[Nasze Zestawy AV] Zestaw budżetowy

Jadaj

New member
W pierwszym poście na forum chciałbym się przywitać i przedstawić mój zestaw.
Jakiś czas temu zmieniliśmy meble, dzięki czemu powstało miejsce na projektor.
Ponieważ żona nie zgodziła się na uchwyt sufitowy to projektor powędrował do kuchni.
Natomiast w związku z tym, że od dłuższego czasu nie możemy wypracować koncepcji jak pokój ma wyglądać po remoncie, to tanim kosztem skleciłem ekran ramowy.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie odnośnie tego co by tu poprawić.
Amplituner mam stary, jednakże z adapterem BT i smartfonem ma ma radio internetowe itp.
Jedyne, co mi aktualnie przeszkadza, to konieczność przepinania kabli HDMI.
DSC08372.JPG

DSC08362.JPG
 

Jadaj

New member
Dźwięk jest na tyle przyjemny, że nie odczuwam potrzeby wymiany sprzętu.
Ewentualnie, jak trafi się w dobrej cenie Tannoy MC to wymieniłbym centralny, żeby mieć komplet Tannoy'ów.
Z drugiej strony żona marudzi, że M1 jako surroundy są za duże, ciężkie i mogą spaść komuś na głowę.
Dlatego drugą opcją, jaką rozważam jest wymiana całego kompletu na Taga 606.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kolumny na plecach raczej złe uatawienie. Moja rada jest taka. Zabierz przedłużacz z mebla drewnianego. Na ziemie z nim.
 

pantomima

Banned
Helo .
Do kuchni Cie zona z projektorem przegonila ?
Jak to przeczytalem to na glos zasmialem !
Wystaw jej kuchenke na balkon ;)
Z jednej str to zabawne , z drugiej jak juz nie podchodzic na wesolo do tego to delikatnie zenujace .

Gratuluje super atmosfery w domu ktora u Was panuje .
Oby tylko zona projektora z garnkiem nie pomylila , na palnik nie wrzucila .
Bardzo fajnie kable ukryles,ftyczki gniazdka zamaskowales ;d
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A ja uważam, że pomysł dobry.
Przy najbliższej okazji dopracuje szczegóły i będzie git.
Pierwsza instalacja, jak kolega pisze, wybacza błędy, a plus za kierunek ;):eek:k:

A co do atmosfery w domu to nie mnie (nam) to oceniać, poza tym nie każdy ma ochotę na robienie salonu audio/video z pomieszczenia, które używane są jako salony, pokoje dzienne.
Chciałoby się powiedzieć, że są tacy, którzy mają jeszcze gorzej, których żony na takie instalacje absolutnie się nie godzą.
 

pantomima

Banned
A ja uważam, że pomysł dobry.
Przy najbliższej okazji dopracuje szczegóły i będzie git.
Pierwsza instalacja, jak kolega pisze, wybacza błędy, a plus za kierunek ;):eek:k:

A co do atmosfery w domu to nie mnie (nam) to oceniać, poza tym nie każdy ma ochotę na robienie salonu audio/video z pomieszczenia, które używane są jako salony, pokoje dzienne.
Chciałoby się powiedzieć, że są tacy, którzy mają jeszcze gorzej, których żony na takie instalacje absolutnie się nie godzą.

Oj przestan sie wczuwac heniek .
Jak chlop chce sobie kino domowe zorganizowac a zona go cisnie , ugniata gdzies po kuchni to cos jest nie halo .
Zreszta ok .Nie wazne .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyznam, że widząc pierwszy raz ten wizjer w ścianie na projekcje, też się uśmiechnąłem.
Taka prawda i nie ma co ściemniać :D
Patent w sumie dobry, jak to wykończy to nic nie będzie widać.
No chyba, że ta "wyrwa" w ścianie to na stałe już ;)

W sumie to się nie dziwie żonce, że się nie zgodziła na projekcje w pokoju.
Pewnie zobaczyła te centralnie powieszone skrzynki na ścianie i stwierdziła basta!
Ja bym nie cudował i je obniżył rozstawiając po bokach.

