[Nasze Zestawy AV] Zestaw budżetowy

Kejup

Member
Bez reklam
Jadaj świetne rozwiązanie z tymi uchwytami na satelity. Sam planuję coś podobnego po remoncie zastosować bo chcę zlikwidować standy.
 

Jadaj

New member
Właśnie, że nic nie trzeba wiercić w kolumnach.
Są tam oryginalnie plastikowe uchwyty do zawieszania, przykręcone na dwa wkręty i uchwyt ścienny wchodzi pomiędzy uchwyt plastikowy a kolumnę - na filmie jest to pokazane.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, w Twojej kolumnie są oryginalne miejsca na wkręty, ale już w mojej nie ma żadnych miejsc na wkręcanie czegokolwiek.
Mowa tu o uchwycie ruchomym Vesa naturalnie.
 

Jadaj

New member
Ze względu na to, że na niektóre filmy szkoda prądu i lampy w projektorze postanowiłem sprawić sobie pod choinkę większy telewizor.
Udało mi się też dopracować regulowane ramki do projektora.
yXlSulo4xHtMBjR2f10uJDOdD3q7djMOqkcPyEgdlPKegb5RDxKrfUGTOHVe6eQS2Gm1v8OgxED5HLY0geVB4NNgo41ULV3RDQB8KQtoPhjXMap-8uzf51afX54gxGXYQvOUJfIJQ0Rfbx88Ga48F_OjpBWXZNAIyHSuNob0bFmpPKGGmbSCWYejFgC3jA9ZzxVHtboSEo3NUe2RNHhSG4Wv0W99EOjEanhmfCW1JCcQU-_WmZDc6nmwayOpnVdE6GFFP_15B29gFhxZdHJeGOr7XTkZC_gPTTrIDoWPjkQXenxnrXNAmwfY4XfrD21sF6ye3TZ_5BORYiKQ7v2rsa6Pz_SddeXGBW9OoEjY2EmdBrNlGCvqUNOQOsCut4QKguA7IPDb80OpWJ6R6l22H44jFstN1WM_wAgbOyPi2idP4h4vTcYM44Mr0jC_ThQSmHrZX11yvQqTijNnv6OaIv-sp3aJ_uO63J3LLT-YzAzhjQGErwAipkcm824Aj2sOqg5-jPczrrOzGAfQM3op-x5Z9FyhEj94Do0bZ2NClamEQv77sz_NOu2iX_t284GHRr3l6gfbjI2P4FT9HVYpo_bDWc9AGzBpLIQqIiTcqS9mduCddNHjBg=w800-h845-no

8r-wB7Jka_cwvkro57xRLsxCKPbcW1FlkpaxAO-7D7wA0CoTIzJM3wuTK0QfqeXVuYLoKmUZUNQY_nO9w30MqhakC4LvjNpAJa3z1728t10ToDya99jPpEb6-eJo1-hAnDu0HfXLWgWZfHZqXzTEZkyDstbKOqhtRo1PfVDaGn1nWL3FNVv8gQrCcppwkhGMWoaqH1pJlPL-f6AtsJv8czPX48XgJYvW_4YISaqqP-UmxPTmHDPtJiaIuIEeeyzn-Zp9_q6v1Li574b81RKZdjU3SXxsiCjbHL_-UM22csZcojbcJqpQa8TKMFtEM951jLlCUlOKhWR0cQTk5vUJ_SNoWntNWlvvOaSnrL4-wMZq7bfQGeet7-USdnp3e0FDnanaY7YhT63hPZwV0AOgYYVuYs5xqWlOIjLiqKpOch-jiI0Fo3byIOvzvilVspdlt625wAhuga_CzdvnkWbAZ49kpQ753N-AknXyCw178XAk2uVu5pb7l67fjTE-ab1JNe_y_GVC3x8oA9dlphGUXxmyzrQ1Fcll2y_KPWi4tbah2JMIYPqz1gMAneLd9gOSVM6WM4L0omnnmx-kAWqFwCQEhlMpQ8KeQBgZT_MuFMQI3rBYLEP-ng=w800-h845-no

