mniejszy




LG HT 762 TZ W kinie było nawet nawet ale jeśli chodzi o muzykę to było bardzo słabo. Był to zestaw który najdłużej u nas gościł może dlatego że dużo czasu spędzaliśmy na wychowaniu córki i nie było czasu oglądać filmów




Harman kardon avr161+indiana line nota 555+jamo j10 Następna aktualizacja wygląd i w kinie naprawdę nieźle ale jak się później okazało w stereo trochę nudno. Próbowałem trochę je ożywić wzmacniaczem stereo. Zabrałem kolumny do sklepu na testy ale nic z tego nie wyszło po prostu taki mają charakter Decyzja mogła być tylko jedna: Na sprzedaż Cały czas myślałem nad pójściem w dwa oddzielne system do kina i stereo. Było ciężko przekonać żonę no i mały pokój (16m/kw) trochę ograniczał. Po długich negocjacjach dostałem zielone światło ale był jeden warunek, któryś z systemów miał być używany. Jako że więcej słuchamy muzyki (filmy ok 5 razy w miesiącu) wybrałem system stereo nowy a na kino używany i to z budżetem ok 1tyś. zł.




No i udało się :-D
system stereo Onkyo A 9050+ klipsch RP 250F
System kina Onkyo TX-NR 414 + Teufel Concept R Tak tak wiem kolumy w ogóle nie znane ale na olx akurat pojawił się w mojej okolicy w/w ampli za 700zł. i zostało tylko ok 300zł. na kolumny mission impossible dla chcącego nic trudnego kolumny były na olx za 350zł. no i plan był kupić kolumny po ok dwóch lub trzech miesiącach planowałem ponownie negocjować z żoną wymianę na coś lepszego. Kolumny musiałem trochę przerobić ponieważ fronty były stojące a u mnie już nie było na nie miejsca no i kolor brązowy :???:. Podłączyłem i powiem wam szczęka mi opadła nie wiem czy to zasługa onkyo czy te kolumny są niedoceniane (350zł.) ale nie miałem jeszcze tak grającego kina, wszystkie kolumny mają takie same przetworniki jest równowaga totalna efekty to poezja dla ucha i na tą chwile nic nie będę zmieniał w systemie do puki nic się nie zepsuję









Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
Super, białe kino pasuje do mebli, czarne stereo nadaje charakteru. Fajnie to wszystko wygląda. Udane połączenie. Jeżeli dźwięk odpowiada to tylko pogratulować.
 

remiqa

New member
Co możesz powiedzieć o Klipschach ?
Kolumn słuchałem ok 2 miesięcy w sklepach żeby się trochę z nimi obsłuchać ponieważ klipsch ma opinie że gra skrajnymi pasmami, no i może tak jest ale to jest mój dźwięk jego czystość i ilość szczegółów w muzyce to mnie przekonało do nich
 

lobos

New member
Bez reklam
remiqa, kolejny raz gratulacje! :eek:k:
Super wygląda zestawik wraz z całą resztą wystroju. Przytulnie :)
 

remiqa

New member
Super, białe kino pasuje do mebli, czarne stereo nadaje charakteru. Fajnie to wszystko wygląda. Udane połączenie. Jeżeli dźwięk odpowiada to tylko pogratulować.

remiqa, kolejny raz gratulacje! :eek:k:
Super wygląda zestawik wraz z całą resztą wystroju. Przytulnie :)
Dziękuję za dobre słowo przy takiej ilości sprzętu i tak małym pokoju to wyzwanie było duże ale z pomocą mojej żony i tematu "nasze zestawy" myślę że się udało :)
 

katka10

New member
Pogratulować pomysłu, i klasy w aranżacji oraz kompromisu z Ż.
Wszystko wygląda bardzo smacznie :), bez zbytniej nachalności ze strony którego z systemów... Oklaski:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
no ba ;)
Ma się rozumieć ;)
Podobają mi sie watki, na ktorych widać dążenie do celu, stopniową ewolucję
 
Ostatnia edycja:

000HQ150

Banned
Pogoń za króliczkiem to straszna sprawa. U mnie dzisiaj i jutro pojawi się paru maniaków dobrego dźwięku. Już się na to spotkanie cieszę. Będą zabawki pokroju Lamm, Pass, ASR Emitter, systemy aktywne, różne DAC-i w tym najnowsze na USB Amanero, trochę niezłych kolumn. Do tego pojawi się kolega zawodowo zajmujący się profesjonalnymi pomiarami sprzętu i pomieszczeń. Ostatnio w W-wie konfigurował system stereo za około 300tzł, bo profesjonalne studio nie potrafiło tego ogarnąć. To będzie ciekawe spotkanie.
Jeden z kolegów jedzie ze swoim systemem ponad 700km przez Berlin:)
To się nazywa pogoń za króliczkiem.
 
Ostatnia edycja:

remiqa

New member
Pogoń za króliczkiem to straszna sprawa. U mnie dzisiaj i jutro pojawi się paru maniaków dobrego dźwięku. Już się na to spotkanie cieszę. Będą zabawki pokroju Lamm, Pass, systemy aktywne, różne DAC-i w tym najnowsze na USB Amanero, trochę niezłych kolumn. Do tego pojawi się kolega zawodowo zajmujący się profesjonalnymi pomiarami sprzętu i pomieszczeń. Ostatnio w W-wie konfigurował system stereo za około 300tzł, bo profesjonalne studio nie potrafiło tego ogarnąć. To będzie ciekawe spotkanie.
Jeden z kolegów jedzie ze swoim systemem ponad 700km przez Berlin:)
To się nazywa pogoń za króliczkiem.
Cyknij parę fotek ;-)
I dobrze.
A księdzu się po kolędzie nie wygadaj z nazwą sprzętu, bo Ci mieszkanka nie pokropi :razz:
Nie wierzę mam diabelski sprzęt >:) :-D
 
Do góry