Jeszcze jedna sprawa, jak projekcja w kuchni, to średnio widzę żywotność.
No chyba, że nic tam nie smażycie, ale już same opary z gotowania będą siadać na sprzęcie.
Pójdzie para z rosołku kilka razy, skropli się i pozamiatane.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chciałem być miły dla kolegi, to mi pojechaliście :(

Zresztą jak napisałem, pomysł dobry, ale z wykonaniem gorzej.
Zresztą wystarczy przejrzeć Nasze Zestawy i zobaczyć jak niektórzy mieli na początku, a jak z czasem się "rozwinęli".
Więc jest nadzieja, że jak zaczyna od takiej instalacji, to z czasem wrzuci fotki znacznie ciekawszego zestawu, lepiej rozstawionego.

Armani, myślę, że nikt rozsądny projka na kuchenką nie wiesza ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armani, myślę, że nikt rozsądny projka na kuchenką nie wiesza ;)

Nie musi, wystarczy, że będzie w kuchni.
Postaw sobie czystą szklankę gdzieś w rogu na szafce wiszącej i sprawdż po kilku miesiącach.
To nie będzie kurz, a osadzający się tłuszcz z oparów.
Mniejsza z tym, dla mnie to poroniony pomysł.
Ja o sprzęty dbam, a kuchnia czy balkon to ostatnie miejsce dla sprzętu, szczególnie z optyką ;)
Miejmy nadzieję, że przynajmniej sprzęt jest odpowiednie zabezpieczony (np. wentylowana szafka)

Ps. Mam tv w kuchni i widzę co się z nim dzieje, a nikt nie pichci całymi dniami.
Dochodzą jeszcze szybkie zmiany temperatur, para, ech.. szkoda gadać ; )
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doradziliśmy
1.Proj z kuchni out. Na dzień dobry ;)
2.Zabudowa wizjera
3.Zmiana rozmieszczenia surroundów
4.Ekran projekcyjny za wysoko (absurd), nie ma mowy o jakości (rozumiem, że przejściowo więc nie ma co strzępić języka).
 

Rafal7

Banned
Panowie nie rozumiecie o co chodzi kolegi kobitce? :)
Projektor sie zepsuje, kobitka dziurę zasłoni obrazkiem, a ta szmate ze sciany sciagnie i na smieci pojdzie :(
 

Jadaj

New member
No cóż. Nie liczyłem na to, że swoim sprzętem wywołam powszechny zachwyt :)

Odnośnie projektora w kuchni i wizjera, to w praktyce okazało się to jak dla mnie rewelacyjnym rozwiązaniem i chwała żonie za to, że nie zgodziła się na uchwyt sufitowy.
Przede wszystkim jest praktycznie niesłyszalny.

Również na początku się obawiałem tłuszczu i kurzu kuchennego, ale ostatnio demontowałem projektor, żeby go wysłać do serwisu i okazało się, że po kilku miesiącach w kuchni wygląda jak nowy.
Uprzedzając pytania: Po instalacji ekranu okazało się, że na dolnej krawędzi obrazu jest zniekształcenie poduszkowe. Wcześniej myślałem, że to wina krzywej ściany.
Zresztą wiele osób ma salony z aneksem kuchennym i jakoś nie słyszałem, żeby nagminnie padała im elektronika.

Satelity na pewno docelowo będą niżej i oddalone od ściany, tylko się waham, między dedykowanymi wieszakami, a stojakami.

Wysokość zawieszenia ekranu jest uwarunkowana wysokością wizjera, a znowu ta, jest uwarunkowana prowadzeniem przewodów elektrycznych w ściance z wizjerem.
Chciałem uniknąć zbyt dużej korekcji trapezowej a całość musiała się zmieścić nad telewizorem.

