[Nasze Zestawy AV] W pogoni za króliczkiem

D

Deleted member 121090

Guest
Tak, bardzo fajne zabawki koledzy przywieźli.
Fajnie się spotkać z ludźmi którzy tyle serca, umięjętności, wiedzy i swojej pracy potrafią włożyć w to hobby. Tem dzielony wzmak lampowy to np. 140kg żywej wagi, dwa lata pracy i ponad 10tzł na same części.Lampy rtęciowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Znamy się z for o tematyce audio. Z niektórymi spotykamy się często a jednego miałem okazję spotkać osobiście po raz pierwszy a znamy i dzwonimy do siebie już ponad trzy lata.
 
D

Deleted member 121090

Guest
To nie są duże pieniądze. To są klocki może tylko trochę droższe od tych najczęściej tu prezentowanych. Te duże paki kosztowały 9tzł. W sklepie trzeba by wydać na podobne brzmienie wielokrotnie więcej. Te fokale na zdjęciu kosztują nowe kilkanaście tysięcy zł, zostały zmodyfikowane, weszło już do nich nowych elementów za prawie 5tzł a w dalszym ciągu nawet nie mogły się zbliżyć do tych dużych pak. Podobnie wzmaki, sklepowe za 20-30tzł da się zastąpić i pobić autorskimi projektami za 4-5tzł. Mieliśmy np. DAC Hegel20. Nowy kosztował 6tzł. Jak go podpięliśmy to grał 5 min i wyleciał. Jak włączyliśmy mój DAC, też robiony za niewielką część tej kwoty to to był pogrom.
To co widzicie na desce przy focalach to DAC jeszcze bez obudowy, to Soekris R-2R Dac z modułem Amanero. Da się go zrobić za 3tzł a sklepowe zabawki korzystające z tych technologii kosztują kilkanaście tysięcy zł.Dodatkowo ten robiony może zawierać korekcję DSP pomieszczenia.
Nie ma tych zdjęciach jeszcze mojego systemu aktywnego z innego pokoju.
Moim zdaniem naprawdę już solidny zestaw da się zrobić za 15-20tzł. Ale to są już naprawdę nieosiągalne dla przeciętnego użytkownika sprzęty w cenach sklepowych.
Trzeba samemu posłuchać, czy kogoś coś takiego cieszy. Mnie odsłuch pak ze sklepu w cenach powiedzmy 10tzł już nie cieszy. Ja się ma porównanie z czymś lepszym to nie wybierze się czegoś gorszego a droższego.
Polecam każdemy wybrać się na odsłuch tego rodzaju sprzętów i samemu się przekonać.
Mieliśmy na spotkaniu człowieka zawodowo zajmującego się sprzetem. Przyjechał ze sprzętem kalibracyjnym i pokazał nam jak brzmi dźwięk stereo bez korekcji i z korekcją DSP. Jak bardzo pokój potrafi zdegradować dźwięk. Ja np. w najbliższym czasie dołożę do mojego zestawu aktywnego moduł DSP z zapisanymi korektami parametrów dźwięku, pochodzącymi z analizy pomiarów dxwięku w pomieszczeniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

remiqa

New member
Zgadzam się w 100% że nie zawsze kasa jest wyznacznikiem jakości wszystko zależy czego szukamy w muzyce. Na własnej skórze przekonałem się że obecny zestaw do kina rozgromił ten poprzedni i to za dużo mniejsza kasę :) Mam kuzyna który zajmuje się trochę dyi audio i twierdzi że już nigdy nie kupi gotowego zestawy ze sklepu ponieważ producenci wkładają tam elementy które można znaleźć np. w pilotach alarmu samochodowego itp. :-o
 

remiqa

New member
Witam, wraz z kolejną aktualizacją mojego sprzętu A/V postanowiłem założyć nowy temat. Może zacznę od początku




Yamaha rx-v640 i koda av 707 wyglądało i brzmiało to nie ciekawie pewnie za sprawą tych kolumn i m.in. że przyszła na świat moja córka postanowiliśmy sprzedać sprzęt i kupić mniejszy




LG HT 762 TZ W kinie było nawet nawet ale jeśli chodzi o muzykę to było bardzo słabo. Był to zestaw który najdłużej u nas gościł może dlatego że dużo czasu spędzaliśmy na wychowaniu córki i nie było czasu oglądać filmów




Harman kardon avr161+indiana line nota 555+jamo j10 Następna aktualizacja wygląd i w kinie naprawdę nieźle ale jak się później okazało w stereo trochę nudno. Próbowałem trochę je ożywić wzmacniaczem stereo. Zabrałem kolumny do sklepu na testy ale nic z tego nie wyszło po prostu taki mają charakter Decyzja mogła być tylko jedna: Na sprzedaż Cały czas myślałem nad pójściem w dwa oddzielne system do kina i stereo. Było ciężko przekonać żonę no i mały pokój (16m/kw) trochę ograniczał. Po długich negocjacjach dostałem zielone światło ale był jeden warunek, któryś z systemów miał być używany. Jako że więcej słuchamy muzyki (filmy ok 5 razy w miesiącu) wybrałem system stereo nowy a na kino używany i to z budżetem ok 1tyś. zł.