wRI-yxP20S5XZRxRmTjxO2IrKuwefdzF1wHek6BfF-sJdT5dhojlOX8uit2Lf3MgdqZ-q6blVx4j-CxvNHM_a9iU8Z1pjAFYkoKOlTqTGyQy3vK61c2h9qCVy_o1-T7ZI15R4FV8cSsq86r7Be6bNowSJFNgS55DacLQvhwUv8VUjqxMNTB7H6TaIq1NxHKHBGEIGKd244Uo3GPtr95gfxnNKuc3Xv-7VEcHtlxdeqIIY_JlakSt6e3ocYRVOd_937Iu7TahRiSKGbhEa7k9ITrPUYkWoOEPkBQlUkpP_czTNUriF2gxw5pxn8YG460ZCgy2jJ5BVLK9e9SHJa_7q_uWSzM2l6vYSN_xDbK5hbh4JJYmLAj7l5MKiqx6LKrEnEeuNGIqZLRfFw4pdfrD8msjr1xK33TqDk66IjJlCyS3mTWqPde_s_F4pe2DEi3EAkqaEPAFAaY-LSTtpAxiiBVioZaHF02UyRIFXHfdKntd6QaOePPwODdZJVzHVrjqfM0cnBtP5gKopTGQ6sMhxirA1SiCmxTldyLAKduYHCHKf5UFDZ3D3b8ozPSdc7QJ7YOgXSnFaqbVD1ch1ZEv3myHPN23qRMGdjD0FY09u-xOEJYIfXQQyQ=w800-h845-no

I jeszcze link do filmu z działaniem ramek:
gzQiAotUl1U
https://youtu.be/gzQiAotUl1U
AF1QipOF19oYVm6S_6PwQdzEiAQx0ncxmt59lusY5ofR
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Filmik pierwsza klasa, sam pomysł z wrzucaniem takich filmów jest świetny.
Trzeba promować takich użytkowników jak Ty ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomysł świetny ! Bravo tylko jak to się trzyma?

PS. Kilka uwag:
- masz straszne odbicia od ścian i sufitu,
- obraz wchodzi na zaciemnienia i prześwituje materiał, może coś grubsze byś użył aby nie było przebić
- tv zasłon czymś jak leży
A tak to pomysł bardzo dobry może się to komuś przydać. . ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja u siebie bordery tez musze zrobic, juz od tygodni (jak nie miesiecy) biore sie za to.

Ty masz listewki obite materialem? I jak to mocujesz? Na jakies magnesy?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze coś na sufit i będzie ideał ;)
Materiał przydałby się mniej prześwitujący, ale i tak jest super!
Pod filmikiem jest wyjaśnienie ;)

Ściana jest pomalowana farbą magnetyczną, a ramki są zrobione ze spienionego PCV i pokryte czarnym aksamitem.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Gdyby sie ktoś interesował farbą magnetyczną, to jestem na etapie koncowego malowania tablicy magetycznej i kredowej. 3 razy malowane magnetyczna w odstepie 24h a na to farba tablicowa, 2 razy co 3h. Farbe magnetyczną można malować innym kolorem. Jeśli tak to lepiej kupić szarą a nie czarną. Bo czarny ciężko zamalować.
Do takiej tablicy na ścianie trzeba mocne magesy neodymowe. Ja kupiłem troche na allegro, kartki da sie przypiąć. Jeśli takie ramki jak kolega wyżej, to trzeba ich sporo. Kwestia też ceny za farbe. A to sie pewbie przekłada na jakość.
 
Ostatnia edycja:

Jadaj

New member
- masz straszne odbicia od ścian i sufitu,
- Z sufitem chyba nic nie wymyślę, jestem ograniczony ustawieniem projektora i miejscem wyświetlania obrazu. I tak musiałem górne ramki zrobić łamane, żeby nie zasłaniały ekranu przy formacie 16/9. Chyba, żeby przy następnym remoncie zrobić sufit podwieszany działający na zasadzie żaluzji. Czarnych z jednej strony a białych z drugiej.
- obraz wchodzi na zaciemnienia i prześwituje materiał, może coś grubsze byś użył aby nie było przebić
- Materiał nie prześwituje, tylko włoski połyskują i światło się od nich odbija. Specjalnie malowałem listwy na czarno przed pokryciem ich tkaniną i nie ma różnicy, czy światło pada stronę malowaną, czy białą. Jeżeli na ramki padają tylko czarne pasy, to jest ok., gorzej, jak np film jest z telewizji i na pasie jest logo programu.
Jestem otwarty na sugestie odnośnie tkaniny lub farby, która będzie lepiej pochłaniała światło.
- tv zasłon czymś jak leży
- Też na to wpadłem, i zasłaniam TV.

Jakby ktoś planował robić coś podobnego, to polecam zrobić siatkę z magnesów w ścianie, a listwy podkleić cienką blachą.
Farba magnetyczna ma chropowatą strukturę, więc trzeba było kłaść gładź.
Przez gładź wzrosła odległość do warstwy farby, przez co magnesy słabo się trzymały.
 
Do góry