Tym nie mniej docelowo weźmiemy pod uwagę koncepcję, gdzie ekran rozwijany będzie przed telewizorem, dzięki czemu zwiększy się odległość od sufitu, a nowa dziura na projektor będzie mogła być dużo niżej, gdzie nie ma przewodów w ścianie.
Z drugiej strony obawiam się, że pofalowany ekran będzie mnie denerwował jeszcze bardziej, niż spadek kontrastu spowodowany odbiciem światła od białego sufitu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czy oddanie do serwisu projektora związane było z tymi wygieciami poduszkowymi czy wymiana byla spowodowana jakaś inna usterka ?
Odnośnie tylnych kolumn to moim zdaniem ciężko dostać tak wysokie standy aby tylne kolumny były wg zaleceń 30-60cm powyżej uszy słuchacza. ... Dlatego moim zdaniem dedykowane uchwyty się lepiej sprawdzą.
Odnośnie ekranu i falowania wszystko zależy czy kupisz słabej jakości szmatke czy bardzo dobrej jakości ekran co związane będzie zapewne z większym nakładem finansowym. Przy tanich ekranach, które wykonane są bardzo słabo, użyte części są słabej jakości usterki takie jak; marszczenia i faldowanie powierzchni projekcyjne, awarie systemu rozwijania i zwijania, zawijanie się ekranu do środka, wygieciami kasety i rury nawojowej jest bardzo często spotykane. Trzeba się z tym liczyć że jak chcemy uniknąć ww.problemow musimy troszkę więcej dołożyć.
 
Ostatnia edycja:

Jadaj

New member
Oprócz zniekształcenia poduszkowego, przyczyną wysyłki projektora do serwisu był zielonkawy obraz przy niektórych rodzajach sygnału.
Przy sygnale z komputera pojawiało się to losowo, przy dekoderze DVB-T praktycznie po przełączeniu na tryb 1080p.
Tutaj nie wiem, czy coś wskórają z naprawą, bo przed wysyłką do serwisu sprawdziłem projektor na krótszym kablu HDMI i tego efektu nie było, więc może się okazać, że będę musiał zainwestować w splitter HDMI ze wzmacniaczem, albo lepszy kabel.
Tak to wyglądało w praktyce:
DSC08258.JPG


DSC08259.JPG


DSC08260.JPG


Wygięcie dolnej krawędzi na małym zdjęciu jest słabo widoczne, ale w praktyce w odniesieniu do krawędzi ekranu było denerwujące.
 

Jadaj

New member
Salon doczekał się remontu.
Kilka rzeczy wymaga dopracowania, jak np. fotele ale już jest nieźle.
Część uwag z początku wątku została uwzględniona. Jak pojawią się nowe, to na pewno zostaną wzięte pod uwagę.

ZZ6JrIancXh2cYuR9Vr0AxwnwQZKx-7z7umofMc4p4bDR0-YXuO8ApF3PPKlbVrskCVOA7UrzZjDJIk5SAF_KhvfPQGWMhFW6qmMJd1Sctgv594gGGPMi1TZZ6FIEjFlYbxYDWXpi94aERORSPbpCylxlLYK2XXzEQH2wJ7guGmR3Vgd9YmPJ7PQq8G05k4YDrcB85fMekx_2Neto-Cr6tmJLe2EAI1XV-OLJBdFCOFUKoXyPZQk8RI4e4VQyy2zwfoqxdsvCwpdkS_SCDdBrMd4j66xx6QADjnzFxObSCj6TI_mMlzidlKEvMcnEUpzkujXFo9M_9oMVysOYB5rEzJh_Hs9OVXgPz2LFzGTl9IxM8HFfFKLkVd_sLlU8_d2oYbzOwdS0XaoAT61gMgWu-FuJc0oI0W4CRSObAl1GFkTdIbiU4lac6WVfH0bH-ODuP85iLx3xR80xn7vf-JIZbcxSKJQ18d1v88yWrTU1svLUOGAGTum0GIGDcQ3GNVxj-rqlGGMuprbLrqj0cP0Cra_94ojD42fidLjP-oJ9nWZr_rXlhK_63sxe4bkEHxqHT6lRx_nmR3MY2fnSYT_WwITWj2Ie1c7g6rvo9We1bQtx8X7Mg=w800-h856-no