No i udało się :-D
system stereo Onkyo A 9050+ klipsch RP 250F
System kina Onkyo TX-NR 414 + Teufel Concept R Tak tak wiem kolumy w ogóle nie znane ale na olx akurat pojawił się w mojej okolicy w/w ampli za 700zł. i zostało tylko ok 300zł. na kolumny mission impossible dla chcącego nic trudnego kolumny były na olx za 350zł. no i plan był kupić kolumny po ok dwóch lub trzech miesiącach planowałem ponownie negocjować z żoną wymianę na coś lepszego. Kolumny musiałem trochę przerobić ponieważ fronty były stojące a u mnie już nie było na nie miejsca no i kolor brązowy :???:. Podłączyłem i powiem wam szczęka mi opadła nie wiem czy to zasługa onkyo czy te kolumny są niedoceniane (350zł.) ale nie miałem jeszcze tak grającego kina, wszystkie kolumny mają takie same przetworniki jest równowaga totalna efekty to poezja dla ucha i na tą chwile nic nie będę zmieniał w systemie do puki nic się nie zepsuję









Pozdrawiam
No już chyba ostatnia aktualizacja, klipsch i onkyo fajnie wyglądały ale o długich odsłuchach mogłem zapomnieć, szczególnie po ok 3 miesiącach kiedy się wygrzały strasznie zaczęły drażnić. No i co? zaczęło się ale tym razem kolumn słuchałem nie w salonie a u znajomych poznanych na innym forum o tematyce audio stereo. Wybór padł na konstrukcje na głośnikach Scan-Speak akustyk-rd12 w wersji DIY i wzmacniacz hegel h80 (oczywiście Dziękuje blackninja z rewelacyjną cenę na hegla)

DSC_0018.jpg



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
No, no...
Jeśli tak gra jak wygląda to GRATULUJĘ!!!
Piękny zestaw. :)
I ten kot w kolorze dywanu:)


ps. tylko zdjęć nie widać.Trza kliknąć.
 

remiqa

New member
No, no...
Jeśli tak gra jak wygląda to GRATULUJĘ!!!
Piękny zestaw. :)
I ten kot w kolorze dywanu:)


ps. tylko zdjęć nie widać.Trza kliknąć.
Dzięki
CO do dźwięku to jest całkiem inne granie niż do tej pory nie zastanawiam się czy basu lub wysokich jest za dużo czy też za mało tylko po prostu odpalam muzykę i słucham :lol: Kot uwielbia ten dywan tylko trzeba uważać bo się zlewa z dywanem i można na niego wejść.
Zdjęcia próbowałem różne linki wstawić ale wszystkie tak się wyświetlają
Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pięknie, kolejna osoba się wyleczyła z klipscha.. ;-)
pierwszy odsłuch i efekt wow a puźniej przy dłuższym słuchaniu zaczyna dźwięk męczyć.... nie martw się wiele osób to przeszło. . ;-)
Odnośnie zdjęć to:
http://postimage.org/
Wybierasz fotkę-rozdzielczość np.1024/768,zaznaczasz bez ograniczeń i dalej,
następnie kopiujesz i wklejasz link z ramki gdzie jest napis: hotlink dla forum (1) do swojego tematu i gotowe.
 

remiqa

New member
Dzięki Bipo już poprawiłem fotki, powiem Ci że jak gdzieś nawet przelotnie słyszę klipsch to głowa się obróci w kierunku dźwięku ale przypominam sobie że to tylko na chwilę tak gra :) taki chyba ich urok
pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Świetnie się to wszystko prezentuje, gratulacje :eek:k:
Coraz więcej osób skłania się ku białemu.
 

remiqa

New member
Świetnie się to wszystko prezentuje, gratulacje :eek:k:
Coraz więcej osób skłania się ku białemu.
Miał być jakiś ciemny fornir ale żona uparła się na biały i musiałem robić w bieli ;-)

Hegel zacny wzmak, szkoda tylko że nie ma wejscia sluchawkowego. Ale pal je licho ;).
Zgadza się
Do słuchawek to raczej brał bym wzmacniacz słuchawkowy ;-) natomiast uwielbiam klocki w tym stylu żadnych zbędnych funkcji które mogą się przydać a nie muszą po prostu dajesz vol+ i działa magia ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Miał być jakiś ciemny fornir ale żona uparła się na biały i musiałem robić w bieli ;-)
Ja już czasem mam dość czarnego forniru i wiecznie widocznego kurzu, mimo, że audiofilskiego :D
za to doceniam białą szafkę, którą ostatnio sobie sprawiłem, myślę, że Twoja żona wiedziała co robi ;)
 
Do góry