qHhxn6MZ5yDCh4shP811l-wGXFoO0hUqWRpV6H2qu8IoUCmo9_jA0m3gT9kBIzl332pEstzHmXtYvq1qJ5UOCOSV4WK_Jfhc11xgZyekkFKoKNcZbLFa9UvYFy8uRVCqE1WpT-U0S7icNnLL4WeZsXSt91Gy1yZO7qmHNmXsK-x_0IxFhUHsYCkvLIOUrjGpFcQQLuPUE6kbkJlEJIRF4n6ggRodM1-YlHchIV2PQmAuAbRy6B9zu5C9vi31bwwapN3r92xVi8oyFZlFTpLFloXlJFUtjDhr_47VOrBfR3NPtCgmuRFuO42vVLud-Ffqwh4UyiTpJtcpbHfwJ72Q8hNfwUjbnNxKjvdeXbwvQDZN4H4QlpkWXevZAXcr3pDX0vVga5B9jqV7fDb7WS9Yo5foZMJNrW75FYXGWht3_gyZuESesDwUVTOx36VhlbRps_i8yp3ujdwvOzYheOYfk2JiLjFcjoiuMoa0NJYDif-WeqCkzkUoYWFYn6UuJwcRA-MFNSi6cNHpG294HS4kzK0AuIG49AZA4jxUePtB0ty2DYn1iJajIIfi0yIIJDYH39Etc__D9Mz0JKbSlNgNaRA4NAymOfZfR_VERucU15Tjg6MApg=w800-h856-no

kFregKVjD8xoU6sO1V6WbraUifeVRLfMJHWQ8oVGus1pslNjc0ZFk7L6AORbsNz6ysdzBVbqIYlkj7zsf4FxwS_-I2W8NVSsdJIlqL-BzdvjYRYh-QEYF9Pm3esdLpCgX44ul69gNwHo3pN8TyHkBRtPbUS-D4Y2QFIysq06JzPopyjpfPbYFNfHI2-6nMLDb0okXEC8VzjFprNm2cb-NC15Hne85ApK03raitv40pyxvvt5hXXPRxOwuA3oNNhuiG4aAADKb-tAlUIO2UgMVNIe6BEARA29d6CzKIE9pbmubu2qGnFutoI5z_-5-N1zDmA6XpHT2uaf8HqyjAeJEnbwBDASjMYIyN-ZtM2a-fikFPZj-2qlOeB6DW_G_tZLl7lGSUBU8u8FvMyzXVNlxhlhAdceMg0LhVcnxB4CWTfchGdK4dkZlgNsehZxfNb58WkmpiyUuOg3Hiql0gYrvpwVgZ8QIpNw931Gk3FHe1_B3VN9f45S9lLX6-rESFRxpcx2wUGJgQ3FzEBZW4UrsnYtb7h3bCVwHK-yyFsG2uB-iW_OWa0B2yjDPw4z8GCasGuwHsUAPR0D50S3HNfHh4TPDjAMusT3zpGgGC84W3xi2mh7Tg=w800-h788-no

0yPvQTlEqp-HkLvGxoRo3GYI1LUMaoAWpmxUFnqox8ReqM7HUaNfpFaxCq1jVk9c24nWY_xwwjqgXvE2yHZ7idYFE2rEvz5DUzwRbdRJxWdJvg_-JJHVzKaQ6NR3YDhp_Mo4cgteRPs1nIekDkOj3Sppza-uu3LYegP-70Tiv_6oJliIIe9oTnqizlzYrkGTvT0kd2l7YWXHDZDJ87sslAIQYixMIyRVl-_10lpjRvoIfIylRG21pQN926R7dvOvmcy9ih0w07qy6DpdIA2Ngu6icJaW_ax786Jv8ltAXNW3uzOMx77DRRR34eGIhNRXlEHz3mCkgFXreA2p48zeAU3LdZ2QLNuX_4TQoLVlCTcFPxYWDso52BxFFtxXzQASraRPfHFyEbuRt9WnjIEoImIN6N07Lama3OUeGYplEX-hgLqfAxlo2TTFrbcAk2PdrRpVCRd1aZuHZMv69ejZn8NDztdXZoVC5V0VazU1ftEZ8J220XMLjMw5L5qWU2kFe9RWRqgmwxBBv0NYShuDt4LKGzqUlNv98XMvxUfTkdffkwzP0gm1TsrfhSf-qGaQiezMK4CMZCtuUcFtHuVHP2bIl5gsLVvhOqH83aeKNP-HbvAv9w=w800-h788-no
 
Do góry